بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با انواع بینی، و بهترین جراح بینی گوشتی در تهران آشنا کنیم، افرادی هستند که بینی های گوشتی و غضروفی دارند و می خواهند که با عمل زیبایی بینی از شر بینی گوشتی خود رهایی پیدا کنند و یک فرم زیبا در بینی خود ایجاد نمایند. بسیاری از آنها به دلیل ترس از اینکه با عمل بینی گوشتی به بینی کوچک و متناسب نرسند، عطایش را به لقایش می بخشند! و قید عمل را می زنند.بنابراین این باور عمومی در افراد غلط نیست که عمل این نوع بینی ها نسبت به عمل بینی  استخوانی از حساسیت بیشتری برخوردار است. اما این بدین معنا نیست که تمام عمل های بینی گوشتی ناموفق می شوند و یا برگشت پذیر هستند. بلکه اگر در انتخاب جراح بینی خود دقت کافی را داشته باشید، بهترین نتایج را دریافت خواهید کرد. در ادامه قصد داریم شما را با بهترین جراح بینی گوشتی در تهران آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

انواع عمل جراحی بینی

هر شخص بعد از عمل خواستار یک فرم بینی شیک است اما هر مدل بینی به هر صورتی سازگار نیست.ترکیب سایر اجزای صورت بر فرم بینی متناسب تاثیر گذار است پس دنبال هر مدل بینی نباشید و به بینی سلبریتی مورد علاقه بسنده نکنید و این کار را به پزشک مورد نظر بسپارید. در ادامه به انواع عمل بینی می پردازیم.

عمل بینی طبیعی

طبیعی بودن به معنای تناسب بینی با اجزای صورت است در این نوع عمل که بیشتر عامه پسند بوده اشکالاتی از جمله قوز بینی افتادگی نوک بینی انحرافات ظاهری را برطرف می کند و به بینی جنبه طبیعی می دهد.

عمل بینی نیمه فانتزی

در این نوع عمل ضمن حفظ تعادل در صورت کمی نوک بینی به سمت بالا و قوس پشت بینی نیز کمی بیشتر است. عملکرد بینی شاید به اندازه مدل طبیعی شاید مطلوب نباشد و اکثریت افرادی که در تاپ کلینیک تحت این نوع عمل قرار گرفته اند عملکرد تنفسی راحتی دارند.

عمل بینی غیر طبیعی

در این نوع عمل بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی و قوس بیش از حد در پشت بینی و فرورفتگی زیاد پره های بینی و در کل کوچک شدن بیش از حد سایز بینی است که باعث مشکلات تنفسی می شود. بیشتر افراد در دراز مدت دنبال ترمیم دوباره بینی می روند.

انواع عمل جراحی بینی

 ملاک های مهم زیبایی صورت در عمل بینی

هنگام عمل جراحی زیبایی بینی جراح علاوه بر رفع عیب و ایرادات احتمالی که بیشتر مربوط به انحراف و یا قوز روی قسمت تیغه است و یا کوچک کردن بینی،  باید بینی را به شکلی درآورد که در عین زیبایی تعادل اعضای صورت فرد حفظ شود . اصطلاحاً می توان گفت مدل بینی باید به صورت بیاید و هماهنگ با مدل و فرم صورت باشد. امروزه جراحان زیبایی به بیمارانشان در رابطه با تصمیم راجع به بینی‌شان کمک می‌نمایند تا به ظاهری طبیعی و بینی خاصی دست پیدا کنند. جراحان سعی می‌کنند تا با ایجاد تغییرات بسیار اندک و حفظ ویژگی‌های بینی مطابق با شخصیت، نژاد، سن، جنسیت و آناتومی خاص فرد، به بینی دلخواه دست پیدا کنند. آنها امروزه کارهای ظریف تری در جراحی‌های بینی (رینوپلاستی) انجام می دهند.

یکی از مهم ترین معیار های زیبایی ، ارتباط بین شکل صورت با بینی است. چه به دنبال تغییر اندازه بینی خود هستند، چه به دنبال رفع قوز بینی که به ارث برده‌اید هستید، انتخاب یک متخصص جراح زیبایی که دارای بورد تخصصی بوده و تجربه و دانش لازم برای تامین بهترین نتیجه برای شما را دارد، مهم است.

مشخصه های بینی استخوانی

بینی های استخوانی ضخامت پوست کمتری نسبت به بینی های گوشتی دارند. پوست بینی گوشتی چرب است و دارای چربی و اندازه بزرگ تری است. بینی گوشتی نوک پهنی دارد در حالی که بینی استخوانی نوک جمع تری دارد و حالت افتادگی در هر دو نوع بینی می تواند مشاهده شود. بنابراین نمی توان با وجود یا عدم وجود افتادگی به نوع بینی پی برد.

بینی های استخوانی ضخامت پوست نازکی دارند و انعطاف پذیری بینی بهتر است. همچنین به علت ماهیت بینی، جزئیات بینی مانند غضروف و تیغه بینی کاملاً مشخص هستند. همچنین اغلب بینی های استخوانی روی ناحیه پل بینی، استخوان برآمده ای دارند که قوز نامیده می شود. البته قوز در بینی های گوشتی هم دیده می شود ولی به مراتب کمتر و کوچک تر است. بینی های استخوانی استحکام بیشتر و غضروف های قوی تری دارند. جراحی بینی گوشتی با تکنیک کاملاً متفاوتی انجام می گیرد.

همه چیز درباره جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی ، از نظر اسکلت و غضروف بینی عبارت است از : جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی ؛

 بینی گوشتی : بینی هایی را که پوست ضخیمی دارند و دارای سوراخ های سطحی پوست و غدد سباسه زیادی هستند ، را اصطلاحا بینی گوشتی می نامند .بینی گوشتی ، دارای غضروف های ضعیف است ، نوک آن عمدتا افتاده می باشد و پره های بینی ضخیم و باز هستند ؛ بینی گوشتی در آقایان بیشتر از خانم ها دیده می شود ؛ دلیل آن نیز چربی بیشتر پوست آقایان و هورمون های جنسی ایشان می باشد.

همه چیز درباره جراحی بینی گوشتی

بهترین جراح بینی گوشتی

برای انجام جراحی بینی گوشتی ، حتی اگر جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی در ایران نیز انجام شود ؛ از بهترین و مناسب ترین تکنیک ها استفاده می شود ، لازم است تا مدت بیشتری را نسبت به جراحی بینی استخوانی  صبر کنید ، تا نتیجه نهایی را مشاهده نمایید.

جهت انجام جراحی بینی روش‌های بسیار زیادی وجود دارد و هر متقاضی و یا بیمار جهت انجام جراحی بینی، به دنبال نتیجه‌ای مطلوب و فرم زیبایی از بینی می‌باشد. به عنوان مثال برخی از افراد می‌خواهند فرم بینی طبیعی داشته باشند و برخی دیگر نیز به دنبال فرم بینی فانتزی یا عروسکی هستند. لازم است بدانید که افراد دارای بینی گوشتی، نمی‌توانند بینی عروسکی داشته باشند، به دلیل آن که کوفتگی و پهنای آن زیاد است. اما اگر به سراغ یک جراح ماهر و با تبحر کافی بروید، می‌تواند یک بینی گوشتی را در نهایت با جراحی به شکل یک بینی بهتر از قبل عمل درآورد. در نتیجه ماهر بودن پزشک تأثیر زیادی در نتیجه مطلوب عمل و زیبایی بینی دارد.
زمانی که صحبت از جراحی بینی طبیعی است، یعنی قرار نیست تغییرات زیادی همچون سر بالا کردن بینی، قوس بیش از اندازه روی بینی، کم شدن عرض بینی نمی‌باشد و جهت زیبا شدن بینی گوشتی، تمام تغییراتی که لحاظ می‌شود بسیار نرمال و به اندازه است فقط باید سربالاتر از بینیهای استخوانی عمل شود. همچنین لازم است بگوییم که بینی گوشتی بیش از اندازه زیبا و کوچک نمی‌شود.
تمام مراحل همچون کم کردن کوفتگی بینی گوشتی، کم کردن عرض بینی گوشتی و سربالا کردن بینی توسط بهترین جراح بینی گوشتی در تهران با بالاترین دقت و به شکل قابل قبول انجام می‌شود.
مطالبی که در بالا گفته شد، از مزیت‌های یک جراح بینی طبیعی گوشتی ماهر و حرفه‌ای می‌باشد.

ویژگی های یک جراح بینی خوب

برای اینکه بتوانید به درستی جراح بینی خود را انتخاب کنید ، باید از ویژگی های یک جراح بینی خوب آگاه باشید ، از جمله ویژگی های یک جراح بینی خوب می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • اطلاعاتی را که لازم است تا فرد در رابطه با جراحی بینی بداند در اختیار او قرار می دهد.
 • فرد را از نوع و ویژگی های بینی اش آگاه می کند.
 • توصیه ها و نکات لازم در رابطه با اقداماتی که فرد باید قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی رعایت کند را به او توضیح می دهد.
 • زمان کافی را برای بررسی دقیق صورت بیمار و بینی او صرف کرده و با توجه به اینکه کاملاً بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی آگاه می باشد ، بهترین نتیجه از جراحی بینی گوشتی را رقم می زند.
 • به سلامت فرد بیش از مسائل مالی توجه کرده و حفظ عملکرد تنفسی بینی بیمار را اولویت قرار می دهد.
 • اگر فرد علی رغم داشتن بینی گوشتی انتظار نامعقولی ؛ همچون جراحی بینی فانتزی داشت ، جراح بینی او را متقاعد و منصرف می کند.
 • تجربه جراحی بینی های گوشتی زیادی را داشته و نتایج به دست آمده از این عمل های زیبایی رضایت بخش  باشد.

ویژگی های یک جراح بینی خوبنحوه انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

 • برای انتخاب جراح بینی بهتر است که ابتدا یک لیست از اسامی جراحان بینی خوب که در منطقه شما فعالیت می کنند ، تهیه کنید.
 • برای گردآوری اسامی این جراحان بینی ، می توانید در موتورهای جستجو به تحقیق پرداخته یا از افرادی که بینی گوشتی خود را جراحی کرده و از نتایج آن رضایت داشته اند ، سوال کنید.
 • در رابطه با میزان تحصیلات جراح بینی و سوابق او تحقیق نمایید.
 • در مطب جراحان بینی حاضر شوید ، بهتر است در زمان هایی به مطب مراجعه کنید که بیماران قبلی حضور داشته باشند.
 • با بیماران قبلی در رابطه با میزان رضایت شان از جراح بینی ، سوال کنید.

نکاتی که متقاضیان بینی گوشتی باید بدانند :

 • به دلیل ساختار بینی گوشتی ، متقاضیانی که دارای بینی گوشتی هستند ، باید صبور تر باشد ؛ زیرا دوره نقاهت شان کمی طولانی تر است .
 • بلافاصله پس از رینوپلاستی ، نتیجه گیری نکنید و حداقل 6 ماه به بینی زمان دهید تا به تثبیت نهایی برسد.

در نتیجه بینی گوشتی اگر توسط یک جراح بینی ماهر انجام شود ، قطعاً نتیجه زیبایی خواهد داشت ؛ اما بیماران باید بدانند که بینی شان برای بهبود نهایی نیاز به مدت زمان بیشتری دارد .

نتیجه نهایی جراحی بینی گوشتی ، چه موقع قابل مشاهده است ؟

به طور معمول تا شش ماه پس از جراحی ، ممکن است ظاهر بینی تغییراتی داشته باشد ؛ ولی پس از آن دیگر به شکل ننهایی بینی دست خواهیم یافت ؛ زیرا ورم ناشی از جراحی دیگر به طور کامل از بین رفته است .

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

 • از دو هفته مانده به عمل بینی از مصرف الکل و سیگار پرهیز کنید.
 • در روز های قبل از عمل بهتر است آب فراوان بنوشید.
 • چند روز قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین پرهیز کنید.
 • روز عمل ناشتا باشید.
 • قبل از عمل بینی استحمام کنید

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی 

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

 • برای برطرف شدن کبودی و تورم می توانید در دو سه روز اول بعد از جراحی از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • برای کاهش خونریزی بعد از جراحی در هنگام استراحت سر را در وضعیت بالاتر از بدن قرار دهید.
 • از فین کردن و خندیدن شدید تا مدتی بعد از جراحی پرهیز کنید.
 • پس از جراحی استفاده از آناناس نقش مهمی در تسریع بهبودی دارد.
 • تا مدتی پس از عمل از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.
 • تا یک ماه پس از جراحی از عینک استفاده نکنید.
 • برای کاهش تورم و فرم بخشیدن به بینی با تجویز جراح خود حداقل به مدت ۴ لی ۶ هفته از چسب بر روی بینی خود استفاده نمایید.

آیا نتیجه جراحی بينی های گوشتی برگشت پذیر است ؟

انجام جراحی بینی گوشتی با سوالات متداولی روبرو هست که یکی از این سوالات در خصوص برگشت پذیر بودن یا نبودن بینی گوشتی است.

در خصوص این که این بینی ها بعد از عمل برگشت پذیر هستند یا نه ؟ باید گفت با توجه به این که این مسئله بستگی به تکنیک عمل و مهارت جراح دارد امکان بازگشت بسیار کم می باشد.

جراحان با انجام نازک کردن پوست و نیز استفاده از غضروف جهت تقویت بینی ، از بازگشت پذیر بودن نتیجه آن جلوگیری کرده و همچنین پس از انجام جراحی بینی ، کورتون را تزریق می نمایند تا به این ترتیب از میزان تورم بینی جلوگیری به عمل آورند.

چه رده سنی برای جراحی بینی گوشتی مناسب است؟

برای انجام عمل‌های زیبایی همچون جراحی بینی استخوانی و گوشتی، در نظر گرفتن سن افراد اهمیت بسیار زیادی دارد. متخصصان بهترین سن برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی را، ۱۸ سالگی می‌دانند. سن ۱۸ سالگی به این دلیل انتخاب شده است که در این سن، بینی به بزرگ‌ترین سایز خود رسیده است و بیش تر از این مقدار، رشدی نخواهد داشت. دقت داشته باشید که استثناهایی نیز در این سن وجود دارد. به عنوان مثال افرادی که در سن ۱۴ سالگی دارای مشکلات تنفسی بوده‌اند، می‌توانند جراحی بینی را با داشتن رضایت از والدین خود انجام دهند.

پس از جراحی زیبایی بینی گوشتی، توصیه‌هایی گفته می‌شود که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

• پس از جراحی بینی گوشتی، لازم است که به مدت ۱۲ ساعت بر روی بینی و همچنین اطراف چشم از کمپرس یخ استفاده شود.
• از خوردن غذاهایی که باعث می‌شود فک بیش از حد تکان بخورد و همچنین استفاده از غذاهای آبکی پرهیز شود.
• با دهان باز از عطسه کردن پرهیز شود.
• توصیه می‌شود که در دوران نقاهت از فلفل و نمک استفاده نشود

اقدامات قبل از جراحی بینی:

 • آزمایشات لازم را انجام داده و نتیجه آن را در اختیار جراح خود بگذارید
 • از دو هفته پیش از عمل از استعمال دخانیات، مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و استفاده از دارو های رقیق کننده خون همچون آسپرین و پروفن خودداری نمایید.
 • از دو هفته قبل از جراحی بینی، از انجام اقدامات دندانپزشکی پرهیز کنید.
 • شب قبل از عمل شام سبکی میل کرده و استحمام نمایید.
 • خانم ها بدون آرایش به محل جراحی مراجعه کنند.
 • آقایان نیز ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند.

کلام آخر

نتیجه یک عمل جراحی بینی علاوه بر مهارت جراح، بسیار به پوست بیمار بستگی دارد و نتایج مختلف یک جراح در بیمارانش، بستگی به این مسئله و نیز زیبایی سایر اجزای صورت در بیماران مختلف دارد. به طور مشخص تصحیح ساختمان اسکلتی بینی در دستان یک جراح ماهر کاری شدنی است و لیکن هنر یک جراح خوب در ایجاد قسمت های تحتانی بینی و مشخصا نوک بینی خود را نشان می دهد و این مسئله همان طور که ذکر شد بسیار وابسته به نوع پوست بیمار می باشد. از توضیحاتی که داده شد معلوم گردد که نتایج عمل جراحی در بینی های استخوانی بهتر از نتایج در بینی های گوشتی می باشد.ممنون که تا آخر مقاله بهترین جراح بینی گوشتی در تهران همراه ما بودید لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
عوارض جراحی رینوپلاستی
نوشتهٔ بعدی
هزینه جراحی بینی در تهران

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست