به طور کلی عمل جراحی بینی امروزه طرفداران بسیاری را برای خودش پیدا کرده است همچنین اگر بین عمل جراحی ،جراحی بینی فانتزی باشد . همچنین جراحی بینی فانتزی بیشتر در میان خانم ها رواج پیدا کرده است و آن ها هستند که علاقه بیشتری به این مدل از عمل جراحی دارند . همان طور که می دانید بینی تنها عضو برجسته در صورت افراد است و نقش بسیار مهمی در زیبایی افراد دارد ،همچنین اگر ایراداتی در ظاهر بینی یک فرد وجود داشته باشد تناسب چهره را برهم می‌ زند و زیبایی فرد را تحت تاثیر خود قرار می‌ دهد . در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با جراحی بینی فانتزی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

انواع مدل های بینی

در ادامه قصد داریم شما را با انواع مدل های بینی بر اساس نتیجه عمل جراحی بینی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

 • عمل جراحی زیبای بینی با نتیجه کاملاً طبیعی
 • جراحی بینی با نتیجه عروسکی و یا فانتزی
 • عمل بینی نیمه فانتزی
 • و همچنین عمل جراحی بینی نتیجه باربی و فرانسوی

یکی از مهم ترین نکات در این باره این است که انتخاب یکی از این مدل ها بستگی به فرم صورت فرد دارد، فرم پیشانی ،صورت، گونه و چانه در فرم نهایی بینی فرد تاثیر بسیاری را می گذارد ، پزشک جراح زیبایی بینی تلاش می کند نتیجه این عمل جراحی را به آنچه که مورد پسند مراجعه کننده است و به آن علاقه دارد نزدیک کند و سلیقه و خواسته های فرد را در عمل جراحی لحاظ کند ،به این دلیل که در آخر این فرد متقاضی است که باید از بینی خود راضی باشد و آنگونه که می پسندد بینی خود را بر اساس عمل بینی ببیند ، هم چنین پزشک جراح بینی را باید متناسب با سایر اجزای صورت بسازد تا در واقع یک هارمونی زیبا به صورت و بینی فرد ایجاد کند.

انواع مدل های بینیجراحی بینی  فانتزی

پزشک جراح بینی قبل از انجام این عمل جراحی باید با توجه به استاندارد های بینی تناسب اجزای صورت و پهنای بینی ،ارتفاع بینی فاصله بینی و لب بالا و پایین نتیجه عمل جراحی را برای فرد بیمار به طور کامل آنالیز کند ،عمل جراحی بینی فانتزی که در اصطلاح عامیانه عمل جراحی عروسکی نیز نامیده می شود ،در این عمل جراحی تمرکز پزشک جراح بیشتر بر روی نوک بینی می باشد و بینی تا حد بسیاری کوچک می شود ، ارتفاع بینی از زاویه نیمرخ نیز یک حالت سر بالایی را دارد ،در این عمل جراحی بینی با نتیجه فانتزی به دلیل کوچک شدن سوراخ ها و اندازه بینی ممکن است که افراد دچار ضعف بویایی و مشکلات تنفسی شوند، از این رو این عمل جراحی باید توسط پزشک ماهر و با تجربه صورت گرفت.

نکات مهم عمل بینی عروسکی

در ادامه شما را با نکات بسیار مهم در رابطه با عمل بینی فانتزی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید ..

برخی از افرادی که دارای بیماری‌ های استخوانی می باشند و اجزای صورت آنها کوچکتر می باشد نتیجه بهتری را از عمل بینی عروسکی و فانتزی خواهند گرفت، به طور کلی بینی هایی که غضروف و بافت محکم تری را دارند و دارای پوست نازکی می باشند نتیجه این عمل جراحی برای آنها موفق تر خواهد بود ،عمل جراحی بینی فانتزی به دلیل ظریف تر شدن و کوچک شدن بینی بیشتر مورد پسند خانم ها می باشد اما تعداد مردانی که برای انجام این عمل جراحی اقدام نموده اند نیز کم نمی باشد .

نکات بسیار مهمی که پزشک جراح باید به آن توجه داشته باشد .

 • پزشک جراحی بینی نباید اندازه سوراخ های بینی را بیش از حد کوچک تر کند زیرا عمل جراحی می تواند به عملکرد تنفسی بینی افراد آسیب بسیاری وارد کند.
 • در این عمل زیبایی باید تناسب میان بینی و با سایر اجزای صورت رعایت شود همچنین نمی توان بینی را بدون در نظر گرفتن دیگر اجزای صورت بسیار کوچک کرد.
 • فاصله میان لب های بایین و بالا باید به گونه‌ ای باشد که بینی به شکل بینی خوکی نشود.

تفاوت عمل بینی طبیعی و فانتزی

یکی از اساسی ترین و مهم ترین تفاوت های عمل جراحی بینی فانتزی و طبیعی زاویه نوک بینی و لب ها می باشد ، در عمل زیبایی بینی فانتزی زاویه نوک بینی بالا  بیشتر از مدل بینی های طبیعی می باشد، در مدل نتیجه عمل جراحی بینی طبیعی بینی از نیم رخ فرد یک حالت سرسره را ندارد و هیچ قوسی در این مدل عمل دیده نمی‌ شود اما در مدل عمل جراحی فانتزی قوس بیشتر دیده می‌ شود و بینی یک حالت سرسره ای را دارد، همچنین میزان سربالا بودن بینی فرد هم در مدل بینی فانتزی بیشتر از بینی طبیعی می باشد . سایز بینی در عمل جراحی بینی فانتزی معمولاً بیشتر کوچک می شود و بینی یک شکل عروسکی را به خود می گیرد ، در مدل بینی طبیعی فردی که بعد از عمل اولین بار شما را می بیند در بسیاری از مواقع ممکن است متوجه نشود که شما در گذشته بینی خود را عمل کرده اید .

تفاوت عمل بینی طبیعی و فانتزیافراد مناسب عمل بینی فانتزی

 • برخی از افرادی که پوست بینی آنها نازک می باشد
 • افرادی که بافت غضروف بینی آنها محکم تر می باشد
 • برخی از کسانی که بینی آنها استخوانی می باشد
 • افرادی که دارای بینی های غضروفی هستند
 • افرادی که صورت آنها کوچک می باشد

ویژگی بهترین جراح بینی فانتزی

به طور کلی در عمل جراحی بینی های فانتزی به دلیل ظرافت کاری هایی که باید در بینی افراد ایجاد شود به طور کلی این عمل یکی از سخت ترین عمل های جراحی بینی بوده و در صورت عدم انتخاب یک پزشک جراحی بینی خوب وبا  تجربه نه تنها نتیجه رضایت بخش را از این عمل جراحی کسب نخواهید کرد بلکه ممکن است عوارضی مانند کوچک شدن بیش از اندازه بینی در افراد ایجاد شود و تنفس فرد دچار مشکل خواهد کرد و این مشکل برای فرد قابل جبران نیز نمی باشد .

برای اینکه به راحتی بتوانید بهترین پزشک جراح بینی را در محل سکونت خود انتخاب کنید بهتر است که با ویژگی بهترین پزشک جراحی بینی به خوبی آشنا شوید که در ادامه شما را با برخی از ویژگی های پزشک جراح بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

پزشک باید با وجدان باشد : یک پزشک جراحی بینی خوب و تجربه برای دستیابی به منافع خود این عمل جراحی را نباید انجام دهد، این عمل زیبایی را برای افرادی باید انجام دهد که شرایط لازم را برای انجام این عمل جراحی داشته باشند که در بالای این مقاله شما را با این شرایط آشنا کرده ایم .

متخصص و با تجربه باشد: کاملاً واضح است که هر چه پزشک جراح بینی تجربه انجام جراحی بینی فانتزی را برای افراد داشته باشد مهارت بیشتری را نیز در این زمینه پیدا کرده و نتیجه این عمل را برای افراد رضایت بخش خواهد کرد .

زمان لازم را برای فرد صرف می کند : پزشکی جراحی بینی برای اینکه یک نتیجه رضایت بخش را برای افراد به وجود آورد باید به سلیقه فرد متقاضی بسیار نزدیک شود به همین خاطر به پزشکان جراح بینی خوب و با تجربه قبل از انجام این عمل در جلسه های مشاوره هایی را برای آگاهی از انتظارات فرد بیمار ترتیب می دهند

ویژگی بهترین جراح بینی فانتزیوضعیت سلامت بیمار به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد : یکی از مهم ترین مسئله هایی که باید در زمان انجام عمل جراحی بینی مورد توجه پزشک جراح قرار بگیرد سلامت فرد بیمار و حفظ عملکرد صحیح تنفس بیمار می باشد. همچنین پزشکان جراح قبل از عمل از بیمار در رابطه با سوابق بیماری او ،مصرف دارو و حساسیت‌ های آنها سوالاتی را بپرسد؟ اما بهترین پزشک جراحی بینی به طرح این پرسش ها نیز اکتفا نمی‌ کند و آزمایشاتی را نیز برای بررسی دقیق‌ تر سلامت فرد بیمار برای او تجویز می‌ کند .

با اصول ریاضی و زیبایی شناسی آشنا بوده و قدرت تصور بسیار بالایی را دارد : برای این که بینی فرد مراجعه کننده بیشترین تناسب را با اجزای صورت داشته باشد لازم است که به تناسب بین اجزا به دقت مورد بررسی پزشک جراح قرار بگیرد که پزشکان جراحی بینی برای انجام این کار یک سری عکس برداری از زاویه های مختلف بینی و صورت فرد را تهیه می‌ کند و با تسلطی که بر اصول زیبایی شناسی و ریاضی دارد و همچنین با داشتن قدرت تصور بسیار بالا ، مشکلات بینی را به بهترین شکل ممکن برطرف خواهد کرد .

اقدامات مهم قبل از عمل بینی

در ادامه قصد داریم شما را با اقدامات مهم قبل از جراحی بینی فانتزی عاشقانه با ما همراه باشید

 • افراد بیمار باید انتظارات خود را در مشاوره با پزشک جراح دارند بیان کند
 • افراد مراجعه کننده باید انتظارات واقع بینانه ای از عمل جراحی بینی خود داشته باشند
 • به مدت دو هفته قبل عمل بینی از مصرف پروفن حتما پرهیز نمایید.
 • افراد بیمار نباید به مدت دو هفته قبل از عمل بینی خود از سیگار استفاده کنند
 • باید از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری نمایند
 • اگر یک فردی دارای بیماری خاصی باشد باید به پزشک جراح زیبای خود اطلاع دهد افراد بیمار باید در روز عمل جراحی بینی داشته باشند
 • فرد بیمار باید یک ساعت قبل از عمل بینی در بیمارستان و یا کلینیک زیبایی

اقدامات مهم قبل از عمل بینیاقدامات ضروری و مهم قبل از جراحی

 • افراد باید به طور حتم در صورتی که از دارو های خاص استفاده می نماید حتما این مسئله مهم را به پزشک جراح خود اطلاع دهد و او را از این موضوع آگاه سازد .
 • آشامیدن و یا خوردن هر نوع مواد غذایی و یا نوشیدنی حداقل به مدت 8 ساعت قبل از انجام این عمل برای افراد ممنوع می باشد .
 • فرد متقاضی باید در روز عمل جراحی حتما ناشتا باشد .
 • چهره خانم ها در روز عمل جراحی باید فاقد هر گونه مواد آرایشی باشد .
 • فرد مراجعه کننده بهتر است که از لباس های آزاد و بدون دکمه استفاده کند تا بعد از عمل جراحی در پوشیدن لباس خود دچار هیچ گونه مشکلی نشود .
 • استفاده از یک سری وسایل های فلزی و همچنین هر گونه زیور آلات در روز عمل جراحی بینی برای تمامی افراد کاملا ممنوع می باشد .
 • فرد مراجعه کننده باید در روز عمل جراحی جواب آزمایشات انجام شده خود و دیگر مدارک پزشکی خود را حتما به همراه داشته باشد .
 • فرد متقاضی برای انجام عمل زیبایی خود باید حداقل به مدت نیم ساعت قبل از عمل به همراه یک فرد در محل جراحی حتما حضور داشته باشد .

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

در ادامه شما را با مراقبت های بعد از عمل جراحی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • فرد مورد جراحی باید دارو هایی که جراح برای او تجویز کرده است را به طور منظم مصرف کند .
 • رعایت رژیم غذایی مناسب و شروع یک برنامه غذایی مناسب با استفاده از مایعات و همچنین پرهیز از خوردن غذا های سفت از مهم ترین نکات بعد از عمل جراحی می باشد .
 • پرهیز از خیس شدن پانسمان بینی شما به دلیل پیشگیری از بروز ورم در بینی افراد .
 • قرار دادن دو بالشت در زیر سر در مواقع استراحت
 • جلوگیری از فین کردن
 • خودداری از مسرف الکل و استعمال دخانیات حداقل به مدت دو هفته بعد از عمل جراحی بینی فانتزی
 • استراحت بعد از عمل جراحی بینی به مدت یک هفته برای بهبودی کاملا ضروری و مهم است .
 • در صورت مشاهده خونابه به هیچ وجه نباید نگران باشید این اتفاق کاملا طبیعی است ، خونابه ها  توسط گاز استریل موجود در زیر بینی شما کاملا جذب خواهد شد و این گاز استریل ها کاملا قابل تعویض می باشند .
 • بعد از عمل جراحی تورم و کبودی را خواهید داشت که این موضوع هم کاملا طبیعی است و برای درمان آن ها باید از کمپرس های یخ استفاده نمایید .
 • باید به مدت 2 هفته بعد از عمل جراحی در زمان خواب خود از چند بالش در زیر سر خود استفاده نمایید تا سر شما بالا گرفته شود و در جریان خود هیچ مشکلی برای شما پیش نیاید .
 • حتما باید طاق باز بخواهید و از دراز کشیدن به پهلو حتما بپرهیزید .
 • دارو هایی مانند آنتی بیوتیک ها برای پیشگیری از عفونت توسط پزشک جراح زیبایی تجویز می شود که این دارو ها را باید به موقع مصرف نمایید .

رعایت موارد گفته شده در بالای مقاله موجب سریع شدن روند بهبودی در افراد شده و دست یابی به بهترین نتیجه از عمل جراحی زیبایی بینی فانتزی را بیشتر می کند ، به این نکته نیز توجه داشته باشید که بعد از عمل جراحی بینی فانتزی هم مانند دیگر عمل های جراحی نوک بینی فرد باید به مدت 6 ماه متورم بماند پس برای مشاهده نتیجه قطعی باید حداقل به مدت یک سال صبور باشید .

پزشک جراح بینی در عمل جراحی بینی فانتزی چه کار هایی را انجام می دهد ؟ 

پزشک جراحی بینی برای انجام این عمل زیبایی برای کوچک تر شدن بینی باید در مرحله اول ساختار بینی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد ، همچنین باید این نکته را بدانید که پزشک جراح بینی نباید اقدام به کوچک کردن بینی به صورت کاملا غیر طبیعی نماید به این دلیل که کوچک کردن بیش از حد بینی موجب بروز یک سری اختلالات تنفسی در افراد می شود .

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزیدر عمل جراحی بینی فانتزی تمرکز اصلی پزشک جراح باید بر روی نوک بینی باشد و تغییر به وجود آمده بر روی نوک بینی باید سر بالا تر و حالت دار تر از دیگر مدل های عمل جراحی بینی باشد ، همچنین این روش زیبایی پزشک جراح بینی بر اساس تناسب چهره و مطابق سلیقه فرد بیمار اقدام به گرد نمودن و یا زاویه دار کردن نوک بینی کند و همچنین برای عروسکی کردن بینی نوک بینی را باید کمی سربالا تر کند .

تورم بعد از عمل بینی فانتزی

برای انجام عمل جراحی بینی و از بین بردن یک سری از ایرادات موجود در آن پزشک جراح بینی باید به ساختار غضروفی استخوانی آن دسترسی لازم را داشته باشد که این کار تنها با به وجود آوردن یک برش بر روی پوست بینی و کنار زدن بافت های زیر پوستی کاملا امکان پذیر است ، به همین دلیل پزشک جراحی بینی برشی را بر روی پوست بینی افراد ایجاد می کند و آن را به وسیله یک سری از ابزار های مخصوص بالا نگه می دارد و بعد از آن با استفاده از یک سری تکنیک های مخصوص نقص هایی مانند قوز که در ساختمان بینی فرد وجود دارد را به طور کامل برطرف می کند و یا با برش هایی مانند گرافت گذاری ساختمان بینی را به طور کامل تقویت کرده و با اعمال بهترین فرم بینی را برای افراد ایجاد می کند .

انجام تمامی کار های مقاله بالا و اقداماتی که پزشک جراح در رابطه با برطرف کردن نقص های بینی در ساختمان بینی به وجود می آورد موجب بروز مقدار از تورم ، درد و کبودی در بینی افراد شده و نواحی دیگر صورت را به خصوص زیر چشم ها می شود  .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله جراحی بینی فانتزی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
قیمت عمل زیبایی بینی
نوشتهٔ بعدی
مراقبت های بعد از رینوپلاستی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست