عمل بینی گوشتی فانتزی

عمل بيني گوشتي فانتزي

امروزه علم پيشرفت بسياري كرده و پزشكان توانسته اند عمل بینی گوشتی فانتزی را با موفقيت زيادي به پايان برسانند؛ در گذشته اينگونه تصور مي كردند كه بینی گوشتی را نمي توان به خوبي عمل كرد اما در حقيقت اخيرا اين گونه نيست؛ در اين متن مي خواهيم موارد مرتبط با جراحي بيني گوشتي را براي شما ذكر كنيم.

جراحی بینی گوشتی چگونه است ؟

بینی گوشتی نوعی از بینی است که پوست بسیار ضخیمی دارد و استخوان نوک بینی بسیار نرم است؛ نوک بینی گوشتی پهن است و این پهنا بیشتر در بالاتر از نوک بینی نمایان می شود و نوک بینی گوشتی حالت ذوزنقه یا مثلث دارد ؛ روی پوست بینی گوشتی غدد فعال فراوانی قرار دارند که اگر پوست روی بینی را فشار دهید مقدار زیادی چربی به بیرون پاشیده می شود؛ غضروف بینی گوشتی نرم و ضعیف است و همین سبب شده که بتوان نوک بینی را به آسانی به پایین کشید و در ضمن این غضروف نرم موجب استحکام کمتر بینی شده است.

جراحی بینی گوشتی چگونه است ؟برای جراحی زیبایی بینی گوشتی باید جراح بسیار حاذق و ماهری را انتخاب کنید تا بتواند بینی گوشتی شما را با موفقیت عمل کند و بینی فرم بسیار مناسبی به خود بگیرد؛ اگر پزشک مهارت کافی در این امر داشته باشد می داند که باید غضروف نرم بینی گوشتی را تقویت کند؛ به طور کلی در جراحی بینی گوشتی جراح نمی تواند تغییرات زیادی در بینی به وجود آورد و به همین دلیل اگر بخواهید بینی را به حالت عروسکی یا فانتزی عمل کنید، نتیجه خوبی کسب نخواهید کرد و بهتر است که جراحی طبیعی را دنبال کنید.

عوارض جراحی بینی گوشتی

برای جراحی بینی، نباید پزشک تنها به کوچک کردن بینی توجه نمی کند و باید به تناسبی که بین بینی و دیگر اعضای صورت است نیز توجه کند و در ضمن مسیر ها و مشکلات بینی را نیز در نظر بگیرد؛ اگر پزشک مهارت کافی در این جراحی نداشته باشد ممکن است عوارضی رخ دهد که آن ها شامل موارد زیر می باشد :

 • مشکلات تنفسی به وجود آید
 • حس بویایی کاهش یابد
 • درد شدید حس شود
 • احتمال بروز خونریزی وجود دارد
 • حفره های موجود در بینی سوراخ شود
 • عفونت رخ دهد
 • رنگ پوست در بینی تغییر کند
 • احتمال بروز بی حسی وجود دارد

گاهی اوقات عمل بین گوشتی با موفقیت همراه نیست که باید جراحی ترمیمی انجام دهید یا از روش های غیر جراحی استفاده کنید و همین امر سبب می شود که به افراد توصیه شود که در انتخاب جراح خود بسیار دقت کنند و در ضمن باید حتما به برخی نکات توجه کرد تا از بروز بسیاری از عوارض خودداری کرد.

آیا بینی گوشتی پس از عمل به حالت قبل خود برمی گردد؟

در زمان های گذشته علم پیشرفت زیادی نکرده بود و پزشکان تجربه و مهارت کافی در زمینه جراحی بینی گوشتی نداشتند که این مورد و جاذبه زمین هر دو موجب افتادگی نوک بینی و برگشت بینی گوشتی به حالت قبل می شدند اما امروزه به حدی تکنولوژی و علم رو به جلو پیشرفت کرده است که دیگر شاهد هیچ گونه برگشتی در بینی نخواهیم بود؛ لازم به ذکر است که دیگر نباید نگران جراحی بینی خود باشید و می توانید با خال راحت بینی گوشتی خود را عمل کنید.

آیا بینی گوشتی پس از عمل به حالت قبل خود برمی گردد؟توصیه های مهم بعد از جراحی بینی گوشتی

پس از رینوپلاستی باید به برخی توصیه ها عمل کنیم تا دوره نقاهت عمل را به خوبی به پایان برسانیم و عوارض کمتری به سراغتان بیاید؛ این توصیه ها شامل مورد های زیر می باشد:

 • نکته بسیار مهم این است که حتما پس از عمل به اندازه کافی استراحت کنید.
 • باید مراقب باشید تا مدت یک هفته پس از عمل به هیچ وجه بانداژ و پانسمان های اطراف و داخل بینی خیس نشوند.
 • پس از آن که بخیه ها را کشیدید باید نواحی مربوط به جراحی را با آب و صابون به آرامی بشویید و سپس خشک کنید؛ در صورتی که نوار چسب روی برش ها قرار دارد باید حتما آن ها را تا یک هفته نگه دارید تا پس از این مدت خود نوار چسب برداشته شود یا مطابق نظر پزشک خودتان آن را بردارید.
 • باید پس از عمل تا مدت یک ماه مراقب باشید که بینی تان را حرکت ندهید و آن را نکشید یا بازی ندهید چون بینی تا مدتی بسیار ضعیف است.
 • از رفتن به استخر خوددار نکنید چون در آب استخر کروین وجود دارد و همین مواد موجب سوزش در بینی می شود.
 • نباید هیچ گونه فعالیت و ورزش سنگین انجام دهید و باید مراقب باشید تا اجسام بسیار سنگین بلند نکنید.
 • باید ناحیه ای که عمل شده را روزانه تمیز کنید اما باید همیشه آن را خشک نگه دارید.
 • پس از گذشت 24 ساعت از عمل جراحی تان می توانید که به پیاده روی بروید و فعالیت های روزمره خود را کم کم از سر بگیرید چون پیاده روی موجب حرکت گردش خون شما می شود و همین امر موجب بهبودی بسیار سریع شما می شود.

پس از جراحی بینی گوشتی چه بخوریم؟

 • باید حتما از غذاهای بسیار نرم مانند سوپ استفاده کنید چون موجب می شود که غذا را نجوید و بینی و دهان شما بسیار تکان نخورد.
 • پس از عمل باید حتما از میوه ها و سبزیجاتی استفاده کنید که مواد معدنی و ویتامین های زیادی دارند؛ برای جلوگیری کردن از بروز عفونت در بدن پس از عمل باید از سبزیجات تیره برگ مانند اسفناج و کلم برگ استفاده کنید.
 • باید از مرکبات و جوانه بروسل و بروکلی که ویتامین C بسیار زیادی دارند استفاده کنید تا تولید کلاژن در پوست شما تحریک شود.
 • باید حتما از پروتئین ها استفاده کنید و این ماده مغذی بیشتر در خشکبار، گوشت بدون چربی، تخم مرغ، ماست، ماهی موجود است؛ پروتئین بافت آسیب دیده را ترمیم می کند و بسیار مفید است.
 • باید از غذاهایی که زینک فراوان دارند استفاده کنید چون در بهبودی بسیار تاثیر دارد؛ باید از غذاهایی استفاده کنید که فیبر بسیار بالایی دارند که بتواند حرکت روده را منظم کند از بروز یبوست جلوگیری کند؛ فیبر در غذاهایی مانند گندم سبوس دار، برنج قهوه ای پخته شده، نان گندم سبوس دار، هویج پخته شده، سیب ز مینی پخته شده و نخود سبز پخته شده وجود دارد.

قبل از عمل بینی گوشتی فانتزی باید به چه نکاتی اهمیت دهیم؟

قبل از عمل بینی گوشتی باید به چه نکاتی اهمیت دهیم؟برای اینکه عوارض کمتری پس از جراحی بینی برای شما رخ دهد و بهبود سریع تر اتفاق بیفتد باید به برخی توصیه ها و نکات بسیار توجه کنید که این نکات شامل موارد زیر است :

توجه به رژیم غذایی: نه تنها پس از عمل جراحی، باید قبل از جراحی نیز رزیم غذایی را رعایت کنید و به هرچه که می خورید اهمیت دهید به طور مثال باید هفته های قبل از جراحی حتما مواد مغذی مانند انواع ویتامین ها و میوه ها و سبزیجات مصرف کنید چون این مکمل ها تاثیر بسیار زیادی در روند بهبودی شما دارند و بدن را تا حد کافی برای جراحی آماده می کنند.

مصرف نکردن داروها : باید قبل از جراحی بینی حتما با پزشک خود مشورت کنید و اگر هر گونه دارو مصرف می کنید حتما با پزشک خود در میان بگذارید چون مصرف هر کدام بدون اطلاع پزشک ممکن است در روند بهبودی تاثیر بگذارد و حتی این احتمال وجود دارد که عوارضی قبل و بعد از جراحی به سراغتان بیاید؛ اگر دارویی برای شما بسیار واجب باشد اما ضرر داشته باشد، پزشک سعی می کند داروی جایگزین آن را برایتان تجویز کند تا دیگر اعضای بدنتان با مشکل رو به رو نشود.

سیگار نکشیدن : باید قبل از جراحی حتما مصرف سیگار خود را کنترل کنید چون اگر اکسیژن کافی به محل زخم های جراحی نرسد ممکن است که روند بهبودی شما به تاخیر بیفتد و هرگونه عفونتی در محل زخم رخ دهد؛ این گونه نیست که پزشک جراحی بینی را برای افراد سیگاری منع کند اما توصیه می کند که قبل و بعد از جراحی حتما تا مدت دو هفته سیگار را ترک کنند تا اکسیژن بیشتری به بدنشان برسد.

آمادگی برای زمان بهبودی : پس از جراحی بینی ممکن است که به چند هفته دوره نقاهت نیاز داشته باشید و باید تا چند مدت مراقب بینی خود باشید به همین دلیل باید قبل از جراحی بینی آمادگی لازم را برای استراحت پس از آن داشته باشید؛ باید حدود دو هفته از کار ها غیر ضروری خود بگذرید یا از کسی از اعضای درجه یک در خواست کنید که در انجام امورات روزانه کمکتان کند و همچنین برای شما غذاهای نرم تدارک ببیند تا غذا را نجوید و فکتان تکان نخورد چون ممکن است که به بینی آسیب وارد کند.

کلام آخر

سعی خود را کردیم تا هر گونه اطلاعات مفید را در متن این مقاله  در رابطه با عمل بینی گوشتی فانتزی برایتان بگنجانیم و موارد مرتبط به آن را نیز با هم بررسی کنیم؛ امیدواریم که توانسته باشیم کمکی به شما در این زمینه کرده باشیم و از شما بسیار سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مطلب همراهی کردید و اگر پیشنهاد یا انتقادی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
زیبایی بینی بدون جراحی
نوشتهٔ بعدی
اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست