بهترین جراح بینی گوشتی

بهترین جراح بینی گوشتی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراحی بینی گوشتی آشنا کنیم. امروزه بیشتر افراد به دنبال راهی برای زیبایی هستند که یکی از این راه ها جراحی بینی است که طرفدار زیادی دارد و بیشتر افراد در هر سن و سالی از این جراحی استفاده می کنند. جراحی بینی می تواند مشکلات و ایرادات بینی را از بین ببرد و ظاهر بینی را را زیبا می کند. برای آشنا شدن با بهترین جراحی بینی گوشتی در ادامه با ما همراه باشید.

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست ؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی است که طرفدار زیادی در ایران دارد به خصوص در کشور ایران و همه افراد از کشور های دیگر به ایران می آیند تا از این جراحی استفاده کنند. این جراحی می تواند ظاهر بینی را بهتر کند و مشکلاتی مانند پولیپ، انحراف، شکستگی بینی را از بین ببرد. پزشک پوست بینی را برش می دهد و تغییرات لازم را در استخوان و غضروف انجام می دهد. یکی از مشکلات رایج در جراحی بینی مشکلات تنفسی است. بسته شدن بینی می تواند در ورزش اختلال ایجاد کند و باعث خروپف در خواب شود.

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست ؟

انواع شکل و فرم بینی :

بینی هر شخصی ویژگی و خصوصیاتی دارد و با یکدیگر فرق دارد و می تواند انواع و فرم هایی داشته باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

بینی گوشتی :

یکی از بیشترین مدل های بینی، بینی گوشتی است. این بینی پوست ضخیمی دارد و غضروف بینی ضعیف است و غدد چربی در این نوع بینی ها زیاد است. باید برای جراحی این نوع بینی ها در انتخاب پزشک دقت کنید زیرا یک جراحی بی تجربه می تواند باعث برگشت بینی شما شود. بینی گوشتی جراحی سختی است و باید با یک پزشک با تجربه مشورت کنید و نزد او جراحی را انجام دهید تا دچار عوارض و خطرات نشوید.

بینی قوز دار :

حدود 9 درصد مردم دارای بینی قوز دار هستند و این مدل بینی در اثر یک ضربه عمیق در کودکی یا بزرگسالی به وجود آمده است. در این نوع بینی ناهمواری هایی دیده می شود و اکثرا دچار انحراف هستند. افرادی که بینی آن ها قوز دارد دچار مشکلات تنفسی هستند.

بینی استخوانی :

بینی استخوانی یکی از بیشترین مدل های جراحی بینی است که در این مدل ساختار بینی طوری است پوست روی آن نازک و بدون بافت است. غضروف در بینی استخوانی طوری است که نیاز به پیوند غضروف مصنوعی نیست. بینی استخوانی کمی انحراف دارد و به راحتی از بین می رود.

چه افرادی می توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

بیشتر افراد می توانند جراحی بینی انجام دهند و ایرادات و مشکلات بینی را برطرف کنند. افرادی که می خواهند افتادگی نوک بینی را از بین ببرند، افرادی که می خواهند فرم بینی را درست کنند، افرادی که می خواهند قوز بینی و را از بین ببرند، افرادی که نوک بینی آن ها پهن است و می خواهند آن را از بین ببرند، افرادی که می خواهند کجی و انحراف بینی را اصلاح کنند، افرادی که می خواهند گوشت زیاد و اضافه بینی را برطرف کنند می توانند از جراحی بینی استفاده کنند.

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

بعضی از افراد نمی توانند جراحی بینی انجام دهند و جراحی بینی برای آن ها ممنوع است که این افراد عبارتند از :

 • خانم هایی که کمتر از 6 ماه از زایمان آن ها می گذرد
 • خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال
 • افراد سیگاری که در طول روز تعداد زیادی سیگار می کشند
 • افراد مبتلا به چاقی شدید
 • زنان باردار
 • افرادی که به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای ورزش های سنگین و مبارزه ای مانند تکواندو، بوکس، کشتی انجام می دهند
 • افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت
 • کسانی که عمل بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است
 • افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود. پزشکان با توجه به ایرادات و مشکلات بینی افراد از روش های مناسب استفاده می کنند. هر دو روش با بیهوشی انجام می شود و انتخاب روش جراحی به میزان تغییرات در ساختار بینی و نظر پزشک بستگی دارد. امکان دارد روش جراحی بینی برای افراد مناسب نباشد که پزشک امکان دارد از روش های دیگری استفاده کند که در ادامه با آن آشنا می شوید.

جراحی بینی با روش باز :

جراحی بینی به روش باز یکی از روش های جراحی بینی است که بیشتر پزشکان از این روش استفاده می کنند. در این روش پزشکان دسترسی زیادی به همه نقاط بینی دارند و می توانند تغییرات زیادی در بینی انجام دهند و این روش برای زمانی است که بینی ایرادت و مشکلات زیادی دارد و تغییرات زیادی برای بینی لازم است. در این روش پزشک با یک برش در بین سوراخ های بینی پوست بینی را از روی بینی بلند می کند و تغییرات لازم را در استخوان و غضروف بینی انجام می دهند. در جراحی بینی گوشتی و بینی هایی که انحراف یا قوز دارند از این روش استفاده می کنند. همه برش ها در این جراحی در بیرون بینی است و مشاهده می شود اما بعد از مدتی از بین می ورد. مدت زمان این روش نسبت به روش های دیگر طولانی تر است.

جراحی بینی به روش بسته :

جراحی بینی به روش بسته یکی دیگر از روش های جراحی بینی است. در این روش پزشک دسترسی کمی به همه نقاط بینی دارد و برای زمانی است که تغییرات زیادی در بینی انجام نمی شود. میزان برش زیر بینی کم است و یا از داخل سوراخ های بینی این جراحی انجام می شود و پوست بینی برداشته نمی شود و به همین دلیل برش ها و بخیه ها در داخل بینی است و دیده نمی شود. درد و تورم در این نوع بینی ها کم است. این نوع جراحی برای افرادی که می خواهند تغییرات کمی را روی بینی انجام دهند مناسب است. مدت زمان این جراحی کمتر از روش های دیگر است.

آلار پلاستی :

آلار پلاستی یکی از جدید ترین روش های جراحی بینی است. این روش برای افرادی که می خواهند سوراخ های بینی خود را تغییر دهند مناسب است. آلار پلاستی غضروف نوک بینی را محدود می کند و پایه آلار را کوتاه یا بلند می کند. این تغییرات باعث باریک به نظر رسیدن بینی می شود و یکی از روش های جراحی بینی است.

انواع روش های جراحی بینی 

سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی است ؟

هنگامی که افراد به سن بلوغ می رسند تغییراتی در چهره آن ها به وجود می آید که فکر می کنند زشت هستند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و به دنبال راهی برای زیباتر شدن می گردند که یکی از این روش ها جراحی بینی است. جراحی بینی باید بعد از تمام شدن دوره بلوغ و بسته شدن صفحات رشد بینی انجام شود زیرا در این صورت بینی با حالت قبلی خود بر می گردد و امکان دارد شما نتیجه مناسبی از جراحی بینی خود نگیرید. صفحات رشد بینی در دختران در سن 15 سالگی و در پسران در سن 16 سالگی بسته می شود و بهترین زمان برای جراحی بینی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران در سن 17 سالگی است. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی بگیرید باید بعد از تمام شدن دوره بلوغ و بسته شدن صفحات رشد بینی اقدام به جراحی بینی کنید.

ویژگی بینی گوشتی و استخوانی :

برای اینکه از جراحی بینی گوشتی نتیجه بگیرید باید کمی صبر کنید زیرا دوران نقاهت بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است. بینی های استخوانی نتیجه بهتری دارند و زودتر مشاهده می شوند. بینی هایی که پوست نازک و غضروف سفت و محکمی دارند استخوانی هستند. بینی های استخوانی برای از بین رفتن قوز روی بینی و برآمدگی آن اقدام به جراحی بینی می کنند. بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و غضروف آن نرم است و نوک پهنی دارند و غدد چربی در این نوع بینی های زیاد است. جراحی بینی گوشتی می تواند افتادگی نوک بینی و پهن بودن آن را از بین ببرد. جراحی بینی برای بینی های استخوانی راحت تر انجام می شود و نتیجه آن بهتر است. بینی های استخوانی غضروف محکمی دارد و تراشیدن آن راحت تر است.

اقدامات قبل از جراحی بینی

قبل از جراحی بینی باید مراقبت هایی را انجام دهید تا خطرات و عوارضی برای شما پیش نیاید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی بینی آشنا می شوید :

 •  8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 •  2 هفته قبل از عمل نباید از آسپرین استفاده کنید.
 •  روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.
 •  آزمایش و مدارک پزشکی را در روز عمل به همراه داشته باشید.
 • در روز عمل زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.
 •  از خوردن و آشامیدن در روز عمل پرهیز کنید.
 •  اگر لاک ناخن دارید آن را پاک کنید.
 •  شب قبل از عمل دوش بگیرید.
 •  دخانیات و نیکوتین باعث تنگ شدن رگ های خونی می شود و باعث اختلال گردش خون می شود. 2 هفته قبل از عمل بینی از دخانیات استفاده نکنید.

اقدامات بعد از جراحی بینی :

برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

 •  هنگامی که در بینی شما پد قرار دارد و پانسمان دارید با دهان نفس بکشید.
 • بعد از جراحی بینی باید به صورت درازکش استراحت کنید طوری که سر بالاتر از شانه قرار بگیرد.
 • سعی کنید به آرامی مسواک بزنید و به لب بالا فشار وارد نکنید.
 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید زیرا این کار نیاز به نفس بیشتر دارد که به بینی شما فشار بیشتری وارد می کند.
 • از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنید.
 • پزشک برای حفظ شکل بینی و محافظت از آن برای شما گچ بینی استفاده می کند که این گچ بعد از یک هفته برداشته می شود.
 • از غذاهای مایع و پوره شده استفاده کنید زیرا که جویدن و گاز زدن برای شما سخت است.
 • سعی کنید برای بروز احساسات کمتر فشار وارد کنید و به آرامی بخندید.
 • هنگامی که بینی شما پانسمان دارد ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.
 • روش درست چسب زدن به بینی را از پزشک خود بپرسید. درست چسب نزدن بینی باعث بد حالت گرفتن و کج شدن آن می شود.
 • تا 1 ماه بعد از عمل بینی از عینک استفاده نکنید زیرا استفاده از عینک به بینی شما فشار وارد می کند.
 • هنگامی که بینی شما دارای پانسمان است برای حمام کردن ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.
 • تا 2 هفته بعد از عمل بینی سر خود را بالا نگه دارید و شب ها هنگام خوابیدن زیر سر خود از چند بالش استفاده کنید زیرا  این کار از خونریزی جلوگیری می کند.
 • از انجام فعالیت های سنگین مثل ورزش خودداری کنید. اما بعد از 3 تا 4 هفته می توانید فعالیت خود را دوباره شروع کنید.
 • از گاز زدن و جویدن غذا خودداری کنید. این کار به بینی شما فشار وارد می کند و باعث خونریزی می شود.

بهترین جراح بینی گوشتی

بهترین جراح بینی گوشتی دارای مهارت بالا و تعداد زیاد جراحی های موفق باشد. یکی از اصلی ترین راه کارها دیدن افرادی است که توسط جراح بینی گوشتی جراحی انجام دادند. با صحبت کردن با افرادی که قبلا توسط این پزشکان جراحی انجام دادند و از جراحی خود راضی بودند می توانید اعتماد خود را نسبت به آن جراح بیشتر کنید. جلسات مشاوره هم می تواند در انتخاب پزشک تاثیر گذار باشد. از مهم ترین عوامل برای پیدا کردن بهترین جراحی بینی گوشتی در تهران یا شهرهای دیگر بررسی و چگونگی وضعیت تنفسی بیماران بعد از جراحی است.

بهترین جراح بینی گوشتی 

کلام آخر

قبل از جراحی بینی از افراد با تجربه به کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام جراحی بزنید. مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
آموزش چسب زدن بینی
نوشتهٔ بعدی
سپتوپلاستی چیست ؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست