در این مقاله قصد داریم در ارتباط با هزینه عمل بینی صحبت کنیم. در اکثر موارد معمولا اولین سوالی که در ذهن تقاضا کننده پیش می آید قطعا هزینه عمل بینی است. شما نیز تا کنون هزینه های بسیار بالا و پایین جراحی را شنیده اید. سوال اصلی این است که این هزینه بالا به چه عواملی بستگی دارد. برای برخی افراد هزینه جراحی بینی بسیار بالا و چشمگیر است و می خواهند با کمترین مبالغ جراحی بینی انجام دهند. اما از آنجایی که بینی در ظاهر فرد بسیار موثر است توصیه می شود نهایت دقت در انجام این عمل و انتخاب جراح صورت گیرد. یکی از حساس ترین و ظریف ترین جراحی های صورت عمل جراحی بینی می باشد ، به این دلیل که بینی سه بعد دارد که در واقع بینی مانند مجسمه می باشد و این به این معنی می باشد که طول ، عرض ،ارتفاع و عمق دارد ، اگر در این مجسمه کوچک ترین تقارنی وجود داشته باشد این موضوع را نشان می دهد که این عضو در مرکز صورت افراد قرار دارد پس در نگاه اول افراد به بینی شخص توجه می کنند پس می توان گفت که عمل جراحی بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و باید نزد یک پزشک متخصص این عمل جراحی انجام شود .  در ادامه قصد داریم شما را با هزینه عمل بینی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

هزینه عمل بینی شامل چه مواردی می باشد؟

به طور کلی هزینه جراحی بینی شامل موارد زیر می شود که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد :

 • هزینه متخصص بیهوشی
 • هزینه های بیمارستان
 • هزینه جراح

به تمام هزینه های نام برده شده در مقاله مالیات هم اضافه می شود ، اختلاف بسیار زیاد در هزینه عمل جراحی بینی انجام شده توسط پزشکان جراح مختلف به دلیل اختلاف زیاد در تمامی هزینه های گفته شده به وجود می آید . در ادامه شما را با هر یک از این عوامل به طور جداگانه آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

هزینه عمل بینی شامل چه مواردی می باشد ؟

هزینه پزشک جراحی بینی

دستمزد جراح عمل بینی اکثرا شامل خود هزینه های عمل جراحی بینی می باشد. هزینه عمل جراحی بینی و استخوانی به متخصصی که انتخاب کرده اید بستگی بسیار زیادی دارد، اختلاف زیاد در هزینه عمل بینی نشان دهنده تخصص پزشک جراحی بینی، صلاحیت های حرفه ایی، تجربه، شناخته شدن و معروفیت فرد می باشد.

هدف های جراحی بینی

جراحی بینی می تواند برای تغییر شکل، اندازه و ظاهر کلی بینی به کار گرفته باشد. از جمله در خواست هایی که بیماران از جراحان طلب می کنند:

 • استخوان بینی را باریک کنند.
 • سوراخ بینی را تنگ یا گشاد کنند.
 • بینی کج شان را صاف کنند.
 • نوک بینی را تغییر دهند.
 • زاویه بین بینی و لب بالا را تغییر دهند.

در بیشتر موارد، برش های مورد استفاده برای تغییر شکل می تواند در داخل بینی پنهان شود و یا اینکه به صورت غیر قابل تشخیص در ظاهر بینی نمایان باشد؛ هدف کلی بهبود ظاهر و حفظ یک ظاهر طبیعی مطابق دیگر اجزای صورت است.

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل مختلفی وجود دارد که بر این قیمت گذاری عمل بینی تاثیر دارد که در ادامه با آن آشنا می شویم:

تجربه و مهارت جراح: با توجه به تجربه و مهارت پزشک معالج و سابقه کاری او هزینه های متفاوت است زیرا جراحی که چندین سال است که جراح عمل بینی است با چالش هایی که در حین عمل بوجود می آید آشنا است و قطعا هزینه ی بیشتری دریافت می کتد.

نوع بینی: بینی افراد سهم زیادی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد. تقاضا کننده هایی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت می کنند. اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر است. همینطور عمل ترمیمی بینی اگر توسط پزشک دیگری صورت بگیرد معمولا هزینه بیشتری از عمل اول دارد.

منطقه جغرافیایی: مثل دیگر خدمات قیمت جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت است. برای مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان کوچک قابل مقایسه نیست. البته لازم است بگوییم این حائز اهمیت است که متخصصان برتر بینی به دلیل امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها اسکان دارند.

هزینه متخصص بی هوشی: به طور کلی هزینه دستمزد متخصص های بی هوشی عمل جراحی بینی به شرایط آن ها کاملا بستگی دارد ، این افراد هم مانند بسیاری از متخصصین دیگر پزشکی و عمل جراحی بینی ، دستمزد مشخصی را ندارند به این دلیل که به یک متخصص بی هوشی شایسته نیاز دارید ؟ متخصص بی هوشی زمانی که شما بی هوش می باشید عملکرد های حیاتی و زندگی شما را کاملا نظارت می کند ، شما به یک متخصصی نیاز دارید که زیر و بم دارو های بی هوشی را شناخته و با خطرات و ریسک های احتمالی آشنایی کامل داشته باشید و بتوانید در زمان بی هوشی شدن شما آن ها را به خوبی پشت سر بگذارد . علاوه بر ایمنی ، مهارت متخصص های بی هوشی می تواند یک عامل مهم در آسایش ما در زمان انجام عمل جراحی بینی و بعد آن باشد . بسیاری از پزشکان جراحی بینی تنها با متخصص بی هوشی شایسته همکاری می کنند و دستمزد آن ها بسیار بالاتر از یک متخصص بی هوشی عادی می باشد که همان کار را برای شما انجام می دهد .

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه بیمارستان: به طور کلی هزینه بیمارستان های مختلف تفاوت بسیار زیادی را با هم خواهد داشت ، از این موضوع اطمینان داشته باشید که برای انجام عمل جراحی بینی به یک بیمارستان مجهز و معتبر با پرسنل های کاملا آموزش دیده و استاندارد های بالا حتما مراجعه فرمایید ، بیشتر پزشکان جراح مشهور تنها از این بیمارستان ها استفاده می کنند که یکی از عنصر های اصلی در هزینه های بیمارستان هزینه اتاق عمل می باشد .

آیا عمل بینی ارزان ارزشش را دارد؟

همان گونه که گفته شد عمل بینی با هزینه های کم تری نیز انجام می شود اما این عمل چه جراحانی انجام می شود؟ عمل بینی ارزان می تواند عامل های مختلفی وجود داشته باشد. دستیارهای پزشکی که به جدیدا شروع به جراحی بینی کرده اند و تازه شروع به کار کرده اند به منظور کسب تجربه، عمل بینی را با هزینه های بسیار کمتری در بیارستان ها انجام می دهند. اما نکته قابل توجه اینکه قطعا چنین افرادی تجربه مواجهه با چالش های حین عمل را ندارند و بینی های مشابه بینی فرد را جراحی نکرده اند لذا انجام عمل توسط چنین افراد می تواند ریسک بالایی داشته باشد. یکی دیگر از عوامل عمل بینی ارزان، انجام عمل های متعدد جراح در یک روز است. برخی از جراحان زیبایی عمل های بینی زیادی در یک روز انجام می دهند که این منجر به کاهش نرخ این جراحان می باشد که قطعا دقت و تمرکز در جراحی با این کار کاهش می یابد.

دیگر هزینه عمل بینی

در عمل جراحی بینی این امکان وجود دارد که هزینه های دیگر هم برای این عمل جراحی وجود داشته باشد که هزینه های اصلی گفته شده بالاتر می باشند .

 • هزینه آزمایش های پزشکی : با توجه به سلامت عمومی و دیگر عوارض های احتمالی پزشکی ممکن است که قبل از عمل جراحی بینی نیاز به انجام برخی از آزمایشات های پزشکی باشد ، پرداخت هزینه های این آزمایش به صورت جدا از هزینه رینوپلاستی می باشد ، همچنین انجام یک سی تی اسکن برای اطمینان از مستقیم بودن مجرای بینی لازم می باشد .
 • هزینه روش های اضافی : انجام برخی از مراحل اضافی در طول عمل جراحی بینی امکان دارد که هزینه های اضافی را برای افراد در بر داشته باشد ، یکی از روش های اضافی که ممکن است انجام شود شامل پیوند زدن بافت بخش های دیگر بدن به بینی فرد برای بزرگ نمودن و یا تغییر شکل کلی آن می باشد ، علاوه بر این ها ممکن است که پزشک جراح برای انجام عمل جراحی باز بر روی بینی که به زمان بیشتری نیاز دارد هزینه بالاتری را اعلام کند .

دیگر هزینه عمل بینی 

پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه

شرکت های بیمه به ندرت هزینه جراحی بینی را پرداخت می کنند. انجام عمل بینی صرفا به دلیل زیبایی، به هیچ وجه تحت پوشش بیمه های طرف قرارداد نیست. پس اگر قصد انجام عمل زیبایی برای زیباتر شدن و بالا بردن هارمونی چهره خود دارید باید صفر تا صد هزینه را خودتان پرداخت کنید.

برخی از شرکت های بیمه بخشی ازهزینه های عمل بینی به دلیل انحراف یا شکستگی و مشکلات تنفسی را پرداخت می کنند، اما ثابت کردن این عامل ها به شرکت های بیمه سخت و گاهی غیر امکان دارد.

هزینه قبل و بعد عمل بینی

قبل از عمل بینی 

قبل از انجام عمل بینی هزینه هایی که نیاز است بپردازید به شرح زیر است:

 • هزینه مشاوره عمل بینی ( برخی از پزشکان برای مشاوره ویزیت دریافت می کنند. )
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه ( برخی پزشکان در مطب از متقاضی عکس می گیرند و دیگر نیازی به این هزینه نیست )
 • سی تی اسکن ( در صورت انحراف بینی و مشکلات دیگر )

بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی دیگر هزینه ای وجود ندارد مگر اینکه پزشک هزینه جداگانه برای ویزیت و تعویض چسب دریافت کند.

مطالب در ارتباط با عمل بینی 

برخی افراد تصور می کنند بی حسی موضعی برای عمل بینی بهتر از بی هوشی عمومی است. اما نتیجه تحقیقات نشان داده است این تصور اشتباه است. با توجه به اینکه جراحی بینی جز عمل های کم تهاجم تر نسبت به دیگر جراحی هاست، لذا با دوز کافی بیهوشی می توان یک بی هوشی مطلوب در طی عمل داشت. در بیهوشی کامل بیمار هیچ گونه دردی در هنگام عمل احساس نمی کند و با بی حرکت بودن بیمار جراح بیشترین تسلط را بر روی بینی فرد دارد. بزرگ ترین نگرانی افراد برای بیهوشی عمومی حالت ناخوشایند بعد از بیهوشی مانند حالت تهوع و استفراغ است. با ترکیب داروهای بیهوشی با داروی تهوع و سرگیجه می توان این نگرانی را به حداقل رساند. اما در بی حسی موضعی  تهوع و استفراغ در طول عمل می تواند سطح فشار خون را بالا برده و موجب کبودی، تورم و خونریزی بیشتر شود. افرادی که برای جراحی ترمیمی از بیهوشی عمومی استفاده می کنند و در عمل اول از بی حسی موضعی استفاده کرده اند، بی هوشی را راحت تر و با عوارض کمتر توصیف می کنند. از لحاظ تکنیکی نیز بی هوشی عمومی به دلیل خونریزی کمتر و عدم حرکت بیمار بهترین گزینه است. به همین دلیل جراحان، عموما بیشتر این روش را انتخاب می کنند.

هزینه قبل و بعد عمل بینی

عوارض عمل بینی

به طور کلی عوارض عمل جراحی بینی به دو دسته کلی تقسیم می شود ، برخی از عوارض های ناشی از پزشک جراح و برخی دیگر احتمالی و موقت می باشند ، این عوارض شامل تورم و کبودی می باشد که این عوارض موقتی می باشد و به مدت زمان بسیار کوتاه بر طرف خواهد شد ، عوارض به وجود آمده از عمل جراحی کاملا وابسته به پزشک جراح می باشد ، همچنین برای پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است که به پزشک جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی کار بلد مراجعه فرمایید .

تغییرات عمل جراحی بینی 

این نکته را به یاد داشته باشید که چهره هر فردی به نوعی نا متقارن می باشد و هدف از عمل جراحی بینی و یا رینوپلاستی به وجود آوردن تعادل در صورت به نسبت صحیح می باشد و نیاز می باشد که انتظارات واقع بینانه ای را داشته باشید . در ادامه شما را با تغییرات عمل جراحی بینی در صورت افراد آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • اندازه بینی مناسب با دیگر اعضای صورت می شود .
 • تصحیح عرض بینی و درست کردن برآمدگی و یا قوز بینی در افراد
 • اصلاح نوک بینی افراد در صورتی که بزرگ یا افتاده باشد .
 • متقارن کردن بینی و سوراخ های آن

کلام آخر

از این که ما را تا آخر هزینه عمل بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید و نیز در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره های درج شده داخل سایت تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید.

نوشتهٔ پیشین
مراقبت بعد از عمل بینی
نوشتهٔ بعدی
عمل بینی استخوانی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست