از مهم ترین جنبه های عمل بینی مردانه این می باشد که مردانگی و فرم بینی آن ها در این عمل حفظ شود و بینی آن ها پس از عمل جراحی ظاهر زنانه به خود نگیرد . اگر یک قسمت از بینی افراد نیاز داشته باشد تا کوچک شود پشت و یا پل بینی باید قوی و مستحکم باقی بماند تا از ظاهری تکه تکه شده و شیب دار جلوگیری شود . بر اساس مطالعات انجام شده مبتنی بر فیزیولوژی بینی های مردانه تقریبا بینی مرد ها 10 درصد از بینی خانم ها بزرگ تر می باشد و این به این دلیل است که مردان دارای توده عضلانی بیشتری نسبت به زنان هستند و برای رشد و نگه داری بافت ماهیچه ای نیاز به اکسیژن بیشتری دارند تا تنفس در آن ها راحت تر انجام شود . در ادامه قصد داریم شما را عمل بینی مردانه بیشتر آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

تفاوت عمل بینی مردانه و زنانه

رینوپلاستی و یا همان جراحی بینی مردانه روز به روز برای بسیاری از افراد محبوب تر می شود به طوری که در یک نظر سنجی این موضوع را نشان داده است که عمل های جراحی بینی امروزه برای روی مردان انجام می شود ولی با این حال باید به این موضوع توجه داشته باشید که ملاحضات خاصی وجود دارد که باید در هنگام عمل جراحی زیبایی مردان در مقایسه با رینوپلاستی در زنان به آن ها دقت شود .

فرم بینی مردانه نباید یک نوک خراب داشته باشد که نشان دهنده این باشد که بینی آن ها عمل شده و نتیجه کار را برای افراد غیر طبیعی جلوه دهد . زاویه چرخش نوک بینی بعد از عمل جراحی در مردان باید بین 90 تا 100 درجه باشد چرخش بیش از حد نوک بینی بعد از انجام عمل می تواند منجر به یک نوک بینی زنانه با سوراخ های بیش از حد دیده شود .

تفاوت عمل بینی مردانه و زنانهتفاوت بین جنسیت مرد و زن در ظاهر کلی صورت آن ها به چشم می آِید بسیاری از پزشکان بر این باور معتقدند صورت یک باید به شکل مخروطی شکل باشد و این در حالی است که در چهره زنان ها باید ظرافت و قلبی شکل باشد درست کانند چهره ها بینی مردان و خانم ها در زیبایی آن ها متفاوت می باشد . بینی مردان باید به شکل برجسته باشد و یک تیغه بلند تر و عرضی پهن تر مخصوصا در وسط بینی نسبت به نواحی دیگر داشته باشند . پوست بینی مردان نیز نسبت به خانم ها ضخیم تر می باشد ، بینی یک زن معمولا بیشتر با دندانه ظریف در امتداد تیغه تعریف می شود و اندازه کلی بینی آن ها کمی کوتاه تر از یک مرد می باشد ، همچنین تفاوت های دیگر در بینی مردان و زنان وجود دارد بر اساس قومیت آن ها می باشد .

مشکلات شایع بینی در مردان

مسائل زیبایی در این رابطه بسیار است. برخی از شایع ترین آنها عبارتند از:

 • یک غوز استخوانی بر روی بینی
 • نوک بزرگ و کروی شکل
 • بینی کشیده
 • نوک سر پایین(به ویژه هنگام لبخند زدن)
 • سوراخ های یش از حد بزرگ
 • بینی با فرورفتگی بیش از حد
 • پل بیش از حد گسترده یا خیلی مسطح

بسیاری از این مسائل اعم از قومیت و ژنتیک یک شخص به زیبایی شناختی بسیار مرتبط می باشد . مردان علاوه بر مسائل ژنتیکی که دارند به دلیل آسیب های ورزشی دچار زخم و شکستگی بینی می شود و بینی آن ها کج می شود . یکی از نگرانی های مشترک برای مردان کج شدن بینی می باشد ، بینی کشیده و یا کج را به سختی می توان اصلاح کرد زیرا ممکن است به علت استخوان های کشیده در مردان و استخوان های کشیده و یا حفره بینی های منحرف شده می باشد . استخوان و غضروف به اصطلاح حافظه دارند و بعد از انجام عمل جراحی اشتیاقی ندارند که به موقعیت اصلی خود برگردند و اغلب شکستگی های استخوانی کنترل شده باید دوباره ساخته شوند و از پیوند های غضروفی هم باید برای اصلاح بینی مورد استفاده قرار گیرد . حتی هم ممکن است نیاز به عمل جراحی پره های بینی و یا سپتوپلاستی باشد .

مشکلات شایع بینی در مردانانواع جراحی بینی مردان

عمل بینی در مردان یا به صورت بسته و یا به شکل باز انجام می شود . رینوپلاستی یک عمل جراحی منحصر به فرد می باشد که باید شخصا برای پاسخگویی به هر نیاز و خواسته بیمار طراحی شود . پزشک با توجه به نیاز فرد عمل جراحی بینی را به روش باز یا بسته انجام می دهد.

۴ دلیل محبوبیت عمل زیبایی بینی در آقایان

یکی از محبوب ترین گزینه های جراحی پلاستیک در صورت آقایان جراحی بینی و تغییر شکل بینی می باشد ، انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) گزارش داد که بیش از ۵۳،۰۰۰ عمل جراحی بینی مردان در یک سال در آمریکا انجام شده است.در ادامه شما را با 4 دلیل عمل زیبایی بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • بهبود تقارن صورت : برای افرادی که قصد دارند تقارن صورت خود را بهبود دهند ممکن است بهترین گزینه برای آن ها جراحی بینی در مردان می باشد . افراد می توانند مزایای بینی طبیعی را که با صورت مطابقت دارد را تجربه نمایند . در عمل بینی مردانه در آقایان پزشک معالج تقارن صورت افراد را ارزیابی می کنند و برای کمک به بهبود تعادل صورت در فرم بینی افراد یک سری اصلاحاتی را انجام می دهند .
 • حفظ و تقویت ظاهر مردانه: جراحی بینی مردان باید به شکلی انجام شود که علاوه بر افزایش زیبایی صورت نتیجه نهایی همچنان ظاهر مردان را نشان دهد پس یک عمل جراحی بینی موفقیت آمیز برای آقایان تضمین می کند که یک چهره متعادل و طبیعی ایجاد گردد .
 • بهبود عملکرد بینی: ترمیم نواقص ساختاری در بینی در بسیاری از موارد با عمل جراحی بینی مردان انجام می شود . رفع مشکل تنفسی ناشی از فرم بینی ، انحراف بینی و سایر مشکلات موثر بر عملکرد آن هدف جراحی بینی مردان قرار می گیرد . با وجود چنین مشکلاتی انجام عمل زیبایی بینی افراد می تواند تمام مشکلات عملکردی ناشی از فرم آن را بر طرف کنند .
 • افزایش اعتماد به نفس : اگر عمل جراحی با آگاهی انجام شود بر روی اعتماد به نفس افراد تاثیر به سزایی می گذارد و با بهبود کلی ظاهرش تاثیرات مثبتی را برای افراد به همراه خواهد داشت .

با این وجود که عمل بینی مردانه بسیاری از مزایا را به همراه دارد ولی باید به این نکته هم توجه کنید که یک بیمار چندین ماه بعد از عمل برای مشاهده نتایج درمانی باید منتظر بماند اما به طور کلی جراحی بینی مردان دارای فواید بسیاری می باشد که این فواید باعث افزایش اعتماد به نفس ، تنفس راحت تر در طور فعالیت های روزانه ظاهر کلی و کیفیت بهتر در خواب افراد می شود .

مراقبت های بعد از عمل بینی مردانه 

همان طور که قبل از انجام عمل باید یک سری نکات را رعایت کنید برای داشتن بهترین نتیجه نیز باید نکات مراقبتی را نیز در نظر داشته باشید تا بهترین نتیجه را برای خود داشته باشید ، پزشکان و متخصصان بسیاری که در این حوزه فعالیت دارند بر این باورند که احتیاط های بعد از عمل از مهم ترین مولفه های موفقیت در بعد از عمل جراحی می باشد که باید به آن ها توجه داشت .

مراقبت های بعد از عمل بینی مردانه تا 24 ساعت بعد از عمل جراحی تقریبا یکی از سخت ترین و دشوار ترین زمان ها برای افراد می باشد زیرا بدن در حال ریکاوری و برگشت به حالت طبیعی می باشد . برخی از افراد در این مدت زمان دچار سردرد ، تورم ف خونریزی و… می شوند و افراد باید در چنین شرایطی با کمک گرفتن از دارو های مسکن ضد درد و استراحت مطلق از بخشی از این عوارض عمل بینی جلوگیری کنند .

در ادامه شما را با برخی از نکات مهم بعد از عمل آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • برای حمام کردن بعد از عمل جراحی بینی حتما باید با پزشک خود مشورت کنید و بنا به شرایط فیزیکی و روحی شما و صلاح شما در مورد این موضوع به شما نظر می دهد .
 • تا مدت زمان 24 ساعت بعد از انجام عمل از کمپرس یخ در نواحی اطراف چشم و بینی به صورت مداوم باید استفاده کنید تا هر گونه تورم و کبودی ناشی از عمل جراحی به طور کلی از بین برود .
 • همچنین برخی از متخصصان و پزشکان با هواپیما تا چند روز بعد از عمل برای افراد توصیه نمی شود .
 • فردی که عمل کرده است همیشه سعی کند با دهان باز عطسه و یا سرفه نکند .
 • به ناحیه مورد جراحی دست نزنید چرا که در صورت ماساژ دادن های غیر اصولی ممکن است بینی دچار خونریزی و آسیب جدی شود.
 • نگران نباشید اگر چسب های بینی تان تا چند روز بعد از عمل دچار شل شدگی شده اند می توانید با مراجعه به پزشک آن ها را دو مرتبه تمدید کنید.
 • به طور منظم به پزشک مراجعه کنید و انجام چکاپ های دوره ای تان غافل نشوید.
 • تا حدود دو ماه از عینک های آفتابی یا طبی استفاده نکنید.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله عمل بینی مردانه همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل
نوشتهٔ بعدی
رینوپلاستی بینی گوشتی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست