با توجه به این موضوع که بینی در مرکز صورت قرار گرفته و زیبایی آن بسیار مهم است افراد به دنبال عمل بینی بدون جراحی می روند تا زیبایی بینی خود را دو چندان کنند ، بسیاری از افراد از عمل های جراحی و بیهوشی بیزار هستند و می ترسند و به همین دلیل روش های عمل بینی بدون جراحی را انتخاب می کنند تا هم به زیبایی خود برسند و هم از عمل جراحی و دارو های بیهوشی خلاص شوند .

فرم و اندازه بینی در صورت افراد تاثیر بسیار زیادی در چهره و همچنین اجزای صورت دارد یکی از بهترین روش ها برای تغییر شکل بینی رینوپلاستی می باشد این نوع از جراحی ها در سال های اخیر بیشتر رواج پیدا کرده است و با توجه به تجربه های بسیار زیادی که در زمینه عمل بینی بدون جراحی به دست آمده عوارض های ناشی از آن تا آن جایی که امکان داشت به حداقل رسیده است . در دنیای امروزی با توجه به پیشرفت علم پزشکی روش های بسیار جدید و کاربردی برای عمل بینی بدون جراحی استفاده می شود که در ادامه شما را با این روش ها آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

تغییر شکل بینی بدون عمل جراحی

شاید برای بسیاری از افراد عجیب باشد و از خودتان این سوال را بپرسید که آیا اصلا امکان پذیر است که بدون هیچ جراحی فرم بینی تغییر داده شود ؟ اما باید جواب این سوال را بله بگوییم . به طور کلی یکی از مواردی که نظر هر فردی را در هنگام صحبت کردن و یا رو به رو شدن فرد دیگری شما را جلب او می کند صورت آن فرد و مدل بینی او می باشد ، مخصوصا اگر آن فرد مقابل دارای بینی با فرم نا مناسب و یا بزرگ باشد . بزرگ بودن بینی در برخی از موقع می تواند اعتماد به نفس را در افراد کم تر کند و باعث شود تا از معاشرت با افراد دیگر دور شود و به همین دلیل است که در کشور خودمان و حتی کشور های دیگر جراحی بینی از محبوبیت بالایی برخوردار است .

تغییر شکل بینی بدون عمل جراحیاما تغییر فرم بینی و کوچک کردن آن بدون جراحی قطعا می تواند برای افرادی که ترس از بیهوشی و جراحی دارند و یا این که می خواهند بدون جراحی و شکل و فرم دلخواه خود برسند بسیار مناسب می باشد در این فرآیند از نوعی ژل برای کوچک کردن و فرم دادن به بینی استفاده می شود . زمانی که بینی فردی نیاز به تغییرات بزرگی نداشته باشد می توان از روش های بدون جراحی برای تغییر شکل بینی استفاده کرد که این روش ها شامل تزریق فیلر ، استفاده از نخ لیفت و فم دهی بینی با استفاده از دستگاه پلاسماجت است.

روش ‌های عمل بینی بدون جراحی

به طور کلی برای این که بتوان بدون جراحی فرم بینی و شکل بینی را تغییر دارد از سه روش اصلی استفاده می شود که در ادامه با این سه روش آشنا خواهید شد با ما همراه باشید .

  • تزریق بوتاکس : بوتاکس یک نوع سم است و به کمک این روش می توان عضلات را به صورت موقت فلج نمود ، متخصص پوست از بوتاکس برای جوان سازی قسمت های مختلف صورت استفاده می کنند به این نکته توجه داشته باشید که قسمت خارجی بینی از استخوان و غضروف و عضله تشکیل می شود . برخی از عضلات بینی افراد می توانند با انقباض خود شکل بینی را عوض و در برخی از موارد بینی خود را زیبا تر کنند . با توکسین بوتولینوم یا بوتاکس ، این عضلات را فلج می ‌شود و می ‌توان با این روش تا حدودی شکل بینی را تغییر داد .
  • تزریق فیلرفیلر و یا همان پر کننده می باشد با تزریق فیلر مناسب می توان شکل بینی خود را تغییر دهید و آن را متناسب با دیگر اجزای صورت بتوان تغییر داد به این موضوع توجه داشته باشید که متخصصین پوست از فیلر های مختلف برای جوانسازی صوزت استفاده می کنند و همین فیلر ها براغی پر کردن بخش های مختلفی از بینی هم به کار برده می شود .
  • استفاده از لیزر یا پلاسما جت : متخصصین پوست از روش های مختلف لیزر و شبه لیزر برای جوانسازی پوست افراد استفاده می کنند که با همین روش ها می توان تا آن جایی که امکان دارد ساختمان بینی را تغییر داد

تزریق بوتاکس برای بالا بردن نوک بینی

یک عضله حلقوی دور دهان همه افراد وجود دارد که باعث بسته شدن دهان می شود ، قسمتی از این عضله به سمت بالا می رود و به انتهای پایینی غضروف های پایینی بینی وصل می شود . وظیفه این قسمت کوچک این است که زمانی که می خندیم تیغه وسط بینی خود را به پایین می کشد و برخی از موارد این بخش ممکن است بیش از حد فعال باشد و در نتیجه بینی را زیاد به سمت پایین بیاورد ، با فلج کردن این قسمت از عضله باعث می شود که بینی به سمت بالا برود .

آیا شما از آن دسته افراد هستید که بینی افتاده دارید و فکر می کنید زمانی که لبخند می زنید نوک بینی شما به سمت پایین می آید و تناسب صورت شما به طور کلی از بین می رود ، اگر این چنین فکر می کنید با تزریق مقدار کمی از بوتاکس این مشکل کوچک را می توانید انجام دهید و از نظر ظاهری خود را تغییر دهید و این را هم باید بدانید که این تزریق هیچ عوارضی برای شما به وجود نمی آورد .

به این موضوع توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس برای بالا کشیدن بینی بیشتر مواقع برای افرادی تاثیر گزار می باشد که عضله پایین کشنده تیغه بینی آن ها به سمت پایین کشیده می شود . در افراد عادی هم با فلج کردن عضله می توان تا حدودی نوک بینی را به سمت بالا کشید . در هر صورت این موضوع را یادمان باشد که اثر تزریق بوتاکس موقت و مختصر می باشد . اگر افتادگی بینی شما شدید می باشد و پوست بینی شما ضخیم و چرب می باشد بهتر است برای بالا کشیدن نوک بینی خود روی تزریق بوتاکس حساب باز نکنید و همچنین بهتر است آقایان از این روش عمل بینی بدون جراحی استفاده نکنند .

تزریق بوتاکس برای بالا بردن نوک بینیتزریق بوتاکس برای بالا بردن نوک بینی بدون هیچ عوارضی می باشد و یا حداقل عوارض کمی را برای افراد به همراه دارد اما بهتر است در شروع انجام این کار تزریق بوتاکس کم باشد و بر اساس اثر ایجاد شده در صورت لزوم دوباره این روش تکرار شود . یکی از عوارض بسیار نادر انجام این تزریق پایین افتادن لب پایینی می باشد که در صورت تزریق زیاد این عارضه ایجاد می شود این تزریق حتی خون مردگی را برای افراد ایجاد نمی کند . اگر از درد این روش می ترسید کی توانید از بی حسی موضعی استفاده کنید اما از آن جا که فقط یک تزریق انجام می شود می توانید بدون بی حسی نیز این روش را انجام دهید و اصلا نگران نباشید سوزن تزریق بسیار کوچک و نازک می باشد .

تغییراتی که با استفاده از این روش‌ها می‌توان ایجاد کرد شامل موارد زیر است:

  •  برطرف کردن عدم قرینگی دو طرف بینی
  • کج بودن بینی
  • صاف نبودن سطح بینی (فرورفتگی یا برآمدگی)
  •  اصلاح جزئی قوز بینی
  • اصلاح جزئی افتادگی بینی

مزایا و معایب روش ‌های بدون جراحی

همان طور که در بالای مقاله گفته ایم با استفاده از روش های عمل بینی بدون جراحی می توانیم تغییرات اندکی بر روی بینی های خود انجام دهیم و سایز بینی و پره های آن و افتادگی آن ها را به طور صحیح و نسبی اصلاح کنیم . علاوه بر این توضیحات استفاده از این روش ها مشکلات تنفسی مانند انحراف و یا پلیپ را درمان نمی کند .

این نکته را باید بدانید که روش های بدون جراحی بینی هزینهه کمتری نسبت به رینوپلاستی دارند و همینطور سختی فرآیند و روند و مدت زمان بهبود نیز در این روش ها کمتر می باشد اما باید این نکته را بدانید که تغییرات اعمال شده در روش های بدون جراحی دائمی نمی باشد و بعد از گذشت مدت ها فرم بینی افراد به حالت اولیه باز می گردد  ،استفاده از روش‌ های بدون جراحی برای کسانی که یک بار جراحی کرده‌ اند و دیگر نمی ‌خواهند زیر تیغ جراحی بروند ، مناسب ‌تر است زیرا معمولا این گونه افراد نیاز به تغییرات زیادی ندارند .

مزایا و معایب روش ‌های بدون جراحیهزینه عمل بینی بدون جراحی

از آن جایی که این روش بسیار کارآمد و بدون درد خاصی می باشد اما باید این نکته را بدانید که برای همه انواع مختلفی از بینی ها مناسب نمی باشد و به همین دلیل است که تاکید داریم که قبل از انجام هر اقدامی با یک دکتر متخصص جراح بینی صحبت کنید و از او مشاوره بگیرید . این روش قطعا برای افراد مناسب می باشد که میزان خیلی کمی نیاز به تغییرات خود در بینی داشته باشند که می توانند آن را بعد از  این که از ژل استفاده کردند بینند و این موضوع را هم باید بدانید که هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله عمل بینی بدون جراحی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
عمل بینی طبیعی
نوشتهٔ بعدی
کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست