هزینه عمل رینوپلاستی

هزینه عمل رینوپلاستی

هزینه عمل رینوپلاستی چقدر است؟ این سوال برای تمام مراجعین عمل رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی ایجاد می شود و یکی از مهم ترین دلایل برای تصمیم گیری به انجام عمل رینوپلاستی می باشد. اگر شما هم تصمیم به انجام عمل رینوپلاستی دارید و نسبت به هزینه آن فکر می کنید باید بگوییم که هزینه عمل رینوپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد و تا زمانی که نزد پزشک مورد نظر مراجعه نکنید و او شرایط شما را بررسی نکند به طور دقیق هزینه عمل مشخص نمی شود.
حال برای این که درک بهتری از هزینه عمل رینوپلاستی داشته باشید در این مطلب به عوامل مختلف تاثیرگذار بر روی هزینه جراحی بینی می پردازیم.
انجام عمل زیبایی برای کسانی که دارای مشکلات ساختاری و ظاهری بینی هستند بسیار مناسب است و موجب می‌شود با رفع مشکلاتی همچون بزرگ بودن بینی، پهن بودن قوز بینی و انحراف بینی شخصی اعتماد به نفس بیشتری کسب کند و برای حضور در مجالس و مهمانی ها احساس بهتری داشته باشد.  همانطور که می دانید بینی در مرکز صورت قرار گرفته و مشکلات ظاهری آن به آسانی بر روی دیگر اجزای صورت تاثیر می گذارد. به طوری که زیبایی آنها کمتر به چشم می‌آید. اما با عمل رینوپلاستی علاوه بر زیبایی بینی می توان بر روی زیبایی بیشتر دیگر آرایش صورت موثر بود.

 عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه عمل رینوپلاستی : 

همان طور که گفتیم عوامل مختلفی برای هزینه عمل تاثیرگذار است که به بررسی هر کدام از این عوامل می پردازیم تا درک بهتری از این عمل داشته باشید.

 رینوپلاستی با کدام روش انجام می شود؟

عمل جراحی بینی به دو صورت باز یا بسته انجام می شود. جراحی به روش باز به گونه ای است که برای اعمال تغییرات روی بینی برش های متعددی بر روی پوست بینی ایجاد می‌شود. به کمک این برش‌ها پوست به طور کامل از روی ساختار بینی کنار زده شود و با استفاده از روش باز جراح دسترسی کامل به ساختار بینی دارد و به راحتی می‌تواند تغییرات لازم را اعمال کند. اما در روش بسته تعداد برش ها کمتر است؛ به طوری که پوست از روی بینی به طور کامل برداشته نمی شود. به همین خاطر، جراح  برای اعمال تغییرات دسترسی محدود تری نسبت به روش باز دارد.

 رینوپلاستی با کدام روش انجام می شود؟
معمولاً کسانی که با استفاده از روش بسته عمل رینوپلاستی انجام می دهند به تغییرات کمتری نیاز دارند. اما در صورتی که لازم باشد تغییرات گسترده تری بر روی ساختار بینی ایجاد شود، حتماً جراح روش  باز را انتخاب می کند.
با توصیفات گفته شده مطمئن متوجه شدید که عمل رینوپلاستی به روش باز هزینه بیشتری نسبت به روش بسته دارد.

 هر چقدر تجربه مهارت جراح بیشتر باشد، هزینه عمل متفاوت‌تر خواهد بود.
مهم ترین عامل تعیین کننده هزینه عمل رینوپلاستی تجربه و مهارت جراح است. در واقع هر چقدر جراح پلاستیک مهارت بیشتری داشته باشد،  هزینه جراحی افزایش پیدا می کند. پس اگر می‌خواهید برای انجام رینوپلاستی به بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. اما  این نکته را هم فراموش نکنید که هرگز رسیدن به هدف ایده‌آل را فدای هزینه های ارزان عمل رینوپلاستی نکنید. چرا که این روزها تبلیغات پر رنگی به عنوان عمل رینوپلاستی ارزان قیمت شنیده می شود.

برای این که با عمل رینوپلاستی بیشتر آَشنا شوید به سایت مورد نظر مراجعه فرمایید .

 موقعیت مکانی مطب متخصص یکی دیگر از عامل های تاثیرگذار است.

دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه جراحی موقعیت مکانی مطب متخصص مورد نظر است . در واقع اگر برای عمل رینوپلاستی به بالا مراجعه کنید . مطمئنا هزینه عمل بیشتر خواهد بود.چراکه جراحان نسبت به موقعیت جغرافیایی که دارد هزینه عمل را تعیین می کنند. البته ایننکته را هم فراموش نکنید که بهترین جراحان همیشه در بهترین موقعیت های مکانی حضور دارند و به همین خاطر است که افراد زیادی از شهر های دیگر برای انجام عمل بینی به شهر تهران مراجعه می‌کنند .

 مدل بینی شما برای انجام عمل رینوپلاستی چگونه است؟

آیا می دانید هر فردی دارای مدل بینی خاصی می باشد. این شرایط یکی از عوامل تعیین کننده هزینه عمل رینوپلاستی است. پس خوب است با مدل های مختلف  ساختار بینی آشنا شوید. به طور کلی، ساختار بینی ها به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شود که مدل های گوشتی در مقایسه با بینی های استخوانی دارای  غضروفی ضعیف و پوست ضخیمی هستند. به همین دلیل، اعمال تغییرات  حاصل از جراحی بینی بر روی بینی های گوشتی کمی سخت تر از بینی های استخوانی است و جراحان بینی برای عمل بینی های گوشتی هزینه بیشتری دریافت می کنند.

 آیا می دانستید هزینه بیمارستان های مختلف با یکدیگر متفاوت است؟
اگر متخصص شما هزینه عمل را در  یکی از بهترین بیمارستان ها انجام دهد، مسلماً عمل رینوپلاستی با هزینه بیشتری روبه‌رو خواهد شد. چرا که بیمارستان ها برای ارائه خدمات خود دارای سطح های مختلفی هستند و هر چقدر کیفیت خدمات بالاتر رود و شرایط بهتری برای شما بعد از عمل  فراهم شود، مسلماً هزینه عمل رینوپلاسی افزایش پیدا می‌کند. البته دقت داشته باشید که نتیجه عمل رینوپلاستی به شرایط شما در بیمارستان و فراهم بودن تجهیزات کافی بستگی دارد و برای انجام آن بهتر است به یکی از مراکز معتبر در این زمینه مراجعه کنید.

 مدل بینی شما برای انجام عمل رینوپلاستی چگونه است؟هر چقدر پیچیدگی عمل بیشتر باشد هزینه رینوپلاستی بیشتر خواهد شد.

مشکلات ساختاری و پیچیدگی عمل هم بر روی هزینه رینوپلاستی تاثیرگذار است. چراکه با افزایش پیچیدگی و تغییرات گسترده زمان عمل بیشتر خواهد بود و در نتیجه هزینه رینوپلاستی افزایش پیدا می کند. معمولا عواملی مانند انحراف بینی، انسداد بینی، داشتن پوست خیلی نازک یا خیلی ضخیم و همچنین مواجه شدن بینی با صدمات مختلف  بر روی پیچیدگی عمل تاثیر گذار است.

هدف شما از جراحی بینی چیست؟

معمولاً کسانی که تصمیم به عمل رینوپلاستی  می گیرند، برای خود اهداف متفاوتی در نظر دارند.  برای مثال،  عده‌ای به خاطر  مشکلات تنفسی   و افراد دیگری به دلیل نامتناسب بودن ساختار بینی  تصمیم می گیرند این عمل را انجام دهند. حال شما به خاطر چه مشکلاتی قصد دارید جراحی بینی را انجام دهید؟ آیا می دانید هر مدلی ممکن است برای جراحی امکان پذیر نباشد؟ مثلا افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند نمی توانند بینیشان را بیش از حد کوچک کنند.  پس اگر می خواهید بدانید اهدافتان دست یافتنی است یا نه، باید ساختار بینی توسط متخصص مورد بررسی قرار گیرد. معمولا در جلسه مشاوره پزشک شما تحقق پذیر بودن اهداف تان را اعلام می کند و اگر مشکلی بر سر راه باشد برایتان به طور کامل توضیح خواهد داد. البته خوب است بدانید بهترین فرم بینی فرمی است که متناسب با دیگر اجزای صورت ترسیم شود.

 هرگز برای انجام عمل بینی ارزان قیمت تصمیم نگیرید.
این روزها هر متخصصی برای انجام رینوپلاستی هزینه مشخصی در نظر می گیرد. اما چیزی که غیر معقول به نظر می رسد، عمل بینی ارزان است. در واقع جراحی بینی با تمام پیچیدگی ها و تجهیزات لازم با هزینه کم قابل اجرا نیست. مثلاً پزشکی که برای این عمل ۵ میلیون در نظر گرفته مطمئناً در این زمینه مهارت و تخصص کافی ندارد و ممکن است شما را در روند جراحی با مشکلات مختلفی روبه‌رو کند که بعدها مجبور شوید دوباره عمل جراحی انجام دهید. بنابراین برای این که بعدها با مشکل خاصی روبرو نشوید و از نتیجه عمل راضی باشید، حتما در انتخاب خود نهایت دقت را به کار ببرید.
عمل جراحی بینی یکی از پیچیده ترین جراحی های زیبایی است که اگر کم دقتی در اجرای آن توسط جراح سر بزند، نتیجه آن را کاملاً مشاهده خواهید کرد و حتی ممکن است قابل رفع نباشد یا برای رفع آن مجبور به پرداخت هزینه‌های زیادی شوید. پس بهترین راه انتخاب درست و پرداخت هزینه  معقولانه برای عمل رینوپلاستی است.

 یک جراح رینوپلاستی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 برای انتخاب جراح بینی خوب است به نکات مهم زیر دقت کنید:

  • یک جراح بینی باید به اجزا صورت دقت کافی داشته باشد و متناسب با آن تغییرات لازم را اعمال کند.
  • جراح رینوپلاستی موظف است در اولین مرحله سلامتی شما را اولویت کار خود قرار دهد و در صورتی که
  • جراحی بینی سلامتی شما را تهدید می کند از انجام آن خودداری کند.
  • معمولاً بهترین جراحان کسانی هستند که در زمینه جراحی بینی سال های بسیاری فعالیت دارند و هر ساله برای به روز کردن دانش خود دوره های تخصصی می گذرانند.
  • داشتن  تبحر و مهارت کافی یکی دیگر از ویژگی‌های مهم جراح رینوپلاستی است. در واقع اجرا زمانی می تواند روند جراحی را به بهترین صورت ممکن پیش ببرد که نسبت به پیچیدگی های آن آگاهی کامل داشته باشد.

 یک جراح رینوپلاستی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ جراحی بینی به فرم فانتزی، طبیعی یا نیمه فانتزی اجرا می شود.
هر شخصی با توجه به سلایق خود از میان سه مدل نام برده شکل دلخواه بینی را انتخاب و  جراح هم با توجه به شرایط شخصی مدل انتخابی را اعمال می کند.  مدل فانتزی به مدلی گفته می‌شود که طی مراحل جراحی بینی بیش از اندازه کوچک می شود و نوک بینی حالت سربالا دارد. اما طی روند مدل طبیعی تنها تغییراتی اعمال می شود که بینی به آن نیاز داشته باشد و جراح از ایجاد تغییرات بیش از حد خودداری می کند. مدل نیمه فانتزی هم بین مدل فانتزی و طبیعی قرار دارد و بینی برای زیبایی بیشتر و مشخص شدن عمل بینی تغییرات بسیار کمی بر روی ساختار بینی اعمال می شود.

نوشتهٔ پیشین
بهترین جراح بینی فانتزی
نوشتهٔ بعدی
جراحی زیبایی بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست