عمل بینی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی شناخته شده است که هیچ محدویت جنسی و سنی ندارد. بیشتر افراد فکر می کنند که بینی های گوشتی با عمل زیبایی کوچک نمی شوند و بعد از مدتی بینی به حالت اولیه باز می گردد و ظاهر بدی پیدا می کند اما این طور نیست. ما در ادامه این مقاله شما را با عمل بینی گوشتی بیشتر آشنا می کنیم.

خصوصیات بینی گوشتی

بینی گوشتی پوستی ضخیم و غضروف ضعیف و نازکی دارد طوری که با دست روی بینی فشار دهید به راحتی بالا و پایین می رود و به خاطر غضروف ضعیف ساختار نگهدارنده و حمایتی ضعیفی هم دارند. با کوچک کردن و ضعیف کردن غضروف ها بینی باعث افتادگی و پهن شدگی می شود. در گذشته با تراشیدن غضروف ها و نازک کردن آن ها بینی به حالت و فرم قبل بر می گشت اما امروزه تقویت غضروف های بینی و استحکام ساختار آن با فرم دهی به بینی انجام می شود که نتیجه مثبتی دارد و برگشت و افتادگی بینی را به حداقل می رساند که در این روش غضروف را از تیغه وسط بینی یا سپتوم برداشته و در قسمت نوک بینی قرار می دهند تا باعث تقویت غضروف نوک بینی می شود. دیگر خصوصیات بینی های گوشتی این است که وقتی سر به عقب و بالا نگه اداشته می شود به جای اینکه نوک بینی و کناره های بینی حالت مثلث داشته باشند حالت نیم دایره و یا ذوزنقه دارند و دیگر خصوصیت این است که به جای اینکه نوک بینی پهن باشد بالای نوک بینی پهن تر از قسمت نوک بینی می باشد. عمل بینی گوشتی اگر با اصول شرایط انجام شود خطرناک نیست و شما با انتخاب بهترین پزشک می توانید این اطمینان را چند برابر کنید.

خصوصیات بینی گوشتی

انواع بینی گوشتی

بینی گوشتی با غدد چربی و منافذ بزرگ : این نوع بینی ها پوستی با منافذ بزرگ و غدد چربی دارند که پزشک با رژم غذایی مناسب و تجویز دارو می تواند این مشکل را حل کند. اگر داروی خاصی برای مشکلات پوستی مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید زیرا مصرف هم زمان این داروها با عمل بینی گوشتی باعث می شود در برش های که ایجاد شده گوشت اضافه بیاورد.

بینی گوشتی با پوست ضخیم و غدد چربی کم کار : این نوع بینی دارای پوست قرمز، براق و ضخیم است که در این نوع بینی ها غدد چربی نسبت به بینی گوشتی با غدد چربی و منافذ بزرگ فعالیت کمتری دارد.

بینی گوشتی با بینی استخوانی چه تفاوتی دارد ؟ 

بینی گوشتی پوستی ضخیم دارد و غضروف در این نوع بینی ها ضعیف تر از بینی استخوانی است. در عمل بینی گوشتی پزشک با درست کردن شکل استخوان بینی و غضروف به بینی فرم بدهد و ضخامت پوست نوک بینی که باعث مشکلاتی در عمل بینی می شود و میزان ظرافت در جراحی را کاهش می دهد. اگر غضروف یا استخوان بینی ایراد داشته باشد ضخامت این نوع پوست روی آن را می پوشاند اما اگر پوست بینی نازک باشد ایراد های کوچک را نشان می دهد. اکثر افراد فکر می کنند بینی های استخوانی باید قوزدار باشد و پوست بهتری دارد و جراحی آن نسبت به بینی گوشتی بهتر است و بهتر نتیجه می دهد. ممکن است بینی هایی وجود داشته باشد که قوز دارند اما پوست نوک و کناره های بینی کیفیت نداشته باشند که این بینی ها جز بینی های گوشتی به حساب می آیند و یا بینی هایی دارای قوز هستند و پوست مناسبی مثل بینی های استخوانی داشته باشند و جزو بینی های گوشتی باشند. هر چه بیشتر مشکلات پوستی بیشتر باشد بینی گوشتی تر می شود اما اگر جنس پوست بهتر باشد بینی استخوانی است.

آیا بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟ یکی از عقیده افراد در عمل بینی گوشتی برگشت بینی بوده در گذشته هیچ تضمینی برای برگشت بینی وجود نداشته اما امروزه بینی گوشتی به واسطه غضروف شکل می گیرد و افتادگی و برگشت بینی به کمترین حد ممکن رسیده است. در عمل بینی گوشتی غضروف تقویت می شود و غضروف میانی بینی را برداشته و برای تقویت غضروف نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد به طوری هیچ گونه تغییر یا برگشتی در فرم بینی به وجود نمی آید.

لیفت بینی گوشتی چگونه انجام می شود ؟

لیفتی بینی گوشتی با نخ یکی از جدیدترین روش های درمانی است که جایگزین جراحی عمل بینی شده است. این روش بدون نیاز به جراحی و درد و خونریزی انجام می شود و برای افرادی که از عمل جراحی هراس دارند مناسب است. بینی گوشتی به بینی هایی گفته می شود که پره های پهن، منافذ باز و نوک پهن دارند و چربی های زیادی در زیر پوست دارند. در عمل بینی گوشتی دوران نقاهت طولانی تر است به همین دلیل افراد به سمت روش لیفت با نخ می روند. این نخ ها که پلی دی اکسانول نام دارند نخ های بدون خطری هستند که آلرژی برای پوست و بینی به وجود نمی آورند و به مرور زمان در بدن جذب می شوند. این نخ با بعد از تزریق داروی بی حسی در بینی به سمت بالا کشیده می شود و پره های آن جمع می شوند. این روش بین 1 تا 2 سال ماندگاری دارد.
این روش نیازی به اتاق عمل ندارد، هیچ گونه زخم و علائمی مشاهده نمی شود، نیازی به شکستن استخوان و غضرف ندارد، نیاز به تراشیدن بینی گوشتی ندارد، نخ لیفت قابل جذب است از جمله مزایای استفاده از این روش هستند.

هزینه عمل بینی گوشتی چه قدر است ؟

هزینه جراحی بینی گوشتی برای همه افراد متفاوت است و این تفاوت بستگی به پزشک، نوع بینی، موقعیت جغرافیایی و آزمایش های افراد دارد. بینی های گوشتی کمی حساس و پیچیده هستند و مشخص شدن تغییرات در این نوع بینی ها بسیار کار مشکلی است چون خطوط تیز و زاویه ها در یک پوشش ضخیم دیده می شود به همین دلیل هزینه عمل این نوع بینی نسب به بینی استخوانی بیشتر است.

انواع بینی گوشتی

اقدامات قبل از عمل

 • 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 • خانم ها در روز عمل نباید آرایش کنند زیرا باعث آلودگی در جراحی می شود.
 • قبل از عمل آقایان باید ریش و سیبیل خود را بتراشند.
 • اگر بیماری خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون پرهیز کنید.
 • قبل از عمل از مصرف سیگار، الکی و مکمل ها خودداری کنید.

اقدامات بعد از عمل

 • بعد از عمل برای کاهش تورم، درد و خونریزی از کمپرس یخ استفاده کنید. اگر هر یک از این علائم تا چند روز بهبود نیافت به پزشک خود اطلاع دهید.
 • بعد از عمل دو بالشت در زیر سر خود قرار دهید و سر خود را به صورت مستقیم و رور به بالا نگه دارید تا ضربه به بینیتان وارد نشود.
 • بعد از عمل سعی کنید از خوردن غذاهای جوییدنی خودداری کنید و تا می توانید از مایعات استفاده کنید.
 • تا 3 هفته از فین کردن پرهیز کنید.
 • از عطسه کردن با دهان باز پرهیز کنید.
 • از خندیدن بپرهیزید.
 • بعد از عمل از انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن تا یک ماه دوری کنید.
 • تا 1 ماه از زدن عینک خودداری کنید زیرا باعث فشار به بینی شما می شود.

جراحی بینی آقایان : امروزه جراحی بینی در آقایان بیشتر از خانم ها است. ساختار بینی آقایان با بینی خانم ها متفاوت است البته همه افراد با هم سلیقه هایشان فرق می کند و اکثر آقایان خواستار بینی طبیعی هستند. نتیجه جراحی برای آقایان در پوست بینی و غضروف بینی تاثیر می گذارد زیرا آقایان پوست بینی کلفتی دارد و استخوان و غضروف های محکم تری دارند. در بینی آقایان به دلیل ورزش های نگین شکستگی و انحراف بینی بیشتر دیده می شود که با عمل بینی می توان این انحراف و کجی بینی را از بین برد.

عمل بینی فانتزی مردانه چگونه است ؟ بعضی از مردان دوست دارند بینی کوچکی داشته باشند و بینیشان فرم فانتزی داشته باشد اما کوچک کردن بینی می تواند باعث ایجاد مشکلات تنفسی بشود. بینی یکی از اعضا بسیار مهم در صورت است که هر گونه تغییری می تواند دچار اختلالات می شود. بعضی از مدل های فانتزی برای مردان نامناسب است و باعث نمایی زنانه می شود.

اقدامات بعد از عمل

عمل بینی گوشتی چگونه انجام می شود ؟

در عمل بینی گوشتی با تراشیدن استخوان بینی و برداشتن و جابه جا کردن غضروف های بینی فرم دلخواه بینی به وجود می آمد. برش های کوچکی برای دسترسی به استخوان و غضروف بینی برش می دهند و پزشک در هنگام جراحی به پوست بیرونی دست نمی زند و از پوست بینی کاسته نمی شود در صورتی که پره های بینی بزرگ باشد سوراخ بینی هم بزرگ تر می شود تا هماهنگی بین تمام اجزای صورت برقرار شود. اصلاح کردن نوک بینی دارای حساسیت زیادی است که جرا باید با دقت بیشتری این کار را انجام دهد.

کلام آخر

قبل از انجام عمل بینی گوشتی درباره عمل بینی اطلاعات کافی کسب کنید و بعد از پرس و جو و مشاوره از افراد با تجربه دست به انجام عمل بینی گوشتی بزنید. ممنون که تا ادامه این مطلب همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
جراحی زیبایی بینی
نوشتهٔ بعدی
عوارض عمل بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست