امروزه بسیاری از افراد به به دنبال عمل بینی طبیعی هستند و دوست دارند که بینی آن ها به شکل طبیعی باشد تا افراد متوجه عمل ‌بینی آن ها نشوند. عمل بینی امروزه یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی به حساب می آید. عمل بینی برای ترمیم و اصلاح عیب های ظاهری بینی و زیبا سازی و برای اعتماد به نفس افراد انجام می شود. با ما همراه باشید تا شما را با عمل بینی طبیعی بیشتر آشنا کنیم.

تاریخچه عمل بینی

برای اینکه تمام اجزای چهره با هم تناسب داشته باشند زیبایی بینی اهمیت زیادی دارد اما عمل بینی از اول به صورت مدرن و پیشرفته نبوده است. تاریخچه عمل بینی به هزار سال قبل برمی گردد اولین کشوری که جراحی بینی را انجام داد کشور هند قدیم بود در آن زمان مجازات کسانی که دزدی می کردند این بود که نوک بینی شکل بینی آن ها را قطع کنند به همین دلیل شخصی به نام سوشروتا بینی افراد به کمک پوست پیشانی ترمیم می کرد. در آن زمان اتفاقاتی مانند گاز گرفتن بینی توسط حیوانات وحشی و یا آسیب در جنگ باعث می‌شد که افراد بینیشان را از دست بدهند و این پزشک هندی با این روش بینی آنها را عمل می‌کرد. بعدها در قرن ۱۶ میلادی یک جراح ایتالیایی برای کسی که در جنگ بینیش را از دست داده بود پوست بازویش را بینی پیوند زد تا خون از راه پوست بینی جریان پیدا کند این روش بسیار خشن و چندش آور بود اما در آن زمان تحول بزرگی در زمینه علم پزشکی به وجود آمد طوری که بسیاری از افراد این جراح ایتالیایی را به پدر جراح بینی در دنیا می‌شناسند.
در قرن ۱۹ میلادی یک پزشک گوش و حلق و بینی آمریکایی به نام جان اورلاندو در نیویورک موفق شد بینی را برای اولین بار در جهان به شیوه مدرن جراحی کند تا به آن روز تمام عمل های بینی که انجام می شد به دلیل نقص و قطع بینی صورت بود اما این دکتر توانست بینی کسی را که به دلیل بزرگ بودن اعتماد به نفسشان را از دست داده بود و نمی توانستند در جامعه جایگاهی داشته باشد عمل کند به همین دلیل به این جراح آمریکایی لقب پدر عمل زیبایی بینی جهان را داده اند.
اما جراحی بینی توسط دکتر سیروس آصانلو وارد ایران شد و بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی به انگلیس و آمریکا سفر کرد از پزشکان متبحر این کشور مطالب زیادی درباره عمل زیبایی بینی آموخت و در سال ۱۳۱۹ به ایران برگشت و یک کلینیک عمل بینی در تهران ساخت و جراحی بینی از سال ۱۳۲۱ در ایران انجام می شود.

تاریخچه عمل بینی

عمل بینی یا رینوپلاستی چیست

عمل بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین و دوست داشتنی ترین عمل ها برای بسیاری از افراد است که به خصوص در نوجوان ها بیشتر دیده می‌شود. بینی یکی از اعضای اصلی صورت است که در زیبایی و جذابیت تاثیر زیادی دارد که این زیبایی می تواند باعث اعتماد به نفس در افراد بشود. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند پولیپ، افتادگی بینی، بزرگ بودن بینی و یا انحراف و شکستگی دست به انجام عمل بینی می زنند. عمل بینی رینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی است که برای زیبا سازی و از بین رفتن ایرادهای بینی و صورت استفاده می شود.

در جراحی زیبایی بینی چه تغییراتی ممکن است در بینی شما وارد شود ؟

  • تغییر اندازه
  • تغییر زاویه
  • تغییر شکل نوک بینی
  • باریک شدن بینی
  • صاف کردن برآمدگی بینی

تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی چیست ؟ تفاوت تعیین کننده بینی استخوانی و گوشتی ضخامت پوست آن ها می باشد. بینی های استخوانی دارای پوستی نازک و متوسط می باشند اما بینی های گوشتی پوست ضخیم دارند به طوری که پوست قسمت بالایی بینی که استخوان را می‌پوشاند نازک تر از پوست قسمت پایینی که روی غضروف قرار دارد است. بعضی از افراد فکر می‌ کنند بینی استخوانی باید قوزدار باشد و پوست بهتری دارد و جراحی آن نسبت به بینی گوشتی راحت تر است. ممکن است یک بینی دارای قوز باشد ولی پوست نوک و کناره‌های بینی کیفیت خوبی نداشته باشد که جز بینی های گوشتی است و یا برعکس بینی هایی وجود دارند که فاقد قوز هستند و پوست مناسبی مثل بینی های استخوانی دارند و جز بینی های استخوانی می باشند. هرچه مشکلات پوست بینی بیشتر باشد بینی گوشتی تر می شود و هرچه جنس پوست بینی بهتر باشد بینی استخوانی است.

پوست بینی در جراحی چه نقشی دارد ؟ اگر پوست سر بینی گوشتی را با دو انگشت فشار دهیم چربی از سوراخ های ریزی که روی بینی قرار دارد بیرون می زند اما در بینی های استخوانی این طور نیست. هرچه از سمت بالای بینی به سمت پایین حرکت کنیم تاثیر پوست در شکل دادن و زیبایی بینی در عمل بینی بیشتر می‌شود و نتیجه عمل بینی به نوع پوست و کیفیت آن بستگی دارد اما اگر کوچکترین مشکلی وجود داشته باشد مثلاً استخوان مقداری تیز باشد به آسانی از زیر پوست دیده می‌شود.

عمل بینی چه تاثیراتی در ظاهر شما می گذارد ؟ عمل بینی برای زیبایی چهره یا برای رفع بیماری های مربوط به بینی انجام می شود. عمل بینی می تواند باعث تغییر سایز بینی شود. با عمل بینی می توانید قوز بینی خود را از بین ببرید که عمل بینی باعث تغییر در سایز سوراخ بینی می‌ شود و باعث تغییر ظاهر بینی های گوشتی و استخوانی می‌ شود عمل بینی می تواند باعث برطرف شدن انحراف و پولیپ بینی بشود.

عمل بینی یا رینوپلاستی چیست

انواع مدل های عمل بینی

عمل بینی مدل هایی دارد که در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شویم.

عمل بینی طبیعی : این روش عمل بینی برای از بین بردن عیب های ظاهری و حفظ کردن ظاهر طبیعی بینی انجام می‌ شود که آقایان بیشتر خواستار این نوع عمل هستند. بسیاری از افراد برای انجام عمل زیبایی بینی ترجیح می‌ دهند که بینی آن ها به شکل طبیعی عمل شود تا افراد دیگر متوجه عمل بینی آن ها نشوند. برای عمل زیبایی بینی طبیعی باید توجه داشت که کوچک ‌کردن ‌بینی و رسیدن به فرم دلخواه باعث زیبا شدن چهره نخواهد شد بلکه زیبایی در عمل بینی طبیعی برقراری تناسب میان بینی و اجزای صورت است.
عمل بینی فانتزی عروسکی : این نوع عمل برای کوچک کردن سایز بینی انجام می‌ شود که به آن بینی‌ فانتزی می‌گویند. در این نوع عمل پزشک باید بسیار در کار خود تخصص و مهارت داشته باشد. کوچک کردن بینی می تواند مشکلات تنفسی را به وجود بیاورد و تغییر سایز و بالا رفتن نوک بینی باعث تغییر زاویه بین بینی و لب می شود و بینی حالت خوکی شکل خود می‌گیرد و مشکلات تنفسی را هم به وجود می‌آورد.
عمل بینی نیمه فانتزی : این نوع عمل ویژگی و خصوصیات عمل بینی به صورت فانتزی و عمل بینی به صورت طبیعی را دارد که بیشتر خانم ها خواستار این نوع عمل بینی هستند. در عمل زیبایی بینی نیمه فانتزی بینی شما و بسیار طبیعی به نظر می رسد و به شکل فانتزی مصنوعی سربالا و عروسکی می‌شود تمام مدل های بینی به چهره فرد بستگی دارد.

خصوصیات عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی بسیار پرطرفدار است و هیچ موقع محبوبیت خود را از دست نمی‌دهد. در روش‌های جدید به جای حذف بافت های بینی ساختار بینی تقویت و اصلاح می‌شود تا جایی که مشکل تنفسی برای افراد به وجود نیاید. در بینی طبیعی ساختار بینی خیلی دستکاری نمی‌شود و فقط ایرادات آن برطرف می‌شود ایرادات بینی می تواند شامل مشکلات ظاهری مثل قوز، کجی، پهنای زیاد، افتادگی باشد و یا مشکلات تنفسی در این نوع عمل برطرف می شود و تمامی تغییراتی که بر بینی انجام می‌ شود برای سلامت راه تنفسی است. در عمل بینی طبیعی روی بینی و صاف است و یا انحنای کمی دارد چرا که بینی سربالا نیست. در عمل بینی طبیعی جراح باید ویژگی های فرد را در نظر داشته باشد تا تغییراتی که در بینی انجام می ‌شود متناسب با آن ویژگی ها باشد. در بینی های استخوانی و گوشتی می‌ توان عمل بینی طبیعی را انجام داد.

بینی طبیعی و بینی فانتزی چه تفاوتی دارند ؟ به بینی فانتزی، عروسکی هم گفته می‌ شود که کوچکتر از بینی طبیعی است و زاویه نوک بینی با لب بالاتر از ۱۰۰درجه باشد. در در نوع جراحی ساختارهای بینی بیشتر دستکاری می‌ شوند اما افرادی که می‌خواهد این جراحی را انجام دهند باید توجه داشته باشند که برای کوچک شدن زیاد را نداشته باشند زیرا دچار مشکلات تنفسی می شوند. افرادی که بینی گوشتی دارند نباید از جراح خود انتظار بینی فانتزی یا عروسکی داشته باشند زیرا ضخامت زیاد پوست در این نوع بینی قدرت جراح را برای انجام تغییرات محدود می‌کند.

بهترین دکتر عمل بینی طبیعی : برای انتخاب بهترین دکتر عمل بینی طبیعی می توانید از کسانی که قبلاً این کار را انجام داده‌اند پرس و جو کنید، و با مشاوره نیازها و خواسته های خود را به پزشک انتقال دهید و سوالات خود را با او در میان بگذارید و با دیدن نمونه کارهای پزشکتان و افرادی که نزد او عمل بینی انجام داده اند را می توانید انتخاب کنید.

خصوصیات عمل بینی طبیعی

هزینه عمل بینی طبیعی : هزینه جراحی بینی طبیعی ارتباطی با نوع فرم درخواستی شما ندارد و این هزینه به جراح شما بستگی دارد که انتخاب کرده‌اید دکتر جراح با توجه به سابقه و مهارتی که دارد هزینه عمل بینی طبیعی را مشخص می کند علاوه بر هزینه عمل بینی هزینه بیمارستان و آزمایشاتی که از شما می گیرند تاثیر گذار است.

کلام آخر

قبل از انجام عمل بینی طبیعی از افرادی که این عمل را انجام دادند پرس و جو کنید و سعی کنید بهترین پزشک را انتخاب کنید و با اطلاعات کافی دست به انجام این عمل بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله عمل بینی طبیعی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
عوارض عمل بینی
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی بدون جراحی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست