جراحی زیبایی بینی یکی از هیجان انگیزترین  اقدامات زیبایی است که بهبود ظاهر صورت بسیار کمک می کند. در دنیای امروز با روی کار آمدن تکنیک های جدید جراحی، عمل بینی طرفداران بسیاری پیدا کرده است؛ به گونه ای که هر فردی دوست دارد  این روش را امتحان کند و از نتایج آن لذت ببرند. در ابتدا جراح پلاستیک  غضروف استخوان بینی را مورد بررسی قرار می‌دهد و سپس تغییرات لازم را تجسم می کند که در صورت عدم تهدید عمل بینی، مراحل جراحی شروع خواهد شد.
در واقع جراحی بینی یک راه حل بسیار ساده برای رسیدن به زیبایی بیشتر است و اکثر کسانی که از اندازه و شکل بینی خود ناراضی هستند، مطمئنا در روز مشخصی تصمیم می گیرند این جراحی را انجام دهند .اگر شما هم نسبت به ظاهر بینی خود احساس ناخوشایندی دارید می توانید این روش را امتحان کنید. اما قبل از آن باید از نکات و مراقبت های لازم جراحی بینی باخبر شوید و در انتخاب جراح‌ نهایت دقت را داشته باشید. اگر با برنامه‌ریزی دقیق و درستی پیش بروید، مطمئناً بعد از عمل اعتماد بنفس بیشتری پیدا خواهید کرد و از زیبایی بینی و تاثیر عمل بر روی دیگر اجزای صورت شگفت زده خواهید شد.

 جراحی بینی تنها برای زیبایی بیشتر انجام نمی شود.
اکثر افراد  عمل زیبایی بینی را برای زیبا شدن بینی انجام می دهند. اما آنها باید این نکته را هم بدانند، این عمل علاوه بر زیبایی به رفع مشکلات عملکردی بینی هم می پردازد و می تواند در کنار تغییرات زیبایی مشکل تنفسی را برطرف کند.
معمولا بیشتر افرادی که به دلیل مشکلات تنفسی به جراح بینی مراجعه می کنند، مشکلات ظاهری را هم کنار مشکلات تنفسی رفع می کنند. در حقیقت طی مراحل عمل زبیایی بینی اقدامات زیبایی و عملکردی به طور هم زمان قابل رفع است.

جراحی زیبایی بینی

 اکثر کسانی که برای جراحی بینی مراجعه می‌کنند، دارای بینی های بزرگ، نامتقارن و قوز دار هستند.
بیشتر مراجعین کسانی هستند که دارای مشکلات قابل مشاهده مانند بزرگ بودن، قوز دار بودن و عدم تقارن بینی می باشند. عده دیگری هم وجود دارند که تنها می خواهند این عمل را صرفا برای زیبایی بیشتر انجام دهند و بینی آن ها مشکل خاصی ندارد. معمولا این دسته افراد با اهدافی مانند کوچک کردن بینی و یا ایجاد قوس بر روی پل بینی تصمیم به عمل جراحی گرفتند.

 با انواع ساختار بینی آشنا شوید.

بهترین مدل جراحی زیبایی بینی تناسب بینی با دیگران اجزا صورت است. مهمترین نکته‌ای که باید در این قضیه رعایت شود فاصله بینی با لب است. این فاصله نباید بیش از اندازه باشد. همچنین ارتفاع و اندازه بینی باید با توجه به دیگر اجزای صورت دارد ترسیم شود.
به طور کلی، روند جراحی به مدل بینی بستگی دارد که بینی ها به دو مدل استخوانی و گوشتی تقسیم می‌شوند. بینی های استخوانی دارای  غضروف بسیار محکم و پوستی نازک هستند که جراح راحت تر می تواند تغییرات لازم را بر روی آنها اعمال کن.د اما بینی های گوشتی به دلیل کلفت بودن پوست و ضعیف بودن غضروف اعمال تغییرات بر روی آنها کمی با دشواری همراه است. معمولا جراحانی که بینی های گوشتی عمل می کنند، تبحر و مهارت بیشتری دارند و نسبت به پیچیدگی‌های عمل واقف هستند. البته جراحان حرفه ای برای پیشگیری از تغییر شکل بینی های گوشتی بعد از عمل به تقویت غضروف در قسمت نوک بینی می‌پردازند و ساختار بینی را مستحکم می کند. پس به راحتی عمل بینی های گوشتی بدون هیچ نگرانی انجام می‌شود و  احتمال عوارضی همچون افتادگی نوک بینی در این مواقع به صفر می رسد.

 مدل های جراحی زیبایی بینی

 جراحی زیبایی بینی به سه مدل طبیعی، بینی فانتزی و نیمه فانتزی انجام می شود که هر کدام از این مدل ها با توجه به شرایط و فرم بینی و همچنین نظر بیمار و متخصص انتخاب خواهد شد.

 جراحی بینی طبیعی
مدل طبیعی به مدلی گفته می‌شود که در روند جراحی تنها  اشکالات و عیوب ظاهری بینی و اختلالات تنفسی رفع می شود و متخصص از  اعمال تغییرات گسترده تر خودداری می کند. به طور کلی، هدف از جراحی بینی به مدل طبیعی متوجه نشدن  دیگر اشخاص از عمل شدن بینی است. به همین خاطر، اکثر آقایان برای جراحی مدل بینی طبیعی را انتخاب می کنند.

 جراحی بینی فانتزی:
برخی افراد دوست دارند اندازه بینی شان نسبت به اندازه اولیه کمی کوچکتر و تغییرات گسترده ای بر روی بینی اعمال شود که برای رسیدن به اهدافشان مدل بینی فانتزی را انتخاب می کنند. مدل فانتزی به بینی های گفته می‌شود که به اندازه زیاد کوچک و قوس زیادی بر روی پل بینی اعمال می شود.
اگر شما هم قصد انجام مدل فانتزی را دارید باید بدانید که جراحی زیبایی بینی صرفاً به معنای کوچک شدن بینی نیست، بلکه در کنار رفع ایرادات بینی باید اقدامات زیبایی انجام شود و اندازه بینی متناسب با اجزای صورت تغییر  شکل دهد. عمل های بسیاری بوده است که به خاطر انتخاب مدل فانتزی عملکرد بینی دچار مشکل و شخص بعد از مدتی با مشکلات تنفسی روبرو شده و در نهایت برای رفع آن نیاز به انجام دوباره عمل پیدا کرده است.

 مدل های جراحی زیبایی بینی جراحی بینی فانتزی نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد.
تنها جراحانی مدل بینی فانتزی را با موفقیت انجام می‌دهند که تجربه و تخصص لازم و کافی در این زمینه را داشته باشند و در صورت نداشتن این ویژگی برخوردار ن ممکن است شما بعد از جراحی با مشکلات مختلفی همراه شوید. مثلا، اگر زاویه بین بینی و لب بالا بیش از حد معمول شود ممکن است بینی حالا سر بالا پیدا کند که به اصطلاح می گویند بینی حالت خوکی شکل پیدا کرده. مواجه شدن با این مشکل مطمئنا اختلال در عملکرد تنفسی بینی را هم به همراه دارد.همچنین کوچک شدن بیش از حد بینی در عمل فانتزی از نظر ظاهری به خوبی با دیگر اجزای صورت هماهنگی برقرار نمی کند و غیرطبیعی جلوه می دهد.

 انتخاب جراح بینی یکی از مهمترین اقدامات قبل از عمل است.
یک جراح باتجربه و متبحر برای رقم زدن بهترین نتیجه طبق استاندارد ها و مسائل زیباشناسی روند جراحی را پیش می برد که در این شرایط شما بعد از عمل جراحی با مشکلات تنفسی و ساختاری بینی روبرو نخواهید شد و زیبایی و جذابیت چهره خود لذت می برید. بنابراین تا می‌توانید در انتخاب خود دقت کافی داشته باشید و به باتجربه ترین و حرفه ای ترین جراحان بینی مراجعه کنید. همچنین حتما قبل از انتخاب جراح به نمونه های عمل شده با دقت نگاه و با برقراری ارتباط با دیگر بیماران پزشک در مورد میزان رضایت آنها نسبت به عمل آگاهی کامل کسب کنید. زیرا بینی شما یکی از مهمترین قسمت های صورت است و در مرکزترین قسمت صورت قرار دارد و ایجاد هر گونه مشکل و اختلالی در بینی بر روی دیگر اجزای صورت تاثیر زیادی می گذارد.

 اقدامات لازم قبل از جراحی زیبایی بینی

قبل از جراحی زیبایی رعایت کردن یک سری نکات الزامی است. این نکات حتما بر روی نتیجه شما تاثیر می گذارد. بنابراین در رعایت کردن آنها نهایت دقت خود را به کار بگیرید:

 • حدود دو هفته قبل از عمل بینی مصرف آسپرین و پروفن ممنوع است. چرا که این دو ماده موجب خونریزی بیشتر شما حین عمل خواهد شد.
 • در صورت مواجه شدن با سرماخوردگی حتما انجام جراحی بینی را به چند هفته به تاخیر بیاندازید.
 • حدود ۲ هفته قبل و بعد از عمل بینی از سیگار کشیدن خودداری کنید. چرا که مصرف دخانیات موجب بروز
 • اختلال در اکسیژن رسانی می شود و سلامت شما را در حین عمل به خطر می‌افتد .
 • حدود ۸ ساعت قبل از عمل از خوردن و نوشیدن خودداری کنید.
 • یکی از مهمترین نکات قبل از جراحی داشتن انتظارات معقولانه و واقع گرایانه است. شما باید متناسب با شرایط و ساختار بینی بهترین مدل را در نظر بگیرید.

 اقدامات لازم قبل از جراحی زیبایی بینی اقدامات بعد از جراحی زیبایی بینی

 بعد از جراحی بینی هم نکات مختلفی وجود دارد که در ادامه برای شما بیان می کنیم:

 • حدود ۲ روز بعد از جراحی بینی حتماً از کیسه یخ برای کاهش ورم و پیشگیری از ایجاد کبودی در دور چشم ها و اطراف بینی استفاده کنید.
 • برای بهبود عملکرد تنفسی بینی در دوره نقاهت می توانید از سرم نمکی استفاده کنید. این کار به تمیز شدن داخل بینی بسیار کمک می کند.
 • در دوره بهبودی دقت داشته باشید که از بینی خود در برابر ضربه و اصابت محافظت کنید.
 • در هفته های اول بعد از جراحی سعی کنید در معرض آفتاب قرار نگیرید و هنگام بیرون رفتن از منزل حتماً از ضدآفتاب استفاده کنید.
 • تا چند ماه از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • در چند روز اول اول سعی کنید از غذاهای مایع و میکس شده استفاده کنید و از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی دارد پرهیز نمایید.
 • در دوره بهبودی استفاده از نمک را در وعده‌های غذایی خود را به صفر برسانید. این کار به کاهش ورم بسیار کمک می‌کند. همچنین مصرف برخی ادویه ها همچون فلفل برای مدتی پس از عمل بینی ممنوع می باشد.
 • زمان مناسب برای استحمام را از پزشک خود سوال کنید و تا زمانی که بر روی بینی پانسمان قرار دارد از خیس شدن آن خودداری کنید.

کلام آخر
حتماً قبل از انجام جراحی نسبت به هزینه جراحی بینی ، ریسک ها و عوارض اطلاعات کامل به دست آورید. سپس با آگاهی کامل برای عمل آماده شوید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه عمل رینوپلاستی
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست