تیپ پلاستی بینی

تیپ پلاستی بینی

امروزه عمل زیبایی نوک بینی و یا همان تیپ پلاستی بینی یک عمل جراحی زیبایی است که در قسمت سوم تحتانی بینی افراد بیمار انجام می شود ، از آنجایی که این عمل جراحی بر روی نوک بینی یک نوع عمل ظریفی است پزشک جراح زیبایی بینی باید در انجام این عمل جراحی مهارت و تجربه بسیار بالایی را داشته باشد و درک بسیار عمیقی از آناتومی بینی داشته باشد ، به طور کلی عمل زیبایی بینی 15 مرحله دارد که یکی از این مراحل تیپ پلاستی بینی می باشد ، یعنی تمامی پزشکان جراح دنیا زمانی که عمل جراحی بیتی را انجام می دهند تیپ پلاستی نیز انجام می دهند .

در کشور ما نیز این طور جا افتاده است که عمل جراحی تیپ پلاستی بینی یک نوع عمل جراحی بینی است که بدون انجام دیگر اقدامات تنها نوک بینی را اصلاح می کنند و همچنین به دلیل ارزان بودن افراد بسیاری خواهان انجام این عمل زیبایی هستند . همچنین باید بدانید که در عمل جراحی تیپ پلاستی بینی انحراف داخلی و خارجی قابل اصلاح نمی باشد و استخوان نیز جمع نمی شود ، اگرچه عمل جراحی تیپ پلاستی یک نوع عمل جراحی است ولی نتیجه ناقصی را برای افراد دارد ، زیرا همان طور که می دانید تیپ پلاستی بینی تنها قسمتی از یک عمل جراحی کامل می باشد .

تیپ پلاستی بینی چیست ؟

عمل جراحی نوک بینی و یا همان تیپ پلاستی تغییر بسیار بزرگی را در ظاهر صورت افراد ایجاد می کند ، همان طور که می دانید نوک بینی یکی از نقاط کانونی صورت هر فردی می باشد که تاثیر بسیار زیادی را در ظاهر کلی صورت و همچنین تقارن و تناسب آن ایفا می کند ، داشتن نوک بینی گوشتی و پهن می تواند یک ظاهر افتاده و کسل را برای افراد ایجاد کند و حتی باعث بالا به نظر رسیدن سن و سال افراد نیز شود ، داشتن نوک بینی بسیار تیز و یا گوشه دار نیز ظاهر خوشایندی را برای افراد ایجاد نمی کند پس بسیار مهم است که نوک بینی یک ظاهر متناسب با صورت فرد را داشته باشد .

در برخی از موارد نوک بینی افتاده می تواند بر روی روند تنفس افراد نیز تاثیر بسیاری بگذارد ، انجام عمل تیپ پلاستی بینی یک روش عمل جراحی است و با هدف تغییر در نوک بینی یک ظاهر بهتر برای صورت افراد فراهم می کند ، ساختن یک نوک بینی متقارن به جهت ایجاد تناسب و درست با دیگر اجزای صورت یکی از مهم ترین اهداف عمل جراحی تیپ پلاستی است .

تیپ پلاستی بینی چیست ؟

دلایل انجام تیپ پلاستی بینی

به طور کلی افراد بیمار به چند دلیل ترجیح می دهند که نوک بینی خود را اصلاح کنند ، اگر بینی فرد در نوک آن آویزان باشد و یا به شکل یک قلاب و یا واژگون باشد ممکن است که افراد بیمار این احساس را کنند که ساختار طبیعی بینی آن ها اصلا جذاب نمی باشد ، یک روش عمل جراحی پلاستیک بینی تصحیح نوک بینی می باشد که می تواند بر روی ظاهر بینی افراد و همچنین صورت تاثیر بسیاری بگذارد زیرا عمل جراحی نوک بینی موجب ایجاد یک بینی باریک شود ، عمل جراحی سپتوپلاستی به روش کلی انجام می شود که این دو روش شامل عمل جراحی غضروف و کاهش سوراخ بینی می باشد .

 • جراحی غضروف : این نوع از عمل زیبایی بینی نوک بینی شامل تغییر در شکل ، جایگزینی غضروف و کاشت در بینی فرد بیمار است ، پزشک جراحی بینی با استفاده از قسمتی از بدن مانند لاله گوش یک قطعه از بافت سالم را می گیرد تا در ناحیه ای که بافت شکسته می باشد کاشته شود .
 • کاهش سوراخ بینی : کاهش سوراخ بینی و یا همان کاهش آلار تنها برای مواردی است که ظاهر بینی فرد صاف به نظر می رسد حتی اگر پل بینی بالایی را فرد داشته باشد ، زمانی که قسمت کنار بینی بزرگ به نظر برسد پزشک جراح بینی از نوع عمل جراحی استفاده می کند که بر خلاف عمل جراحی غضروف این نوع از عمل جراحی به هیچ وجه غضروف را درگیر نمی کند ولی در عوض تنها بر روی پوست و عضلات بینی فرد بیمار تمرکز می کند .

عمل زیبایی نوک بینی حدود 30 دقیقه تا یک ساعت برای افراد طول می کشد ، معمولا در این عمل جراحی از بی حسی های موضعی همراه با آرام بخشی برای فرد بیمار ایجاد می شود که تا جایی که امکان دارد در زمان عمل جراحی شل باشد ، قبل از انجام این عمل نیز فرد بیمار یک مشاوره برنامه ریزی شده با بهترین پزشک جراحی بینی خود دارد و در آن زمان است که پزشک جراح با توجه به مشکل فرد بیمار ، نوع جراحی و روش استفاده را به خوبی تجزیه و تحلیل می کند .

افراد مناسب برای انجام تیپ پلاستی بینی

به طور کلی این نوع از عمل جراحی برای تمامی افراد مناسب نمی باشد و تنها با نظر پزشک جراح خود می توانید این عمل جراحی را انجام دهید ، در ادامه شما را با افراد مناسب برای انجام تیپ پلاستی بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • افرادی که نوک بینی گوشتی ، دو تکه ای و پهن که بینی نسبت به دیگر اجزای صورت سنگین تر به نظر می رسد دارند .
 • افرادی که نوک بینی بسیار کوتاهی دارند .
 • افرادی که نوک بینی خوکی که به سمت بالا کشیده شده است دارند و سوراخ های بینی آن ها کاملا قابل مشاهده می باشد .

افراد مناسب برای انجام تیپ پلاستی بینی

شاید این سوال را داشته باشید که آیا تیپ پلاستی به تنها و یا همراه با عمل جراحی بینی انجام می شود ؟ 

باید بدانید که عمل زیبایی تیپ پلاستی بینی به تنهایی برای افراد صورت می گیرد و همراه با عمل جراحی رینوپلاستی نیز انجام می شود و این موضوع کاملا به شکل بینی بستگی دارد ، بینی در بسیاری از موارد پر از ایراد می باشد و این ایرادات می تواند برای افراد جنبه زیبایی و یا عملکردی داشته باشد ، پس تیپ پلاستی بینی معمولا به عنوان بخشی از عمل جراحی رینوپلاستی صورت می گیرد ، به این دلیل که این ایرادات بینی در ابتدا باید به طور کامل رفع شوند و بعد از آن به زیبایی بینی پرداخت .

ولی در برخی از موارد که بینی هیچ گونه مشکل عملکردی نداشته باشد می توان تنها با تغییر در نوک بینی و یا همان عمل جراحی بینی تیپ پلاستی ظاهر بینی را بهبود بخشید و آن را اصلاح کرد ، اگر طول بینی فرد متناسب باشد ، بینی قوز نداشته باشد و تیغه بینی هیچ گونه انحرافی را نداشته باشد می توان به راحتی تنها با انجام عمل جراحی تیپ پلاستی بینی عمل جراحی بینی را کامل کرد ، پزشک جراح در ابتدا ساختار بینی را به دقت مشاهده می کند و ضخامت پوست بینی ، غضروف ها و ساختار بینی ، لایه مخاطی را به طور کامل بررسی می کند و بعد از آن برای انجام عمل جراحی بینی اقدام می کند .

باید بدانید که عمل جراحی بینی تیپ پلاستی برای افرادی که نقصی در ساختار بینی خود ندارند کاملا ایده آل می باشد ، دوران نقاهت بعد از عمل جراحی تیپ پلاستی بینی به نسبت دیگر عمل های جراحی کوتاه تر می باشد ، زیرا تنها نوک بینی تغییر می کند و غضروف و استخوان های بینی دچار هیچ گونه شکستگی نمی شود .

اقدامات بعد از عمل بینی

به طور کلی چندین مراقبت بعد از عمل جراحی بینی وجود دارد که افراد باید آن ها را انجام دهند تا از بروز عوارض به خوبی جلوگیری شود و از این موضوع اطمینان حاصل نمایید که روند بهبودی شما به خوبی پیش خواهد رفت ، در ادامه شما را با برخی از اقدامات بعد از عمل بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • از این موضوع مطمئن شوید که در معاینات برنامه ریزی شده خود بعد از عمل جراحی به کلینیک زیبایی مراجعه فرمایید .
 • شما باید به مدت 2 الی 3 هفته از انجام برخی فعالیت های سنگین حتما خودداری فرمایید .
 • در زمان خواب سر خود را بالا نگه دارید .
 • به مدت سه ماه با استفاده از ضد آفتاب و کلاه از بینی خود در برابر نور خوشید محافظت نمایید .
 • تورم و کمبودی معمولا بعد از گذشت یک الی 2 هفته کاملا طبیعی است و از بین خواهد رفت ، نگران این نباشید که کبودی و تورم در صورت شما باقی خواهد ماند .
 • حتما سعی داشته باشید که سرفه و عطسه شدید نکنید و فین کردن برای شما کاملا ممنوع می باشد زیر موجب خونریزی می شود .
 • از مصرف سیگار و مشروب جدا خودداری فرمایید .
 • محل بخیه ها و زخم ها را به هیچ وجه دستکاری نکنید .

اقدامات بعد از عمل بینی

نکات مهم عمل زیبایی تیپ پلاستی بینی

این را بدانید که در عمل جراحی تیپ پلاستی بینی استخوان بینی به هیچ وجه نمی شود ، پس در تیپ پلاستی بینی در افرادی که بینی آن ها کج می باشد ، قوز بسیار زیادی دارند و یا قسمتی از استخوان بینی آن ها پهن می باشد به هیچ وجه قابل انجام نمی باشد ، به طور کلی از هر بیست نفر یک یا دو نفر فرد مناسبی برای انجام عمل جراحی تیپ پلاستی بینی می باشند .

متاسفانه در برخی از افراد بیمار دیده می شود که با وجود انحراف شدید داخلی که دارند تیپ پلاستی برای آن ها انجام شده است .

هزینه تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی

با توجه به این موضوع که این عمل زیبایی جزئی از روش اصلی عمل جراحی زیبایی بینی می باشد ، پس هزینه این عمل جراحی نسبت به عمل اصلی کمی ارزان تر می باشد ، اما به طور کلی نمی توان یک قیمت قطعی این عمل را قبل از بررسی وضعیت بیمار بازگو می کند و فرد بیمار برای اطلاع بیشتر از هزینه عمل جراحی بینی باید به پزشک جراح خود مراجعه کند تا بعد از انجام معاینات لازم هزینه عمل جراحی به فرد اطلاع داده شود .

مزایای تیپ پلاستی

در این روش از عمل جراحی به این دلیل که محدودیت های عمل جراحی بیشتر می باشد به طبع با برش های کمتری نیز این عمل زیبایی انجام می شود و در نتیجه روند درمان بخیه ها سریع تر صورت می گیرد و همچنین جای بخیه ها نیز بسیار کمتر می باشد ، در این روش زیبایی اصلا نیاز نیست که اقدامات پیچیده ای را برای عمل جراحی انجام دهید و همچنین در این عمل جراحی افراد خونریزی بسیار کمتری را دارند .

افرادی که قصد ندارند به طور کلی عمل جراحی بینی را انجام دهند اما از ظاهر بینی خود به طور کامل راضی نیستند می توانند با اندکی تغییر در نوک بینی خود عمل جراحی تیپ پلاستی را انجام دهند . بعد از عمل بینی تیپ پلاستی قسمت نوک بینی فرم بسیار ظریف تری را به خود خواهد گرفت و برای افرادی که نوک بینی آن ها کمی پهن تر می باشد و یا فاصله بین لب بالایی تا بینی کم می باشد این روش بسیار مناسب می باشد .

مدت زمان تیپ پلاستی: به طور کلی مدت زمان این عمل زیبایی بینی کمتر از عمل جراحی رینوپلاستی بینی می باشد و به مدت 30 الی 1 ساعت طول خواهد کشید و این عمل جراحی به صورت سرپایی می باشد و به صورت بی حسی موضعی و با استفاده از سرنگ بی حسی می باشد .

اقدامات قبل از تیپ پلاستی: در ابتدای انجام این عمل زیبایی حتما باید انتظارات خود را به طور کاملا واضح و روشن با پزشک جراح متخصص خود در میان بگذارید ، در عمل جراحی تیپ پلاستی بینی باید این نکته را در نظر داشته باشید که تمام بینی دچار تغییرات اساسی نمی شود و این تغییرات تنها شامل نوک بینی و پره های کنار بینی می باشد .

عوارض تیپ پلاستی

برخی از افراد ممکن است که نیاز به تغییرات کلی در ساختار بینی و همچنین فرم بینی خود داشته باشند اما مایل به انجام فقط تیپ پلاستی در قسمت پره های بینی داشته باشند که در نتیجه بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از فرم به دست آمده خود ناراضی باشند که این کار موجب می شود که دوباره فرد بیمار عمل بینی ترمیمی و رینوپلاستی شود که این کار خود هزینه های بیشتری را برای افراد به همراه خواهد داشت . در صورت مشاوره و ویزیت پزشک متخصص و با تجربه و اصلاع دقیق و آمادگی کامل عمل تیپ پلاستی بدون هیچگونه عارضه ای می باشد.

تفاوت عمل جراحی رینوپلاستی و تیپ پلاستی در چیست؟

 • عمل جراحی زیبایی تیپ پلاستی تحت بی حسی موضعی برای افراد انجام می شود و این در حالی است که عمل جراحی رینوپلاستی تحت بی هوشی کامل انجام می شود .
 • تفاوت دیگری که این دو عمل زیبایی در میزان برداشت قوز بینی می باشد ، به این صورت که در این روش زیبایی هدف تنها اصلاح نوم بینی می باشد ولی در عمل جراحی رینوپلاستی بینی امکان اصلاح کل بینی از جمله قوز بینی نیز وجود دارد .
 • هزینه های عمل زیبایی رینوپلاستی به مراتب بیشتر از تیپ پلاستی بینی می باشد که یکی از دلایل آن انجام بی هوشی کامل در رینوپلاستی بینی می باشد .

عوارض تیپ پلاستی

چگونه باید برای عمل بینی آماده شویم؟

در زمان آماده سازی برای انجام عمل زیبایی تیپ پلاستی بینی  ، ممکن است از شما خواسته شود که یک سری کار ها را انجام دهید که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

 • شما باید یک تست آزمایشگاهی بگیرید و به پزشک جراح خود بدهید .
 • باید یک سری دارو های خاصی را مصرف کنید و یا برخی از دارو های فعلی خود را قطع کنید .
 • فرد باید به مدت یک ماه قبل و یک ماه بعد از عمل جراحی بینی خود به هیچ وجه سیگار نکشید .
 • پزشک جراح زیبایی بینی شما باید در مورد محل انجام این عمل زیبایی حتما با شما صحبت کند .
 • از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی خودداری کنید زیرا باعث افزایش خونریزی می شود.
 • عمل جراحی زیبایی بینی امکان دارد که در یک کلینیک و یا مرکز عمل جراحی معتبر مستقر در مطب پزشک و یک جراحی سرپایی مجاز و یا یک بیمارستان صورت گیرد ، در انجام این عمل زیبایی یک شخص حتما باید همراه شما باشد و تا زمان ترخیص از شما مراقبت کند .

با  انجام عمل جراحی پلاستیک نوک بینی و یا همان تیپ پلاستی چه نتیجه ای را می توانم به دست آورم؟

 • در این عمل جراحی نوک بینی افتاده را می توانیم بلند کنیم.
 • سوراخ های بینی بزرگ می توانند کمی باریک تر شوند .
 • برجستگی های جزئی بر روی پل غضروف را می توان با این عمل زیبایی کوتاه کرد.
 • در این عمل زیبایی تنفس می تواند بهبود یابد.
 • نوک بینی در این عمل جراحی می تواند باریک تر و تیز تر شود .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله تیپ پلاستی بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
رینوپلاستی بسته
نوشتهٔ بعدی
جراحی بینی ترمیمی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست