بهترین جراح بینی در ونک

بهترین جراح بینی در ونک

جراحی بینی عملی برای بیمارانی است از اندازه یا شکل بینی خود رنج می برند و بسیاری از افراد به دنبال بهترین جراح بینی در ونک هستند. بعضی از افراد به دلیل مشکلاتی تنفسی، پولیپ، انحراف بینی و یا مشکلات دیگر بینی خود را عمل می کنند اما بسیاری دیگر برای زیبایی و اعتماد به نفس این کار را انجام می دهند. در ادامه قصد داریم شما را با عمل بینی و بهترین جراح بینی در ونک آشنا کنیم.

 جراحی بینی

بینی یکی از مهم ترین اعضای صورت است که عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان دارد و هرگونه اختلال در آن می تواند مشکلاتی به وجود بیاورد به همین خاطر باید سعی کنیم برای جراحی بینی پزشک کار بلد و با تخصص انتخاب کنیم و به دنبال بهترین جراح بینی در ونک برویم. همانطور که گفتیم عمل بینی برای افراد متفاوت است مثلا بعضی ها برای مشکلات دست به انجام این کار می زنند یا بعضی از افراد برای زیبا سازی صورت و بینی این کار را انجام می دهند.  متاسفانه بعضی از افراد به ظاهر بینی بیشتر از مشکلات بینی اهمیت می دهند.

 جراحی بینی 

انواع جراحی بینی

در عمل بینی باید تناسب بین بینی با اجزای صورت مثل فاصله لب، ارتفاع بینی و طول بینی برقرار باشد تا جذابیت و زیبایی در بینی و صورت ایجاد کند. جراحی بینی به جراحی بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می شود که پزشک متخصص و با تجربه باید بتواند جراحی های گوشتی و بینی های استخوانی را بدون هیچ مشکل تنفسی و هیچ گونه افتادگی و برگشت پذیری انجام دهد و نتیجه دلخواهی برای بیمار داشته باشد. اگر بیمار مشکلات تنفسی دارد می تواند همزمان با عمل زیبایی مشکلات را هم برطرف کند.

بینی گوشتی و بینی استخوانی چه تفاوتی دارد ؟ تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی در ضخامت آن است. بینی گوشتی پوست ضخیم دارند در جراحی غضروف این نوع بینی ها باید تقویت شود و به ساختار بینی باید استحکام بخشید که در این روش افتادگی بینی یا برگشت بینی کاهش می بابد. در جراحی بینی غضروف را از تیغه وسط بینی یا سپتوم برمی دارند و قسمت نوک بینی قرار می دهند تا غضروف در نوک بینی تقویت شود. در جراحی بینی غضروفی پزشک بیشتر می تواند در بینی تغییر ایجاد کند.

انواع مدل های جراحی بینی

جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی، جراحی بینی طبیعی سه نوع مدل برای جراحی بینی هستند که هر یک از این مدل ها بستگی به نوع بینی، پوست بینی و ظاهر شما دارد.

جراحی بینی فانتزی : بعضی از افراد به فکر کوچک کردن بینی خود هستند و با این هدف بینی خود را عمل می کنند اما در این نوع مدل بینی باید دقت شود که با کوچک کردن بینی بیمار دچار مشکلات تنفسی نشود. هدف از جراحی بینی فقط کوچک کردن بینی نیست و باید برای از بین رفتن ایراد های بینی و هماهنگی بینی با اجزای صورت حفظ شود. جراحی بینی فانتزی به تخصص و تجربه نیاز دارد زیرا باید زاویه بینی و لب رعایت شود در غیر این صورت بینی بیش از اندازه سر بالا می شود و حالت خوکی می گیرد.

جراحی بینی نیمه فانتزی : بینی نمیه فانتزی ویژگی های بینی طبیعی و بینی فانتزی را با هم دارد طوری که یک قوس کوچکی در نیم رخ دیده می شود و خیلی سر بالا نیست. بیشتر خانم ها خواستار جراحی این نوع بینی ها هستند.

جراحی بینی طبیعی : جراحی بینی طبیعی بیشتر برای از بین رفتن اشکالات بینی و عیب های ظاهری بینی صورت می گیرد و در این نوع عمل ها نمی توان تشخیص داد که عملی صورت گرفته است و همین موضوع اکثر افراد را به این نوع جراحی بینی علاقه مند می کند. منظور از جراحی بینی طبیعی هماهنگی بین بینی و اجزای صورت است در صورتی که هیچ گونه مشکل تنفسی به وجود نیاید. بیشتر آقایان خواستار جراحی این نوع بینی هستند.

خصوصیات بهترین جراح بینی در ونک : جراح بینی باید در کار خود بسیار با تجربه و کار بلد باشد تا علاوه بر زیبایی در بینی به ساختار بینی و مشکلات تنفسی و خوش فرمی و هماهنگی بینی در صورت به بینی جذابیت ببخشد. پزشک باید با آرامش و صبوری به تمام سوالات بیماران جواب بدهد و درباره جراحی بینی به آن ها اطلاعات بدهد. از خصوصیات یک جراح بینی این است که اعتماد به نفس کامل داشته باشد و به خواسته و سلیقه بیمار توجه کند.

نکات قبل از جراحی بینی

 • قبل از جراحی بینی اگر سرما خوردید به پزشک خود اطلاع دهید و عمل خود را با تاخیر بندازید.
 • از مصرف داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود خودداری کنید.
 • از کشیدن سیگار و الکی تا دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 • 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • مدارک و آزمایشات پزشکی خود را قبل از عمل به همراه داشته باشید.
 • اگر روی ناخنتان لاک دارید آن را پاک کنید.

نکات قبل از جراحی بینی

نکات بعد از جراحی بینی

 • بعد از عمل بینی برای کاهش درد و تورم از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • از نمک و غذاهای شور استفاده نکنید زیرا باعث تورم بیشتر می شود.
 • بعد از عمل بینی با هواپیما سفر نکنید.
 • از مصرف غذاهای جوییدنی پرهیز کنید و سعی کنید بیشتر از مایعات استفاده کنید.
 • با دهان باز عطسه و سرفه نکنید زیرا باعث فشار به بینی می شود.
 • تا 3 هفته بعد از عمل از فین کردن پرهیز کنید.
 • بعد از عمل بینی از انجام حرکات سنگین و ورزش کردن خودداری کنید.
 • موقع خواب چند بالشت زیر سر خود بگذارید تا سرتان حرکت نکند.

سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی است ؟

بیماران برای جراحی بینی خود باید هم به بلوغ جسمی و بلوغ احساسی رسیده باشند.

بلوغ جسمی : برای عمل بینی باید بینی به اندازه کافی رشد کرده باشد تا بتوان بینی را عمل کرد در غیر این صورت بعد از عمل بینی ممکن است شکل بینی تغییر کند و دستکاری در بینی و استخوان های بینی در سن پایین باعث اختلال در رشد بینی می شود. از نظر جسمی همه افراد باید بینیشان رشد کرده باشد تا بتوانند بینی خود را عمل کنند.

بلوغ احساسی : در بلوغ احساسی فرد باید از نظر روح و شخصیتی رشد کرده باشد و تحت تاثیر دیگر افراد قرار نگیرند. باید بدانید که این عمل قابل برگشت نیست و برای عمل بینی تصمیم درستی بگیرید. سن مناسب برای عمل بینی برای دختران 15 تا 17 سال و برای پسران 16 تا 18 مناسب است.

عوارض عمل بینی

همه جراحی ها ممکن است عوارضی داشته باشد که با دارو ها یا قرص هایی و یا با انجام یکسری کارها می توان از این عوارض جلوگیری کرد. در ادامه با این عوارض آشنا می شوید.

درد : یکی از عوارض جراحی بینی درد است که در بینی غضروف و استخوان بینی در عمل دستکاری می شود به همین خاطر درد زیادی احساس می شود که این امر طبیعی است و با مصرف مسکن می توان این درد را کاهش داد.

تورم : تورم یکی دیگر از عوارض جراحی بینی است که در دور چشم و بینی مشاهده می شود که برای کاهش و جلوگیری از تورم می توان از کمپرس یخ استفاده کرد و از مصرف نمک و غذاهای شور خودداری کنید زیرا باعث تورم بیشتر می شود. تورم ممکن است تا 6 ماه وجود داشته باشد و شکل نهایی بینی بعد از یک سال دیده می شود.

کبودی : یکی دیگر از عوارض جراحی بینی کبودی است که به حساسیت بیمار و گستردگی جراحی بستگی دارد که این کبودی ها در اطراف چشم است که بعد از 10 روز بهبود می یابد که با کمپرس یخ می توانید از آن جلوگیری کنید در غیر این صورت اگر کبودی ها برطرف نشد به پزشک خود اطلاع دهید.

به جا ماندن زخم : بعد از جراحی ممکن است زخم هایی مشاهده کنید. در جراحی بسته برش داخل سوراخ های بینی انجام می شود و جای زخمی باقی نمی ماند اما در جراحی های باز برش هایی در پوست ایجاد می شود که باعث می شود پوست از روی بینی جدا شود و این برش ممکن است زخم هایی بر جا بگذارد و با استفاده از داروها و پمادهای ترمیم کننده می توانید این زخم ها کاهش دهید طوری که هیچ زخمی بر جا نماند.

عوارض عمل بینی

چه افرادی برای جراحی بینی مناسب هستند ؟ افرادی که می خواهند بینی خود را عمل کنند باید از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشند و با اطمینان کامل دست به انجام این کار بزنند.
افرادی که روی پل بینی قوز دارند، افرادی که بینی پهنی دارند، افرادی که سر بینی آن ها افتاده یا رو به جلو است، افرادی که بینی بسیار بزرگی دارند، سوراخ های بینی بزرگی دارند، افرادی که انحراف و شکستگی در بینی دارند می توانند بینی خود را عمل کنند.

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی حتما از پزشکی که می خواهید عمل بینی انجام دهید مطمئن شوید و با اطلاعات کافی دست به انجام این کار بزنید و از افراد با تجربه و افرادی که قبلا عمل بینی انجام داده اند پرس و جو کنید. ممنون که تا ادامه مقاله بهترین جراح بینی در ونک با ما همراه بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

عمل بینی
نوشتهٔ پیشین
رینوپلاستی بینی گوشتی
نوشتهٔ بعدی
جراحی ترمیمی بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست