نحوه چسب زدن بینی

نحوه چسب زدن بینی

در این مقاله قصد داریم درباره نحوه چسب زدن بینی صحبت کنیم. یکی از اصلی ترین ها که به انسان زیبایی می بخشد صورت او است، صورت در معرض دید قسمتی از بدن ما است و بینی نیز که در مرکز و برجستگی دارد این باعث می شود اشکالات بینی بوضوح قابل رویت باشد. جراحی زیبایی بینی علاوه کوچک و تناسب در خود بینی، ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت ایجاد می کند. به همین دلیل نمی شود بینی را عضوی مجزا و مجرد در نظر گرفت و باید گفت که ارتباط تنگاتنگی با بینی، پیشانی، چشم، لب و چانه دارد و هر گونه نقص در اجزای صورت می تواند بر این ارتباط ظریف تاثیر گذارد.

عمل زیبایی بینی

برای بهبودی ظاهری صورت عمل زیبایی بینی انجام می شود. کسانی که از شکل بینی خود ناراضی هستند ، از بینی گوشتی یا استخوانی یا قوزدار خود خسته شده اند ، و فکر می کنند زشتی بینی آنها در بقیه ی اجزای صورت آنها تاثیر منفی گذاشته است و یا حتی سایر زیبایی های آنان را از بین برده است بیشتر به دنبال این هستند که عمل زیبایی بینی را انجام دهند.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی در چندین مورد انجام می شود: 

عمل بینی گوشتی: بینی گوشتی با نشانه هایی از جمله ضخیم تر بودن پوست بینی و پهن تر بودن پره های بینی شناخته می شود معمولا عمل این نوع بینی ظرافت ها و تفاوت هایی نسبت به سایر انواع بینی دارد.

عمل بینی استخوانی: بینی استخوانی نوعی بینی با استخوان و غضروف های مستحکم و پوستی نازک است. معمولا نتیجه عمل بینی استخوانی و تغییرات آن بسیار چشمگیر و مطلوب خواهد بود زیرا تغییرات انجام شده از زیر پوست نازک بینی کاملا قابل مشاهده است.

عمل بینی معمولی: بینی معمولی مشخصاتی مابین بینی گوشتی و استخوانی دارد. پوست این مدل بینی ضخامت متوسطی دارد و از نظر ظاهری نسبتا طبیعی و بدون مشکل است. بیشترین انگیزه برای انجام عمل زیبایی بینی معمولی رسیدن به یک بینی کوچک و یا اصطلاحا عروسکی است. هر سه عمل زیبایی که برای بینی گوشتی ، استخوانی و یا معمولی انجام می شود باید در تناسب با سایر اجزای صورت انجام بگیرد چون همانطور که زشتی بینی می تواند مانع از بروز زیبایی سایر اجزای صورت شود ، زمانی که بینی متناسب با فرم صورت ، دهان و چشم های شما نباشد می تواند جلوه ی بدی داشته باشد. بهترین راه برای حل این مشکل دریافت مشاوره و نوبت از یک متخصص باتجربه است.

عمل ترمیمی بینی: عمل ترمیم بینی برای رفع مشکل و یا اختلالی که برای شخص مشکلاتی از جمله مشکلات تنفس، خر و پف ،بسته شدن مجرای تنفسی و … به وجود آورده است، انجام می شود.

عمل زیبایی بینی

در زیر انواعی از مشکلاتی که در جراحی ترمیمی بینی رفع می شود را مرور می کنیم :

 • ترمیم یا حذف قوز بینی: این نوع جراحی ترمیمی که با اصلاح و کوچک کردن استخوان بینی همراه است شایع ترین دلیل انجام عمل بینی ترمیم است. قوز بینی می تواند به صورت مادرزادی و یا بر اثر ضربه و شکستگی بینی به وجود آمده باشد. در هر حال این امکان وجود دارد که قوز بینی علاوه بر زشتی ظاهری مشکلاتی در تنفس فرد ایجاد کرده باشد.
 • پولیپ بینی: به توده هایی که در اثر عفونت ، آلرژی و یا فیبروز کیستیک ایجاد می شود و با مسدود کردن مجرای تنفس بینی و سینوس ها باعث ایجاد اختلال در تنفس فرد می گردد پولیپ بینی گفته می شود. این مشکل که در بیماران مبتلا به آسم و آبریزش بینی آلرژیک بسیار شایع است با مسدود کردن راه تنفسی و ایجاد خشکی و خلط گلو بسیار وضعیت ناخوشایندی را برای فرد مبتلا ایجاد می کند. در نهایت این جراحی با برداشتن توده و باز کردن مجرای تنفسی همراه است باعث بهبود سلامت فرد می شود

تکنیک های عمل بینی

صرف نظر از اینکه پزشک چه نوع جراحی بینی را برای متقاضی این عمل در نظر می گیرد، معمولا از یکی از دو تکنیک اصلی برای این کار استفاده می شود.

عمل بینی با تکنیک بسته: جراحی زیبایی به روش بسته به طور کلی روشی است که اولویت دارد؛ زیرا تمام برش های جراحی در داخل بینی انجام می شود و زخم ها همه داخلی هستند؛ با آنکه برش ها پنهان هستند، جراح هنوز می تواند به نقاط زیادی از بینی دسترسی پیدا کند تا به طیف وسیعی از موارد زیبایی و ساختاری رسیدگی کند.

عمل بینی با تکنیک باز: جراحی بینی باز به پزشک امکان دسترسی بیشتری به غضروف و استخوان های بینی را می دهد، اما ممکن است جای زخم کوچک بر روی بینی باقی بماند. در این روش با ایجاد یک برش در ناحیه غضروف بین دو بینی، پزشک می تواند پوست را از نوک بینی بلند کند و غضروف را بسیار دقیق شکل دهد. هنگام بهبودی، جای برش یک زخم بسیار کوچک و تقریبا نادیده بر بینی می ماند.

چسب زدن به بینی بعد از عمل

استفاده از اسپلینت بعد از چسب زدن به بینی بعد از عمل دو فایده مهم دارد: فیلم آموزش روش چسب زدن بینی، همچنین آموزش گام به گام چسب زدن روی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی در این قسمت ارائه شده است. بعد از جراحی زیبایی بینی بهتر است دو هفته تا دو ماه روی بینی چسب بزنید.

چرا بعد از عمل روی بینی چسب می زنند؟

به بیماران توصیه می شود بعد از عمل جراحی بینی به مدت 2 هفته تا 2 ماه روی بینی چسب بزنند. چسب زدن به بینی موجب کاهش سریع تر ورم بینی، تسریع روند بهبودی و دستیابی به نتایج بهتر می شود.

چسب زدن ۲ فایده مهم دارد:  1.کاهش ورم بینی 2.بهتر فرم گرفتن بینی

چسب زدن به بینی بعد از عمل

نحوه چسب زدن بینی

در ادامه با نوه چسب زدن بینی آشنا می شویم:

مرحله اول نحوه چسب زدن بینی: انتخاب چسب مناسب

چسب 1 سانتی‌متری کاغذی برند 3M مورد تأیید است.

مرحله دوم نحوه چسب زدن بینی: تمیز کردن پوست صورت

در ابتدا صورت خود را با آب و صابون بشویید و پس از آن با استفاده از پنبه آغشته به الکل پوست روی بینی و گونه‌ها را با دقت تمیز کنید. سپس 10 دقیقه صبر ‌کنید تا پوست صورت کاملاً خشک شود.

مرحله سوم نحوه چسب زدن بینی: برش چسب‌ها به ابعاد مورد نیاز

 • با توجه به سایز بینی خود چسب را در ابعاد زیر برش می‌دهیم:
 • 6 الی 8 قطعه چسب به اندازه 3 الی 4 سانتی‌متر
 • 2 قطعه چسب به اندازه 10 الی 12 سانتی‌متر

مرحله چهارم نحوه چسب زدن بینی: چسباندن قطعات چسب روی بینی

در مقابل آیینه بایستید. از بالای بینی به سمت پایین به صورت عرضی شروع به چسباندن تکه چسب‌های 3 الی 4 سانتی‌متری کنید. بسته به سایز بینی 3 الی 4 تکه چسب روی بینی می‌زنید؛ طوری  که مقداری از هر قطعه در زیر دیگری قرار بگیرد. سپس به آرامی این قطعات را فشار می‌دهید تا به خوبی تثبیت شوند. حالا نوبت استفاده از تکه چسب‌های 10 الی 12 سانتی‌متری است. به صورت طولی و به شکل حرف U انگلیسی اقدام به چسباندن این قطعات در قسمت زیرین بینی می‌کنید. وسط نوار چسب باید در زیر نوک بینی قرار گرفته و ادامه نوار از کنار بینی به سمت بالا برود. همچنین لبه‌های نوار باید تا نزدیکی زیر چشم ادامه پیدا کنند.

توجه داشته باشید چسب‌ها جلوی سوراخ بینی را نگیرد تا در تنفس اختلالی ایجاد نشود. در آخر، انگشت خود را به آرامی روی آن حرکت دهید تا روی بینی تثبیت شود. به همین ترتیب یک قطعه چسب 10 الی 12 سانتی‌متری دیگر نیز مطابق دستورالعمل بالا مجدد روی چسب قبلی می‌زنیم. این بار مجدد از پایین بینی به بالا به صورت عرضی شروع به چسباندن تکه چسب‌های 3 الی 4 سانتی‌متری می‌کنید. بسته به سایز بینی 3 الی 4 قطعه چسب روی بینی می‌زنی؛ طوری که مقداری از هر کدام در زیر دیگری قرار بگیرد. سپس به آرامی این قطعات را فشار می‌دهید تا به خوبی بچسبند. در پایان، آن قسمت از قطعه چسب که از نوک بینی بیرون زده را به دقت قیچی کرده و جدا می‌کنید.

نحوه چسب زدن بینی

چند توصیه برای قبل از جراحی بینی

قبل از عمل بینی مراقبت هایی لازم است که فرد متقاضی جراحی باید به آن ها توجه کند تا دوره بهبودی بهتری برایش رقم بخورد .در ادامه نکاتی که باید قبل از عمل بینی رعایت شود نام برده شده است. اما توجه داشته باشید برای دریافت اطلاعات دقیق تر باید با پزشک خود صحبت کنید.

 • دو هفته قبل از عمل نباید از آسپرین استفاده کنید.
 •  دخانیات و نیکوتین موجب تنگ شدن رگ های خونی می شود و همچنین موجب اختلال گردش خون می شود ، بنابراین حداقل ۲ هفته قبل از عمل بینی از استفاده آن ها دوری کنید.
 • ۸ ساعت قبل از عمل ، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.
 •  شب قبل از عمل دوش بگیرید.
 •  لاک ناخن های خود را پاک کنید .
 •  حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.
 •  در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.
 •  آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.

چند توصیه برای قبل از جراحی بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

۲۴ ساعت اول بعد از عمل سخت ترین زمان برای افراد است. در این مدت هنوز اثر داروهای بیهوشی از بین نرفته است. در این زمان ممکن است کمی سردرد، ورم، کبودی و خونریزی بینی را به همراه داشته باشید. بهتر است در این زمان فرد فقط استراحت کند و از مسکن های تجویز شده پزشک استفاده کند.
نکات زیر از جمله کار هایی است که بعد از عمل جراحی باعث کمک حال شما می شود

 •  بهترین زمان برای حمام کردن بعد از عمل بینی را حتما از پزشک خود بپرسید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم برای کاهش کبودی و تورم استفاده کنید .
 •  تا ۲۴ ساعت از مایعات و غذاهای میکس شده و نرم استفاده کنید. از خوردن غذاها و میوه هایی سفت و سخت پرهیز کنید .
 • بعد از جراحی بینی مسافرت با هواپیما در روزهای اول توصیه نمی شود.
 •  با دهان باز عطسه و یا سرفه کنید تا به بینی فشاری وارد نشود.
 • از فین کردن و فشار به بینی بپرهیزید چون ممکن است باعث خونریزی شود.
 • از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول خودداری نمایید.
 •  از خوردن نمک پرهیز کنید.
 •  از خوراکی هایی که برای کاهش تورم صورت مفید است استفاده کنید مانند :آب آناناس، آلوئه ورا و کرفس می تواند به
 • کاهش تورم صورت کمک کند. برای بهتر شدن طعم آب کرفس می توانید آن را آب هویج مخلوط کنید.
 • از چند بالشت برای زیر سر خود هنگام خواب انتخاب کنید .
 •  از مسواک نرم استفاده کنید.
 •  تا دو ماه نباید از عینک های طبی یا آفتابی استفاده کنید .
 •  تا چند هفته اول از پایین انداختن سر و بلند کردن اجسام سنگین، همچنین فعالیت های سنگین ورزشی پرهیز کنید.
 •  کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی بر اسکلت زمان بر است بنابراین تورم در دوطرف بینی شما قطعا متفاوت خواهد بود ، حتی اگر دو طرف آن یکسان و هم اندازه عمل شده باشد. بنابراین هیچ جای نگرانی نیست
 •  چسب زدن برای کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی به اسکلت است پس در طرز چسب زدن بینی دقت کنید .
 •  در روزها و ماه های اول بعد از عمل بینی فرم بینی شما کاملا مشخص نیست بنابراین اجازه قضاوت به افراد دیگر را ندهید.

یک هفته بعد از عمل

اولین ملاقات با پزشک معمولا یک هفته بعد از عمل انجام می شود. بعد از گذشت یک هفته معمولا درد و ناراحتی به کمترین حد ممکن می رسد و شما می توانید به زندگی عادی خود ادامه دهید و به محل کارتان بازگردید. اما این به این معنا نیست که می توانید فعالیت های سنگین و ورزش سخت انجام دهید. در آخر باید به این نکته توجه داشته باشید که از بین رفتن ورم بینی شما ممکن است تا یکسال زمان ببرد و باید با صبر و حوصله منتظر نتیجه مورد نظر باشید.

یک هفته بعد از عمل

کلام آخر

از شما همراهان عزیز سپاس گذارم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. امیدوارم که از نکات و مطالب گفته شده نهایت استفاده را برده باشید و نکات مربوط به نحوه چسب زدن بینی را متوجه شده باشید. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد آن را با ما در میان بگذارید و در صورت داشتن سوال با شماره تماس های درج شده در سایت تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید.

نوشتهٔ پیشین
تا چه مدت چسب باید روی بینی باشد؟
نوشتهٔ بعدی
چه افرادی باید جراحی بینی انجام دهند

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست