امروزه بین مردم جهان جراحی پلاستیک بینی شهرت زیادی پیدا کرده است و از این جراحی برای رفع عیوب بینی استفاده می کنند که این عیوب ممکن است ظاهری باشد یا تنفسی؛ در واقع جراحی بینی برای هر دو نوع بینی گوشتی و استخوانی قابل استفاده است و برای انجام این گونه عمل پزشکان از دو روش استفاده می کنند؛ در ادامه این مقاله اطلاعات مفیدی را برای افرادی که قصد عمل جراحی دارند ذکر خواهیم کرد :

جراحی پلاستیک بینی

جراحی پلاستیک بینی را پزشکان به روش انجام می دهند و هر کدام از آن ها برای گونه ای از افراد مناسب است؛ زمانی که پزشک شما را معاینه می کند پس از آن می تواند تصمیم گیری کند که کدام نوع جراحی برای بینی شما مناسب است، در ضمن مشکل بینی شما نیز در انتخاب پزشک تاثیر زیادی دارد؛ این دو روش شامل جراحی به روش باز و جراحی به روش بسته است که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد.

جراحی پلاستیک بینی

  • جراحی بینی به روش بسته : در این نوع جراحی پزشک هیچ گونه برشی را در خارج از بینی ایجاد نمی کند و نمی تواند تسلط کافی به داخل بینی شما داشته باشد و این گونه جراحی برای افرادی مناسب است که مشکل آنچنانی ندارند و تنها برای رفع مشکلات جزئی به  جراحی نیاز دارند؛ نکته مثبتی که این روش دارد این است که برش ها در داخل بینی پنهان اند و جای زخم و بخیه در صورت شما مشخص نیست.
  • جراحی بینی به روش باز: در جراحی بینی به این روش پزشک برش هایی را روی بینی ایجاد می کند و تمام پوست روی بینی شما را برمی دارد تا بتواند برشی را در میانه سوراخ های بینی روی غضروف ایجاد کند که در این حالت پزشک می تواند هر گونه تغییری که می خواهد را در بینی شما اعمال کند؛ این نوع جراحی برای رفع بیشتر مشکلات مناسب است چون پزشک تسلط و دسترسی زیادی به بینی شما دارد.

انواع بینی

در چهره انسان بینی عضو بسیار مهمی است و در جذاب و زیبا نشان دادن چهره بسیار موثر است؛ در واقع دو نوع بینی وجود دارد که بینی هر انسانی ممکن است یکی از این دو نوع باشد؛ بینی گوشتی و بینی استخوانی این دو نوع اند که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد.

بینی گوشتی : بینی گوشتی پوست بسیار ضخیمی دارد و روی پوست این نوع بینی منافذ بسیار بزرگی دیده می شود و در این منافذ چربی های زیادی انباشته شده اند که علت آن وجود غدد زیر پوست بینی است و نوک بینی گوشتی بسیار پهن است؛ اما کاملا برعکس نوک پهن آن، غضروف های ضعیفی دارد و به حدی این غضروف ضعیف است که شما می توانید نوک بینی خود را به پایین بکشید و این سبب شده که ساختار بینی شما بسیار ضعیف شود.

زمانی که پزشک می خواهد غضروف های بینی شما را کوچک کند ممکن است که سبب به وجود آمدن افتادگی در نوک آن شود؛ نوک بینی گوشتی حالت نیم دایره ای دارد و در ضمن پهنی بینی در قسمت بالاتر از نوک بینی است؛ نکته مهم در جراحی بینی های گوشتی این است که باید پزشک مهارت کافی در این زمینه داشته باشد و شما باید پزشکی را انتخاب کنید که کارنامه درخشانی در زمینه جراحی بینی گوشی داشته باشد.

بینی استخوانی : بینی استخوانی پوست بسیار نازکی دارد و به دلیل حالت استخوانیش به آن عقابی یا قوز دار می گویند، نازک بودن پوست بینی استخوانی موجب شده که پزشک بتواند استخوان بینی را به راحتی بتراشد و ظرافت کافی را در این امر بکار گیرد؛ بینی استخوانی غضروف و بافت بسیار محکم و قوی دارد و برخلاف این مستحکمی، دارای انعطاف بسیار بالایی است؛ در بعضی موارد شکل بینی استخوانی بر اثر عوامل محیطی به این حالت در می آید به طور مثال اگر در ورزش یا هر فعالیت دیگری ضربه سنگینی به بینی وارد شود، شکستگی در بینی موجب حالت قوز دار آن می شود؛ علاوه بر عوامل محیطی می توان گفت که عوامل ارثی و مادرزادی نیز در شکل گیری بینی پس از سن بلوغ بسیار موثر است.

انواع جراحی بینی

برای جراحی بینی دو روش فانتزی و طبیعی داریم و در واقع هر فردی به دلخواه خود می تواند نوع عملی که می خواهد را با پزشک معالجش در میان بگذارد؛ جراحی بینی فانتزی و طبیعی دو نوع جراحی هستند که به دلخواه فرد تعیین می شود و در ادامه مطلب اطلاعات کای در رابطه با این دو نوع بینی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی فانتزی : این نوع جراحی بیشتر مورد توجه خانم ها قرار می گیرد و اگر کسی بخواهد که بینی حالت عروسکی به خود بگیرد باید از پزشک معالجش در خواست این نوع جراحی را کند؛ در حالت فانتزی، نوک بینی بسیار به بالا سوق داده می شود و قوس زیادی دارد؛ زاویه ای که بین نوک بینی و لب فوقانی وجود دارد حدودا 105 درجه است؛ در حالت فانتزی، بینی بسیار کوچک می شود و پزشک تا هر مقدار که دلخواه فرد باشد بینی را کوچک می کند.

جراحی بینی طبیعی: برای جراحی طبیعی پزشک در حد توانش سعی خود را می کند که بینی حالت طبیعی به خود بگیرد و به گونه ای است که اگر کسی بینی عمل شده را ببیند متوجه نخواهد شد؛ در این نوع جراحی نوک بینی و اندازه آن بسیار کوچک نمی شود و در حالت طبیعی بینی انحنای بسیار زیادی ندارد و در حد بسیار کمی نوک آن را به بالا سوق می دهند؛ از این نوع جراحی بیشتر برای رفع عیوب بینی استفاده می شود.

سن مناسب برای جراحی پلاستیک بینی

جراحی پلاستیک بینی بیشتر بین نوجوانان شهرت دارد و این دسته از افراد جذب جراحی برای داشتن چهره دلخواه می شوند؛ باید سن رشد افراد به پایان برسد تا بتوان بینی را جراحی کرد، سن اتمام رشد برای دختران 15 و برای پسران حدودا 17 است که بیشتر پزشکان توصیه می کنند پس از سن 18 سالگی زیر تیغ جراحی بینی بروید؛ ممکن است بعضی از نوجوانان و جوانان درخواست جراحی در زیر سن 18 سالگی را داشته باشند که در این صورت باید حتما اجازه پدر خود را بگیرند.

بهترین جراحان زیبایی بینی

اگر می خواهید عمل موفقیت آمیزی داشته باشید باید حتما با پزشکان متخصص و ماهر مشورت کنید و از آن ها در خواست کنید که بینی شما را عمل کنند؛ در ادامه این مطلب می خواهیم چند جراح موفق در عرصه جراحی بینی را به شما معرفی کنیم.

  • دكتر دريانى فوق تخصص جراحی پلاستیک ،زيبايى است که عضو انجمن جراحان پلاستیک بینی است و جزء فعال ترین جراحان بینی در کشور اند و ایشان علاوه بر جراحی بینی در موارد پیکرتراشی و لیپوساکشن و دیگر جراحی های زیبایی کارنامه درخشانی دارد.
  • دکتر رجب پور فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است که مدرک فوق تخصص خود را از دانشگاه تهران اخذ کرده اند و عضو انجمن جراحان زیبایی ایران اند؛ ایشان کارنامه بسیار درخشانی برای خود در عرصه زیبایی دارند و در موارد دیگر مانند ماموپلاستی، پروتز پستان، لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی نیز موفقیت های زیادی را ثبت کرده اند.
  • دکتر خدیجه جمشیدی متخصص جراحی زیبایی است که در ابتدا در عرصه جراحی گوش و حلق و بینی فعالیت داشته و سپس در امر راینوپلاستی مدرک بعدی خود را اخذ کرده است و ایشان سابقه 15 ساله در امر جراحی بینی دارند و یکی از موفق ترین و معروف ترین پزشکان در این زمینه اند.
  • دکتر حامد عباسی در زمینه گوش و حلق و بینی و سر و گردن تخصص دارند و در موارد زیبایی مانند جراحی بینی و گوش و پروتز چانه و تزریق ژل بوتاکس سابقه بسیار درخشانی دارند.
  • دکتر شاهین شمس، استادیار دانشگاه و فوق تخصص جراحی فک و صورت که در دانشگاه شهید بهشتی عضو هیئت علمی می باشند و در عرصه فک و صورت دارای بورد تخصصی اند؛ در عین حال ایشان در منطقه سعادت آباد جراحی های زیبایی مانند جراحی بینی را انجام می دهند و در موارد دیگر مانند تزریق بوتاکس، جراحی چانه و فک و گونه و جراحی پلک و بینی فعالیت زیادی داشته اند و کارنامه درخشانی را برای خود رقم زده اند.

بهترین جراحان زیبایی بینیهزینه جراحی پلاستیک بینی

برای جراحی بینی نیز مانند دیگر موارد زیبایی باید هزینه هایی پرداخت شود که این هزینه ها به مهارت پزشک معالج شما و توانایی و سابقه ایشان بسیار بستگی دارد و در ضمن موقعیت جغرافیایی کلینیک مورد نظر شما نیز در این زمینه تاثیر بسیار زیادی دارد؛ مورد دیگر موثر در هزینه جراحی نوع بینی شما است چون برای بینی گوشتی در مقایسه با بینی استخوانی مبلغ بیشتری را باید پرداخت کرد و دلیل آن حساسیت بالای جراحی بینی گوشتی است.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم که اطلاعات کافی در زمینه جراحی پلاستیک بینی و موارد مرتبط با آن را در اخیارتان قرار دهیم؛ از شما بسیار سپاس گذاریم که ما را تا پایان مطلب همراهی کردید و اگر هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این زمینه داشتید می توانید با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
جراحی بینی بسیار طبیعی
نوشتهٔ بعدی
زیبایی بینی بدون جراحی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست