ترمیم بینی

 

منظور از ترمیم بینی های عمل شده چیست؟

امروزه تقاضا برای عمل جراحی بینی بیشتر شده است و خوشبختانه افزایش تبحر و مهارت جراحان باعث این امر شده است. ولی طبیعی است به موازات این افزایش خطاهای حین عمل نیز بیشتر شود و این منجر به نارضایتی گروهی از زیبا جویان بینی شده است. اشکالات به وجود آمده روی این بینی ها اغلب جزئی و برخی فاحش می باشد. ولی جای امیدواری است که با متدها و روش های خاص و گاه پیچیده می توان این بینی ها را مورد عمل مجدد قرار داد و نتایج خوب هم گرفت. طوری که نتیجه عمل مورد رضایت بیمار واقع شود و به اندوه و افسردگی او خاتمه دهد.

متاسفانه درصد کمی از آنها قابل عمل نبوده و یا نتایج خوبی نمی دهد که با الطبع نباید مورد عمل قرار گیرد که تشخیص آن با پزشک است. این اشکالات به سه گروه تقسیم می شود:

  • اشکالات در ظاهر بینی شامل بافت نرم و استخوانی
  • اشکالات در عملکرد بینی تنفس
  • هر دو اشکال فوق با هم

متاسفانه به دلیل ساختار پیچیده بینی، اکثر گروه سوم مشکلات ظاهری و باطنی را با هم دارند. دکتر کلینی با تجربه ۲۰ ساله جراحی بینی مدت هاست به ترمیم و بازسازی این‌گونه بینی های مشکل دار پرداخته که در نهایت موجب رضایت‌مندی بسیار بیماران گردیده است. با مراجعه به گالری تا حدودی با نتایج کار ایشان آشنا خواهید شد. این نکته قابل ذکر است که حداقل یک سال باید از آخرین عمل گذشته باشد.

ویدئو قبل از عمل ترمیم بینی

ویدئو بعد از عمل ترمیم بینی

مشکلات جراحی بینی ترمیمی

هر سه مورد مشکلاتی دارند که رفع آن ها نیاز به دقت زیادی دارد مخصوصا برای برقراری تنفس و وضع خوب استشمام و حس بویایی خیلی خوب بسیار مهم می باشد .

به غیر از آن ترشحات بسیاری در بینی جمع می شود که هر بار فرد بیمار مجبور است که آن ها را تخلیه کند تا تنفس راحت انجام شود که این مشکلات به طور مزمن به وجود می آیند و ممکن است که موجب سینوزیت مزمن نیز شود ، بیمار نباید این مشکلات را دست کم بگیرد .

بیشتر این عوارض زمانی به وجود می آید که مقدار بسیاری از غضروف و بافت بینی را بر می دارند که بینی را کوچک تر کنند ولی غافل هستند که به عملکرد بینی آسیب وارد می کنند ،معمولا پزشکان جراحی که این بینی ها را عمل کرده اند متاسفانه یک برداشت خوبی از یک بینی خوب ندارند و آن ها فکر می کنند که یک بینی کوچک یک بینی خوب می باشد اما در حالی که یک بینی متناسب با صورت و باز بودن بینی یک بینی خوب و زیبا می باشد .

بیشترین موردی که به آن برخورد کرده ایم فرو رفتگی کناره های بینی می باشد که باعث تو دماغی حرف زدن می شود ، یعنی این که کلام از راه بینی مقداری دچار گرفتگی می شود و فرد نمی تواند به خوبی صحبت کند و اگر کسی تلفنی با این افراد حرف بزنند فکر می کنند که فرد دچار سرما خوردگی شده است .

سلام ! بینی های ترمیمی آن دسته از بینی هایی می باشند که در گذشته عمل شده اند و نتیجه برای آن ها موفقیت آمیز نبوده و یا بدون این که هیچ گونه عمل جراحی را انجام داده باشند دچار آسیب شده باشند و دسته سوم افرادی هستند که مادر زادی مشکلاتی را داشته اند و بعد از سن بلوغ این مشکلات بیشتر شده است .

 

در صورت تنها بینی نمی باشد که باعث زیبایی صورت می شود ، وضعیت گونه ها ، چانه ، خطوط کنار لب ها ، خط اخم ، لاغری صورت ، چاقی صورت و زاویه فک تمامی این ها درصدی در زیبایی صورت تاثیر دارند لذا زمانی که بینی خود را عمل می کنید اگر که پزشک جراح زیبایی به شما می گوید که شما گونه های کوچکی دارید و باید چربی و یا فیلر تزریق کنید و یا اینکه گونه های دائمی بگذارید در مقابل این خواسته مقاومت نکنید و اگر که وسع مالی اجازه می دهد این کار ها را انجام دهید تا یک صورت زیبا و شیکی را داشته باشید .

مدت استفاده از چسب بینی

چقدر باید چسب بینی را استفاده کرد ؟ چسب بینی بستگی به بینی و عملی که انجام شده دارد ، اگر پوست بینی نازک باشد شاید به مدت یک هفته نیز کافی باشد اما اگر یک پوستی که بسیار ضخیم است ممکن است 4 الی 6 ماه از چسب استفاده کنید ، استفاده از چسب بینی از هر شخص به شخص دیگر متفاوت می باشد .

 

نکته بعدی این است که رفع عیب این روند از بینی ها کار ساده ای نمی باشد ، معمولا کسانی که این بینی را درست می کنند .

فهرست