مدت زمان چسب زدن بینی

مدت زمان چسب زدن بینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مدت زمان چسب زدن بینی آشنا کنیم. جراحی بینی امروزه یکی از جراحی های زیبایی است که طرفدار زیادی دارد و افراد زیادی از این جراحی برای زیباتر شدن ظاهر و فرم بینی استفاده می کنند. جراحی بینی می تواند مشکلات بینی مانند قوز بینی، انحراف بینی و مشکلات تنفسی را از بین ببرد. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی بینی و مدت زمان چسب زدن بینی با ما همراه باشید.

رینوپلاستی یا جراحی بینی چیست ؟

در علم پزشکی به جراحی بینی رینوپلاستی یا راینوپلاستی گفته می شود. پزشک در این جراحی در ساختار بینی تغییراتی ایجاد می کند و فرم بینی را اصلاح می کندو مشکلات بینی را از بین می برد. مشکلاتی مانند قوز بینی، گوشتی بودن بینی، کج بودن بینی، پهن بودن بینی را درمان می کند. محبوب ترین جراحی زیبایی جراحی بینی است که در ایران بیشتر از این جراحی استفاده می کنند و همه افراد از کشور هاتی دیگر به ایران می آیند تا از این جراحی استفاده کنند.

رینوپلاستی یا جراحی بینی چیست ؟

انواع شکل و فرم بینی :

بینی هر فردی ویژگی ها و تفاوت هایی دارد که از نظر شکل و فرم می تواند تفاوت هایی داشته باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

بینی گوشتی :

یکی از بیشترین مدل های جراحی  بینی بینی گوشتی است. این نوع بینی پوست ضخیمی دارد و غضروف آن ضعیف است. باید برای جراحی این مدل بینی ها در انتخاب پزشک دقت کنید زیرا یک جراحی بی تجربه باعث می شود بینی به حالت قبلی خود برگردد.  بینی های گوشتی جراحی سختی دارند و باید در انتخاب پزشک برای این مدل جراحی دقت کرد.

بینی قوز دار :

9 درصد افراد جهان بینی قوز دار دارند که این مدل بینی در اثر یک ضربه و یا در تصادف در کودکی یا بزرگسالی اتفاق می افتد. در این مدل بینی ها ناهمواری دیده می شود و این بینی ها دچار انحراف هستند. افرادی که بینی آن ها قوز دارد مشکلات تنفسی دارند.

بینی استخوانی :

بینی استخوانی یکی از بهترین مدل های جراحی بینی است که در این مدل بینی ساختار بینی طوری است که پوست روی آن نازک و بدون بافت است. غضروف در بینی استخوانی مناسب است و نیازی به پیوند غضروف مصنوعی نیست.

چه افرادی می توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

بیشتر افراد می توانند جراحی بینی انجام دهند و ایرادات و مشکلات بینی را از بین ببرند. افرادی که می خواهند فرم بینی را درست کنند، افرادی که می خواهند پهن بودن و افتادگی بینی را از بین برند، افرادی که می خواهند قوز روی بینی آن ها درمان شود، افرادی که بیتی آن ها کج است و انحراف دارند، افرادی که می خواهند گوشت بینی را از بین ببرند می توانند از جراحی بینی استفاده کنند.

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

بعضی از افراد نمی توانند جراحی بینی انجام دهند و جراحی بینی برای این افراد ممنوعیت دارد. این افراد عبارتند از :

 • خانم هایی که کمتر از 6 ماه از زایمان آن ها می گذرد
 • افراد مبتلا به چاقی شدید
 • افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون
 • خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال
 • افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند
 • افراد سیگاری که در طول روز تعداد زیادی سیگار می کشند
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت
 • زنان باردار
 • افرادی که به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای ورزش های سنگین و مبارزه ای مانند تکواندو، بوکس، کشتی انجام می دهند
 • کسانی که عمل بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است

برای آشنا شدن با قیمت عمل زیبایی بینی به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته انجام می شود که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش باز :

جراحی بینی به روش باز یکی از روش های جراحی بینی است که در این روش پزشک دسترسی زیادی به همه نقاط بینی دارد و می تواند تغییرات زیادی در بینی ایجاد کند. این روش برای افرادی است که ایرادات و مشکلات زیادی دارند و باید تغییرات زیادی در بینی آن ها انجام شود. در این روش یک برش در ناحیه بین دو سوراخ ایجاد می شود و پوست را از روی بینی بلند می کند و تغییرات لازم را در استخوان و غضروف بینی انجام می دهد. در جراحی های بینی گوشتی و بینی هایی که انحراف دارد از این روش جراحی استفاده می کنند. همه برش ها در این روش در بیرون بینی قرار دارد و دیده می شود اما بعد از مدتی این بخیه و برش ها از بین می ورد. مدت زمان جراحی بینی به روش باز بیشتر از جراحی بینی به روش بسته است.

جراحی بینی به روش بسته :

جراحی بینی به روش بسته یکی دیگر از روش های جراحی بینی است که در این روش پزشک دسترسی کمتری به همه نقاط بینی دارد و این روش برای زمانی است که بینی شما ایرادات و مشکلات کمی دارد. در این روش پوست بینی برداشته نمی شود و به همین دلیل تورم و درد کمتر است. همه برش ها و بخیه ها در این روش در داخل بینی است و مشاهده نمی شود زیرا پزشک بدون جدا کردن پوست از بینی و با ورود توسط سوراخ های بینی انجام می شود. مدت زمان این جراحی کمتر از روش های دیگر است.

انواع روش های جراحی بینی 

جراحی بینی چه تاثیری در اهر افراد دارد ؟

جراحی بینی می تواند تاثیرات زیادی در چهره افراد داشته باشد و می تواند مشکلات و ایرادات افراد را از بین ببرد. جراحی بینی می تواند باعث تغییر سایر بینی شود، جراحی بینی می تواند باعث از بین رفتن انحراف و پولیپ بینی شود، جراحی بینی می تواند قوز روی بینی را از بین برد، جراحی بینی می تواند باعث تغییر ظاهر بینی گوشتی و استخوانی شود و می تواند در سایز سوراخ های بینی تغییر ایجاد کند.

سن مناسب برای جراحی بینی :

سن مناسب برای جراحی بینی زمانی است که دوره بلوغ شما تمام شود و صفحات رشد بینی ما بسته شده باشد. در دوره بلوغ در چهره افراد تغییراتی به وجود می آید که باعث می شود آن ها احساس کنند زشت هستند و به دنبال راه هایی برای زیباتر شدن خود خود هستند. اگر در دوره بلوغ جراحی صورت بگیرد امکان دارد بینی به حالت قبلی خود برگردد. دوره بلوغ در دختران در سن 15 سالگی  و در پسران در سن 16 سالگی است و بهترین زمان برای جراحی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران در سن 17 سالگی است. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی خود بگیرید باید بعد از تمام شدن بلوغ و صفحات رشد این کار را انجام دهید.

بینی استخوانی و گوشتی چه ویژگی هایی دارد ؟

اگر بینی گوشتی دارید باید کمی صبر کنید تا دوره نقاهت شما تمام شود تا نتیجه آن مشخص شود. بینی های استخوانی با بینی های گوشتی نتیجه بهتری دارد. بینی هایی که پوست نازک و غضروف سفتی دارند استخوانی هستند. بینی های استخوانی برای از بین رفتن قوز بینی و برآمدگی آن جراحی بینی انجام می دهند. بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و غضروف آن نرم است و نوک پهنی دارد و غدد چربی در این نوع بینی های زیاد است. جراحی بینی گوشتی افتادگی نوک بینی و پهن بودن آن را از بین می برد. جراحی بینی برای بینی های استخوانی بهتر انجام می شود و نتیجه آن بهتر است. این نوع بینی های غضروف محکمی دارد و تراشیدن آن راحت است.

عوارض بعد از جراحی بینی :

جراحی بینی مانند سایر روش های دیگر می تواند عوارض و خطراتی باشد که این عوارض بعد از مدتی از بین می رود اما امکان دارد این عوارض باقی بماند و از بین نرود. کبودی یکی از عوارض جراحی بینی است که در اکثر افراد مشاهده می شود که با کمپرس سرد و گرم از بین می ورد. کبودی در بینی های استخوانی بیشتر از بینی های گوشتی است. یکی دیگر از عوارض جراحی بینی ورم است که بعد از 2 تا 3 هفته از بین می ورد اما ممکن است ورم تا چند ماه بماند و بعد از چند ماه از بین می ورد. درد کی دیگر از عوارض جراحی بینی درد است که بعد از جراحی بینی به آن دچار می شوید که طبیعی است و با استفاده از قرص های مسکن از بین می ورد. بعضی از عوارض هستند مثل کج شدن بینی، انحراف بینی، اختلال در عصب ناحیه بینی و بی حس شدن آن، اختلال در تنفس و ماندن جای بخیه از عوارضی است که امکان دارد تا مدت ها با شما باشد و در این صورت باید از جراحی ترمیمی بینی استفاده کنید.

مدت زمان چسب زدن بینی

مدت زمان چسب زدن بینی دامنه زمانی متغیری دارد و بین  2 هفته تا 2 ماه در حال تغییر است. این تفاوت ها به نوع پوست و مدل بینی شما بستگی دارد. اگر پوست بینی شما نازک باشد بعد از 2 هفته می توان از چسب استفاده نکرد. در بینی هایی که پوست ضخیم دارند باید تا 2 ماه از چسب بینی استفاده کنند.

استفاده طولانی از چسب چه تاثیری در بینی دارد ؟

چسب زدن طولانی مدت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. یکی از این موارد در افرادی است که اعتماد به نفس آن ها پایین است و بعد از برداشتن گچ می خواهند نتیجه نهایی بینی خود را مشاهده کنند و بعضی از افراد از نتیجه آن راضی نیستند و سعی می کنند از چسب استفاده کنند که این کار درست نیست. باید به این افراد توضیح داد که چسب زدن به بینی در طولانی مدت عوارضی دارد و باید برای تهویه پوست تا زمانی که مشخص شده از چسب استفاده کنند. باید به افراد تذکر داد که 3 ماه بعد از جراحی بینی از جراحی بینی انتظار نداشته باشند و برای دین نتیجه عجله نداشته باشند و باید تا یکسال صبر کنند. افرادی که پوست ضخیم یا معمولی دارند نسبت به افرادی که پوست نازک دارند کوتاه تر است زیرا در این افراد پوست زمان زیادی برای بسته شدن و ترمیم نیاز دارند.

اقدامات بعد از جراحی بینی

برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید زیرا این کار نیاز به نفس بیشتر دارد که به بینی شما فشار وارد می کند.
 • از غذاهای مایع و پوره شده استفاده کنید زیرا که جویدن و گاز زدن برای شما سخت است.
 • بعد از جراحی بینی باید به صورت درازکش استراحت کنید.
 • سعی کنید به آرامی مسواک بزنید و به لب بالا فشار وارد نکنید.
 • پزشک برای حفظ شکل بینی و محافظت از آن برای شما گچ بینی استفاده می کند که این گچ بعد از 1 هفته برداشته می شود.
 • از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنید.
 •  هنگامی که در بینی شما پد قرار دارد و پانسمان دارید با دهان نفس بکشید.
 • تا 2 هفته بعد از عمل بینی سر خود را بالا نگه دارید و شب ها هنگام خوابیدن زیر سر خود از چند بالش استفاده کنید.
 • هنگامی که بینی شما پانسمان دارد ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.
 • روش درست چسب زدن به بینی را از پزشک خود بپرسید زیرا درست چسب نزدن بینی باعث بد حالت گرفتن و کج شدن آن می شود.
 • تا یک ماه بعد از عمل بینی از عینک استفاده نکنید زیرا استفاده از عینک به بینی شما فشار وارد می کند.
 • سعی کنید برای بروز احساسات کمتر فشار وارد کنید، به آرامی بخندید.
 • هنگامی که بینی شما دارای پانسمان است برای حمام کردن ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.
 • از انجام فعالیت های سنگین مثل ورزش خودداری کنید. اما بعد از 3 تا 4 هفته می توانید فعالیت خود را شروع کنید.
 • از گاز زدن و جویدن غذا خودداری کنید زیرا این کار به بینی شما فشار وارد می کند و باعث خونریزی می شود.

اقدامات بعد از جراحی بینی 

کلام آخر

قبل از جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. مراقبت های بعد از جراحی را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی خود داشته باشید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی
نوشتهٔ بعدی
جراحی بینی عروسکی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست