بهترین جراح بینی طبیعی

بهترین جراح بینی طبیعی

ما در این مقاله قصد داریم درباره بهترین جراح بینی طبیعی با شما صحبت کنیم. لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا ویژگی ها و مشخصه هایی که یک بینی طبیعی باید داشته باشد را بگوییم. داشتن چهره زیبا یکی از دلایل اعتماد به نفس است و انسان تمایل به زیبا تر شدن دارد، بنابراین در انتخاب جراح و مدل جراحی بینی خود عجله نکنید. برای جراحی بینی به روش طبیعی باید استانداردهایی رعایت شود که بسیار مهم است، بنابراین باید جراحی را انتخاب کنید که در زمینه جراحی بینی به روش طبیعی و نچرال تخصص دارد. در عمل بینی به روش طبیعی، فقط ایرادات مهم بینی برطرف می شود، مانند قوز بینی و انحراف آن، همچنین در این روش از دادن قوس زیاد و نوک تیز کردن بینی اجتناب می شود.

ویژگی های بهترین جراح بینی طبیعی

یک جراح بینی طبیعی باید چند ویژگی داشته باشد که در موارد زیر به آن ها اشاره می کنیم :

 • داشتن تخصص در رشته گوش و حلق و بینی: این تخصص باعث می شود بعد از عمل مشکل تنفسی نداشته باشید و به جراح کمک می کند تا مشکلات تنفسی بیماران را به راحتی برطرف کند.
 • تجربه و مهارت کافی در عمل به روش طبیعی: سعی کنید در انتخاب جراح خود دقت کنید زیرا داشتن تجربه کافی در زمینه جراحی بینی طبیعی می تواند درصد رضایت شما از عملتان را بالا ببرد.
 • دانش ریاضی: شاید با خود فکر کنید که ریاضی و پزشکی ربطی به هم ندارند، اما برای برقراری تناسب بینی با اجزای دیگر صورت مانند لب و چانه، باید زاویه درست انتخاب شود. این زاویه در موارد مختلف متفاوت است، در ادامه مقاله به طور کامل توضیح می دهیم.

همینطور می توانید به مطب جراحانی که کار آن ها را می پسندبد مراجعه کنید و از مراجعه کننده ها درباره نحوه جراحی دکتر سوال کنید. همچنین پیج اینستاگرام جراحان را دنبال کنید و  عمل هایی که انجام داده اند را ببینید.

مزایای جراحی بینی

عمل بینی مانند سایر جراحی ها می تواند فوایدی بسیاری برای فرد داشته باشد، که در موارد زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • اولین فایده عمل بینی، رفع مشکل تنفسی است. فردی که دچار انحراف و یا شکستگی بینی است، به علت عدم تنفس صحیح دچار مشکل می شود. وقتی فردی نمی تواند از راه بینی نفس بکشد، ناگزیر است از راه دهان تنفس کند که  باعث خروپوف و در نتیجه طولانی شدن آن و باز ماندن دهان در زمان خواب، دندان ها دچار پوسیدگی می شوند.
 • دومین فایده، افزایش اعتماد به نفس است که تاثیر بسیاری در زندگی فرد می گذارد.

مزایای جراحی بینی

در چه موادی عمل بینی باعث ایجاد عارضه می شود؟

اگر بعضی از موارد مهم در جراحی بینی رعایت نشود می تواند باعث ایجاد عارضه برای فرد بشود، که مهم ترین آن ها:

 1. جراح نامناسب
 2. سن کم تر از 18 و بیشتر از 40 سالگی
 3. کوچک کردن بیش از حد بینی و ایجاد مشکل تنفسی است.

تفاوت زاویه لب بالا با بینی در انواع مدل های جراحی

زاویه بین لب بالا با بینی متغیر است و این اندازه در افراد و مدل های بینی متفاوت است.بنابراین در جراحی به روش طبیعی، زاویه مناسب باید بین 90 الی 95 درجه باشد، در جراحی بینی فانتزی یا عروسکی، این زاویه تا 105 درجه افزایش می یابد و در جراحی بینی نیمه فانتزی، این زاویه بین بینی طبیعی و فانتزی است.

انواع جراحی بینی

امروزه عمل زیبایی بینی به دو روش انجام می شود که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند و مزایا و معایبی دارند که در ادامه می گوییم.

 1. عمل بینی به روش باز: این روش جراحی از گذشته مرسوم بوده است و تمام جراحان زیبایی به این روش ناهنجاری های بینی را برطرف می کردند. در این روش جراح پوست مابین حفره های بینی را به طور کامل از استخوان بینی جدا می کند تا دسترسی کامل به ساختمان بینی داشته باشد،در این روش از جراحی پزشک راحت تر می تواند تغییراتی در بینی ایجاد کند. در این روش میزان تورم و کبودی بیشتر از روش بسته است.
 2. عمل بینی به روش بسته: این روش از جراحی چند سالی می باشد که توسط برخی جراحان پلاستیک انجام می شود و طرفداران خاص خود را دارد. در این روش هیچ برشی در قسمت بیرونی بینی زده نمی شود و تمام برش ها در قسمت داخلی بینی است. بنابراین دوره نقاهت و تورم و کبودی بینی بعد از عمل، کم تر است.

شناخت انواع بینی

انسان ها بسته به اقلیم و ژنتیک، دارای سه دسته بینی هستند که قبل از جراحی باید نوع آن را تشخیص داد.

بینی استخوانی: افراد دارای این مدل بینی در قسمت وسط بینی دارای قوز استخوانی هستند، جراحی بینی در این افراد نسبت به انواع دیگر بینی بهتر است، زیرا این افراد پوست نازک و بدون گوشت دارند.

بینی گوشتی: بینی این افراد دارای استخوان و غضروف ضعیف است، پهنای بینی زیاد و نوک بینی افتاده است. همچنین پوست بینی چرب است. در موارد بسیار کم و انتخاب نامناسب جراح ممکن است عمل بینی گوشتی برگشت داشته باشد. بنابراین در انتخاب جراح زیبایی دقت کنید.

شناخت انواع بینی

تفاوت بینی طبیعی و بینی فانتزی

در ابتدا بهتر است درباره تفاوت بینی طبیعی با بینی فانتزی بدانید، تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

 • در جراحی بینی به روش فانتزی: جراح بینی را بیش از حد تراشیده و سر بالا می کند تا به اصطلاح عامیانه به شکل عروسکی شود، زمانی که بینی بیش از حد کوچک می شود، ممکن است مشکلات تنفسی ایجاد شود، بنابراین در انتخاب پزشک خود دقت کنید تا در تنفس مشکلی پیش نیاید. در بینی فانتزی زاویه لب بالا با بینی به 100 الی 105 درجه می رسد.
 • در جراحی بینی به روش طبیعی: به هیچ عنوان بینی سربالا و نوک تیز نمی شود و جراح تمام تلاش خود را می کند تا بینی به روش طبیعی عمل شود به طوری که بعد از عمل به سختی بتوان تشخیص داد که بینی عمل شده است. امروزه افراد بسیاری خواهان جراحی بینی به روش طبیعی هستند. همه افراد با هر مدل بینی و در هر سنی می توانند اقدام به عمل بینی به روش طبیعی کنند.

چه کسانی می توانند جراحی بینی طبیعی انجام دهند؟

 • همه افرادی که به سن 18 سال رسیده اند می توانند اقدام به عمل زیبایی بینی نمایند، زیرا در این سن استخوان ها رشد کافی کرده اند و نتیجه عمل موفقیت بیشتری خواهد داشت.
 • بهترین سن برای جراحی بینی و گرفتن نتیجه مطلوب، سن 18 الی 40 است.
 • خانم هایی که 3 ماه از زایمان آن ها گذشته باشد.
 • کسانی که بیماری زمینه ای ندارند و یا پزشک معالج آن ها اجازه عمل زیبایی را به آن ها می دهد.
 • افرادی که در گذشته بینی خود را جراحی کرده اند باید حداقل یک سال از جراحی آن ها گذشته باشد.

نکات مهم در جراحی بینی طبیعی

چند نکته در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی و داشتن نتیجه مطلوب از جراحی مهم است که در موارد زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 1. انتخاب جراح مناسب: بهتر است در انتخاب جراح خود دقت کنید و کسی را انتخاب کنید که در این زمینه تخصص و تجربه کافی داشته باشد.
 2. فرم دادن به بینی با توجه به اجزای دیگر صورت: به طور کلی باید بینی به گونه ایی عمل شود که با اجزای دیگر صورت مانند فک و چانه تناسب داشته باشد بنابراین بینی کوچک به هیچ عنوان به منزله زیبایی نیست.

نکات مهم در جراحی بینی طبیعی

به کارگیری روش های جدید در جراحی بینی

 • در بینی استخوانی پزشکان با استفاده از روش های جدید به جای تراشیدن پشت بینی، باعث استحکام نوک بینی می شوند و به این روش قوز استخوانی برطرف می شود.
 • در بینی گوشتی، با استفاده از تکنیک های جدید، غضروف بینی تقویت می شود و گوشت اضافه آن خارج می گردد. در صورت پهن بودن بینی، جراح از پهنای بینی هم کم می کند. همچنین برای رفع افتادگی بینی، نوک بینی بالا برده می شود. برای این کار می توان از غضروف گوش و دنده پیوند زد.

نکاتی که قبل از عمل بینی طبیعی باید رعایت شود

 • مصرف دخانیات و سیگار و الکل را قطع کنید، زیرا تنباکو موجود در سیگار جریان خون را کاهش می دهد و روند بهبودی را به تاخیر می اندازد و حتی ممکن است باعث ابتلا به عفونت بشود همچنین الکل باعث اختلال در فعالیت کبد می شود.
 • تغذیه بسیار مهم است، بنابراین در روزهای قبل از عمل، مواد پروتئینی، غلات حاوی پروتئین، میوه، سبزیجات و مایعات فراوان میل کنید. در صورت نیاز جراح، ویتامین های مورد نیاز بدن شما را تجویز می کند مانند ویتامین AوC. همچنین زنجبیل و ویتامین E می تواند روند بهبودی را کاهش دهد، بهتر است مصرف نشود، بنابراین در مورد تغذیه قبل از عمل از پزشک کمک بگیرید.
 • بیماری زمینه ای: افرادی که بیماری زمینه ای دارند مانند مشکلات قلبی و عروقی، دیابت، مشکلات تیرویید و… باید از پزشک معالج خود اجازه عمل داشته باشند، در غیر این صورت جراح زیبایی عمل آن ها را انجام نمی دهد. همچنین برخی داروها مانند آسپرین، ویتامین E و ایبوپروفین چند روز قبل از عمل نباید مصرف شود.
 • انجام آزمایشاتی مانند: هپاتیت، HIV، انعقاد خون، دیابت، تشخیص کم خونی و عدم بارداری. همچنین انجام رادیولوژی برای چک کردن ریه ها، الکتروکاردیوگرافی برای بررسی سلامت قلب، رادیولوژی قفسه سینه و سی تی اسکن.

نکات تغذیه ای درباره مراقبت های بعد از عمل بینی

 1. در روزهای اول باید کمتر بجوید و از غذاهای نرم و مایعات استفاده کنید .
 2. برای کاهش تورم و کبودی  آب آناناس، کرفس و آلوئه ورا میل کنید.
 3. مصرف نمک در روند بهبود ورم بینی اختلال ایجاد می کند.

10 نکته برای مراقبت های بعد از عمل

 1. روز اول بعد از عمل، معمولا ممکن است به علت تاثیر بیهوشی، بعد از به هوش آمدن احساس سردرد، گلودرد، کبودی و خون ریزی داشته باشید، که از عوارض بیهوشی است، نگران نباشید زیرا بعد از 24 ساعت برطرف می شود.
 2. اگر جراح از تامپون استفاده نکرد، به علت ترشحات بینی، اصلا فین نکنید بلکه به طور مرتب با استفاده از سرم های مخصوص، به روشی که به شما آموزش داده می شود بینی را شستشو دهید.
 3. هنگام عطسه دهانتان را باز بگذارید تا فشار کمتری به بینی وارد شود.
 4. کمتر صحبت کنید و کمتر بخندید.
 5. در زمان خواب بالش بلندی زیر سرتان قرار دهید و هنگام استراحت به حالت نیمه نشسته باشید تا فشار کمی به بینی وارد شود.
 6. نباید ضربه ای به بینی تان وارد شود، بنابراین از رفتن به مراکز شلوغ مانند مترو و اتوبوس پرهیز کنید.
 7. برای کاهش تورم بینی حتما از چسب بینی به طور مرتب استفاده کنید.
 8. به مدت دو ماه از عینک استفاده نکنید.
 9. از ورزش های سنگین و برداشتن اجسام سنگین اجتناب کنید.
 10. در صورتی که جراح از تامپون استفاده کرده باشد، ممکن است احساس کیپ بودن بینی کمی آزارتان دهد، که معمولا بعد از 7 الی 10 روز برداشته می شود.

10 نکته برای مراقبت های بعد از عمل

سن مناسب برای انجام عمل زیبایی

می توان گفت سن مناسب برای انجام عمل بینی زمانی ست که فرد به سن 18 سالگی رسیده باشد. زیرا نتیجه عمل در این سن می تواند بسیار مطلوب تر از سن زیر 18 سال باشد و علت آن، رشد کامل اجزای صورت است. عمل بینی مختص جوانان نیست، بزرگسالان هم می توانند برای رفع ناهنجاری ها و زیبایی بینی خود اقدام به عمل جراحی نمایند. در حالت کلی بهترین زمان برای عمل جراحی و گرفتن نتیجه عالی، سن 18 الی 40 سالگی ست.

چه کسانی که احتیاج به جراحی ترمیم بینی دارند؟

دو دسته از افراد بعد از عمل بینی، احتیاج به ترمیم بینی دارند:

 1. دسته اول، افرادی هستند که بعد از عمل اول در اثر حادثه ای ضربه ای به بینی آن ها  وارد می شود و دچار مشکلاتی می شوند، این افراد باید جراحی ترمیم بینی انجام دهند.
 2. دسته دوم کسانی هستند که از ظاهر بینی خود راضی نیستند و خواهان جراحی دوم برای ترمیم بینی هستند.
 3. دسته سوم، بیمارانی هستند که به علت وارد شدن ضربه به بینی و یا مهارت کم جراح بینی دچار مشکلات تنفسی شده اند، که برای تنفس درست باید اقدام به عمل ترمیم بینی نمایند.

باید توجه داشته باشید که عمل ترمیم بینی بسیار سخت و پیچیده تر از عمل اول است، به این علت که در اولین عمل جراح تغییراتی در بینی وارد کرده و قسمتی از بافت ها و استخوان را کم کرده، بنابراین جراح بعدی برای ترمیم احتیاج به پیوند غضروف خواهد داشت که ناگزیر است از غضروف دنده و گوش استفاده کند. قاعدتا به علت پیچیدگی عمل دوم، جراحان زیبایی هزینه بیشتری بابت دستمزد دریافت می کنند.

ویژگی های جراح ترمیم بینی

برای پیدا کردن یک جراح مناسب  ترمیم بینی باید به چند ویژگی دقت کنید که در موارد زیر به آن اشاره می کنیم:

 • داشتن تخصص و دانش در زمینه جراحی زیبایی
 • آشنا بودن جراح به سختی ها و پیچیدگی عمل دوم و بیان آن به بیمار به طور کامل
 • داشتن مهارت کافی در زمینه جراحی ترمیمی

تاثیر جراحی بینی بر روی چشم ها

 1. ایجاد کبودی و تورم بعد از عمل: معمولا به این علت که استخوان های اطراف بینی برداشته می شود و به بافت های نزدیک چشم ضربه وارد می شود، بنابراین بعد از عمل، اطراف چشم دچار کبودی می شود. این کبودی در افراد مختلف و نوع جراحی متفاوت است، برخی از بیماران کبودی بسیاری دارند که با استفاده از کمپرس سرد می توان میزان آن را کم کرد و بعد از 7 الی 10 روز برطرف می شود.
 2. ایجاد تیرگی زیر چشم: تیرگی زیر چشم بعد از عمل در موارد بسیار کم اتفاق می افتد اما ممکن است در بعضی از افراد تا 6 ماه طول بکشد.
 3. بیشتر شدن فاصله چشم ها: این مشکل ربطی به جراحی ندارد، بلکه علت آن مدل بینی است. یعنی اگر جراح از استخوان بینی بیشتر بردارد و بینی به فرم فانتزی عمل شود به دلیل کوچک شدن بیشتر استخوان بینی ما فکر می کنیم که فاصله بین چشم ها بیشتر شده.
 4. انحراف چشم: جراحی زیبایی بینی به هیچ عنوان باعث انحراف چشم ها نمی شود.
 5. تغییر قدرت بینایی بعد از عمل: کم یا زیاد شدن بینایی بعد از عمل بینی شایعه ای است که برخی آن را می گویند. اگر جراح به اندازه از استخوان بینی بردارد، هیچ مشکلی برای چشم ها ایجاد نمی شود.

تاثیر جراحی بینی بر روی چشم ها

عمل زیبایی بینی چند ساعت طول می کشد؟

با توجه به میزان ناهنجاری و مهارت جراح، زمان جراحی بینی متفاوت است. جراحی معمولا بین 1 الی 2 ساعت طول می کشد برای فردی که برای بار اول اقدام به عمل زیبایی نموده است اما عمل ترمیم بینی به علت پیچیدگی و دشوار تر بودن آن، بین3 الی 4 ساعت زمان می برد.

 هزینه عمل بینی طبیعی چقدر است؟

هزینه عمل بینی طبیعی به چند مورد بستگی دارد، با توجه به مهارت جراح، بیمارستان و نوع بینی، این هزینه متغیر است.

 • تجربه و مهارت جراح: هزینه عمل با توجه به مهارت پزشک کم و زیاد می شود، بنابراین جراحی که تجربه و تخصص لازم را دارد هزینه بیشتری دریافت می کند.
 • شکل بینی: با توجه به پیچیدگی های بینی و استخوانی یا گوشتی بودن آن، هزینه ها متفاوت است.
 • نوع بیمارستان: هزینه جراحی در بیمارستان خصوصی و دولتی متفاوت است، طبیعتا در بیمارستان خصوصی هزینه های اتاق عمل و پرسنل آن بیشتر است.

احتمال مرگ در حین عمل زیبایی بینی چقدر است؟

بیشتر افراد به خاطر ترس از مرگ حین عمل زیبایی بینی، از این عمل دوری می کنند. این عمل هم مانند سایر عمل ها می تواند باعث ایجاد خطراتی شود. در صورت نداشتن بیماری زمینه ای و انجام تمام چکاپ های قبل از عمل، همچنین انتخاب جراح و بیمارستان مناسب، احتمال این اتفاق به کمتر از یک درصد می رسد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان مقاله، بهترین جراح بینی طبیعی همراهی کردید. امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال یا انتقاد و پیشنهاد می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
عمل بینی گوشتی نیمه فانتزی
نوشتهٔ بعدی
طریقه چسب زدن بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست