انواع مدل جراحی بینی

انواع مدل جراحی بینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با انواع مدل جراحی بینی آشنا کنیم. انسان ها زیبا هستند و به دنبال زیبایی و زیبا تر شدن می باشند و با پیشرفت علم و تکنولوژی انسان ها این امکان را دارند که بینی خود را هر طور که می خواهند تغییر دهند. عمل بینی از اولین عمل های زیبایی برای بهتر شدن ظاهر افراد است که در دنیای طرفدار زیادی دارد. برای آقایان و خانم هایی که از بینی خود راضی نیستند جراحی بینی یکی از بهترین راه حل ها برای بهبود ظاهر بینی است. برای آشنا شدن با انواع مدل جراحی بینی با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

همه افراد نیاز دارند زیبا دیده شوند. این زیبایی را از روش های مختلفی به دست می آورند. برای مثال برای زیباتر شدن صورت از لوازم آرایش استفاده می کنند تا عیب های ظاهری را بپوشانند. یا برای زیباتر شدن و آراسته شدن ظاهرشان از لباس های مختلفی استفاده می کنند. با افزایش سن و به وجود آمدن تغییرات در صورت و ظاهر افراد نیاز به انجام زیبایی بیشتر احساس می شود. یکی از اعضای صورت که از سن پایین نیاز به تغییرات پیدا می کند بینی است. جراحی بینی از سن پایین بسیار مورد توجه افراد است. نوجوانان بعد از ورود به سن بلوغ و تغییر در ظاهرشان احساس اعتماد به نفس در آن ها کم می شود. به همین علت به سمت عمل های زیبایی به ویژه جراحی بینی گرایش می یابند.

با جراحی بینی می شود تغییراتی در ظاهر بینی ایجاد کرد که زیباتر و مناسب با صورت به نظر برسد. با کمک جراحی بینی تغییراتی مثل کوچک کردن سایز بینی، کوچک یا بزرگ تر کردن سوراخ های بینی، تغییر در زاویه بینی و فاصله آن با لب، برداشتن قوز و برآمدگی های روی بینی و انحراف بینی را ایجاد کرد. جراحی بینی در صورت و ظاهر افراد تاثیر زیادی دارد. در بین افرادی که نیاز به جراحی بینی دارند درصد کمی هستند که برای از بین بردن اشکالات بینی اقدام می کنند. اشکالات و ایرادات بینی که نیاز بیشتری به جراحی بینی دارند انحراف و پولیپ بینی است. این موارد باعث اختلالات تنفسی می شود و شخص را آزرده می کند . در فعالیت های روزانه مانند ورزش کردن، خوابیدن و نفس کشیدن های معمولی اختلال ایجاد می کند. در صد بیشتری از افراد که برای جراحی بینی اقدام می کنند به جراحی بینی به چشم زیبایی نگاه می کنند. برای جراحی بینی باید در نظر گرفت که زمانی اقدام به عمل کنید که صفحات رشد بینی بسته شده باشد. بینی رشد خودش را کرده باشد. این صفحات رشد در دختران در سن 15 سالگی بسته می شود و حداقل سن برای جراحی بینی 16 سال می باشد و در پسران از 17 سالگی پیشنهاد می شود.

جراحی بینی چیست ؟

تاثیر عمل بینی در ظاهر :

جراحی بینی برای زیبایی صورت انجام می شود یا برای از بین رفتن بیماری های مربوط به بینی در زیبایی ظاهر تاثر گذار است. عمل بینی می تواند در ظاهر تاثیراتی داشته باشد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • عمل بینی باعث از بین رفتن پولیپ و انحراف بینی می شود.
 • جراحی بینی موجب تغییر سایز سوراخ های بینی می شود.
 • عمل بینی موجب می شود ظاهر بینی های گوشتی و استخوانی تغییر کند.
 • عمل بینی می تواند سایز بینی را تغییر دهد.
 • قوز بینی با جراحی بینی از بین می رود.

سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی است ؟

هنگامی که به سن بلوغ می رسیم تغییرات در ظاهر و صورت دیده می شود. این تغییرات باعث می شود احساس کنیم زیبا نیستیم و به دنبال انجام عمل های زیبایی می باشیم. یکی از مواردی که تصمیم به تغییر آن می گیریم بینی است. تغییرات ناگهانی سن بلوغ باعث می شود عمل بینی در بین نوجوانان بسیار رواج داشته باشد.اما برای جراحی بینی باید کمی منتظر ماند تا صفحات رشد بینی بسته شود که در دختران سن 15 سالگی و در پسران 17 سالگی است. بهترین زمان برای عمل بینی در دختران 16 سالگی و در پسران 17 سالگی است.

انواع مدل جراحی بینی

انواع مدل های جراحی بینی به سه دسته جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی یا عروسکی، جراحی بینی نیمه فانتزی تقسیم می شود که در ادامه به آن می پردازیم :

جراحی بینی طبیعی : عمل بینی طبیعی برای از بین بردن عیب های ظاهری و برای حفظ کردن ظاهر طبیعی بینی صورت می گیرد. آقایان به این نوع عمل بینی علاقه دارند. به غیر از حفظ عملکرد تنفسی بینی و ظاهر طبیعی مورد عمل قرار می گیرد.

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی : جراحی بینی برای کوچک تر کردن سایز بینی صورت می گیرد که به این اتفاق جراحی بینی فانتزی گفته می شود. در این جراحی پزشک باید تجربه و تخصص داشته باشد. کوچک شدن سایز بینی می تواند مشکلات تنفسی را به وجود بیاورد. این تغییر سایز و بالا رفتن نوک بینی باعث تغییر زاویه بین بینی و لب می شود. اگر این تغییر زاویه زیاد باشد بینی خوکی می شود و باعث ایجاد مشکلات تنفسی می شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی : جراحی بینی نیمه فانتزی ویژگی و خصوصیت های هر دو نوع جراحی را دارد. به غیر از اینکه نتیجه کار شما این است که یک بینی طبیعی دارید مقدار قوس روی بینی نشان دهنده عمل زیبایی بینی می باشد. امروزه این نوع عمل بینی در بین خانم ها بیشتر رواج دارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی : 

 • برخی از قرصهای مسکن باعث افزایش خونریزی می شود. قرص هایی مانند آسپرین و پروفن این تاثیر را دارند. پیشنهاد می شود استفاده از این قرصها را از دو هفته قبل از عمل بینی متوقف کنید.
 • توصیه می شود از دو هفته قبل از جراحی بینی مصرف دخانیات مثل سیگار و قلیان را کم و در صورت امکان قطع کنید.
 • در روزهای نزدیک به عمل بینی مراقب سلامتی خود باشید که سرماخوردگی پیش نیاید. اگر به سرماخوردگی دچار شدید عمل بینی را باید عقب بیندازید.
 • هشت ساعت قبل از عمل بینی باید ناشتا باشید. بنابراین از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید. اگر ناشتا نباشید، مواد بیهوشی اثر حالت تهوع را به همراه خواهد داشت.

انواع مدل جراحی بینی 

اقدامات بعد از جراحی بینی

برای اینکه نتیجه بهتری از عمل خود داشته باشید باید یکسری مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

 • بعد از جراحی بینی باید به صورت درازکش استراحت کنید. به طوری که سر بالاتر از شانه قرار بگیرد.
 • جراح برای حفظ شکل بینی و محافظت از آن برای شما گچ بینی استفاده می کند. این گچ بعد از یک هفته برداشته می شود.
 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید. این کار نیاز به نفس بیشتر دارد که به بینی شما فشار بیشتری وارد می کند.
 •  در زمانی که در بینی شما پد قرار دارد و پانسمان دارید، با دهان نفس بکشید.
 • از غذاهای مایع و پوره شده استفاده کنید. چرا که جویدن و گاز زدن برای شما سخت خواهد بود.
 • از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنید. فیبر موجود در آن باعث ایجاد یبوست نمی شود.
 • سعی کنید به آرامی مسواک بزنید و به لب بالا فشار وارد نکنید.
 • تا یک ماه بعد از عمل بینی از عینک استفاده نکنید. استفاده از عینک به بینی شما فشار وارد می کند. ممکن است روی شکل بینی تان تاثیرگذار باشد.
 • زمانی که بینی شما پانسمان دارد ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.
 • تا دو هفته بعد از عمل بینی سر خود را بالا نگه دارید. شب ها هنگام خوابیدن زیر سر خود از چند بالش استفاده کنید. این کار از خونریزی جلوگیری می کند. به کاهش ورم نیز کمک می کند.
 • سعی کنید برای بروز احساسات کمتر فشار وارد کنید، به آرامی بخندید.
 • از آناناس بیشتر استفاده کنید. این میوه به بهبود زودتر جای بخیه و زخم کمک می کند و برای کاهش درد و ورم بسیار موثر می باشد.
 • روش صحیح چسب زدن به بینی را از جراح خود بپرسید. صحیح چسب نزدن بینی موجب بد حالت گرفتن و کج شدن آن می شود.
 • بعد از ترخیص، از بیمارستان مراقبت هایی که در منزل انجام می دهید می تواند دوره نقاهت را برای شما راحت تر و کوتاه تر کند.
 • حتما روی تخت دراز بکشید و سرتان را بالاتر از شانه قرار دهید. این کار باعث کاهش خونریزی می شود.
 • از گاز زدن و جویدن غذا خودداری کنید. این کار به بینی شما فشار وارد می کند و باعث خونریزی می شود.
 • از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش خودداری کنید. اما بعد از طی شدن سه تا چهار هفته می توانید فعالیت خود را مجددا آغاز نمایید.
 • زمانی که بینی شما دارای پانسمان است برای حمام کردن ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.

جراحی بینی چه عوارضی دارد ؟

عوارضی که جراحی بینی به همراه دارد موقت است و بعد از دو هفته اثرات آن از بین می رود. برخی از این عوارض تا مدت طولانی از بین نمی رود و همیشه همراه شما است و شما را مجبور به جراحی بینی ترمیمی می کند. عوارض کوتاه مدت با مراقبت های بعد از جراحی بینی قابل مدیریت است. بعد از جراحی بینی در ناحیه چشم و بینی کبودی ایجاد می شود. کبودی یکی از عوارض شایع در بیماران است که با گذاشتن کمپرس سرد و گرم برطرف می شود. میزان کبودی در افراد متفاوت است. کبودی در بینی های استخوانی بیشتر اتفاق می افتد. دردی که بعد از جراحی بینی احساس می کنید طبیعی است. این درد با استفاده کردن از قرص های مسکن از بین می رود.

ورم بعد از سه هفته از بین می رود اما مقدار کمی در ناحیه بینی باقی می ماند که تا 6 ماه بعد از عمل زیبایی بینی از برطرف می شود. بعضی از عوارض ماندگار مثل کج شدن و انحراف بینی، اختلال در عصب ناحیه بینی و بی حس شدن ان قسمت، باقی ماندن جای بخیه و زخم روی بینی عوارضی است که می تواند تا مدت ها با شما بماند و شما را اذیت کند باید جراحی بینی ترمیمی انجام دهید.

روش های عمل بینی با پوست نازک چیست ؟ 

ضخامت پوست بینی در تعیین روش های مورد نیاز در جراحی بینی مهم است. ضخامت پوست به بسیاری از عوامل مربوط می شود اما بیشتر یک ویژگی است که به ارث می رسد. پوست نازک می تواند شکل غضروف های زیرین و ساختار بینی را آشکار کند در حالی که ساختار زیرین بینی در افراد با پوست ضخیم تر و تخلخل بیشتر کمتر دیده می شود. روش های مورد استفاده در جراحی بینی برای بیمارانی که پوست نازک دارند در مقایسه با جراحی بیماران با پوست ضخیم باید متفاوت باشد. بیمار با پوست نازک تورم کمتری بعد از جراحی دارد اما برای این که بتواند از به وجود آمدن بی نظمی بعد از جراحی جلوگیری کند باید استتار زیادی در چارچوب زمینه ای داشته باشد. پوست بینی نازک در معرض خطر بیشتری قرار دارد.

هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

تجربه جراح : دستمزد یک پزشک با شهرت و تجربه عالی از یک متخصص با تجربه و مهارت پایین بیشتر است. بسیاری از بیماران به پرداخت هزینه اضافی تمایل دارند زیرا می دانند جراحی توسط پزشک با تجربه نتیجه بهتری دارد.

امکانات جراحی : اگر پزشک دارای امکانات انجام عمل در مطب نباشد این کار در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می شود که این مکان ها هزینه های زیادی دارد که بستگی به موقعیت، شهرت و تجهیزات متفاوت است. بسیاری از بیماران تمایلی به پرداخت هزینه های بالاتر برای لذت بردن از ایمنی و راحتی بیشتر هستند.

محل جغرافیایی : هزینه جراحی پلاستیک مثل بسیاری از کالاها و خدمات در جامعه متفاوت است. عمل جراحی بینی در کلان شهر مثل تهران با شهرستان متفاوت است و هزینه جراحی در تهران گران تر از هزینه جراحی در شهرستان است.

بیهوشی : رینوپلاستی را می توان تحت بیهوشی عمومی انجام داد که این نوع بیهوشی باعث افزایش هزینه های درمان می شود. دستمزد متخصصان بیهوشی هم مانند جراحان با توجه به شهرت و تجربه باعث افزایش هزینه های درمان می شود.

مراقبت در هنگام بهبودی : بعد از جراحی بینی بیماران امکان دارد نیاز به داروهای خاص یا مراقبت بعد از درمان داشته باشد که بدون شک هزینه های نهایی درمان را تحت تاثیر قرار می دهد. بیماران باید بدانند که هزینه های جانبی، هزینه های بیهوشی و مراقبت بعد از عمل همیشه در برآورد اولیه درمان در نظر گرفته نمی شود و افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند باید برای اطلاعات دقیق تر درباره این هزینه و هزینه های مربوط تحقیق کند.

هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

کلام آخر

قبل از جراحی بینی سعی کنید از افراد با تجربه کمک بخواهید و پزشک با تجربه و متخصص را برای جراحی انتخاب کنید. درباره انواع مدل جراحی بینی تحقیق کنید و با آگاهی کامل دست به انجام جراحی بینی بزنید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله انواع مدل جراحی بینی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مشکلات رایج بعد از عمل بینی
نوشتهٔ بعدی
عوارض جراحی رینوپلاستی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست