بهترین جراح بینی در ایران

بهترین جراح بینی در ایران

بهترین جراح بینی در ایران چه کسی می باشد ؟ این سوال از آن دسته سوال هایی است که بسیاری از کاربران از ما می پرسند که ما در مقاله دیگر بهترین جراح بینی در تهران یک سری ملاک های انتخاب پزشک و خصوصیات آن ها به طور کامل اشاره کرده ایم ما در مجله جراحان بینی قصد داریم شما را بیشتر با بهترین جراح بینی در ایران آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

بهترین جراح بینی در ایران 

عمل جراحی بینی و یا همان رینوپلاستی یکی از شایع ترین و پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی می باشد که در دنیا انجام می شود . ولی یکی از سوال هایی که ذهن بیشتر افرادی که قصد جراحی بینی را دارند درگیر می کند این است که جراحی بینی به صورت طبیعی انجام شود و یا به صورت جراحی بینی فانتزی ؟ همیشه از خودشان می پرسند که کدام یک از این ها از همه بهتر می باشد ؟ همچنین بهترین جراح بینی در ایران کیست و باید چه خصوصیاتی داشته باشد که آن را از دیگر پزشکان متمایز کند ؟ به همین دلیل لازم است که راهنمایی های لازم درباره مشخصات یک جراح بینی خود ارائه دهیم تا متقاضی بداند که در جلسات مشاوره باید به چه مواردی بپردارد و چه مسائلی باید برای او مهم باشد .

با انجام این عمل جراحی می توان به تغییر شکل و ظاهر بینی افرا کمک بسیاری کرد و شکل و تناسب و تعادل بهترین را برای بینی ایجاد کرد ، به این ترتیب بینی با دیگر اجزای صورت تناسب بهتر و زیبا تری را خواهید داشت ،  بسیاری از افراد هستند که از سایز ، شکل و تناسب بینی خود ناراضی می باشند ، بینی یک عضو مرکزی صورت می باشد که بیشتر افراد برای تغییر شکل بینی خود تقاضای جراحی بینی را می کنند تا تعادل چهره خود را بهبود دهند و به بینی خود تغییر شکل دهند تا  جهت دهی بینی اصلاح شود و به این ترتیب سایر اعضای صورت ظاهر بهتری داشته باشند.

بهترین جراح بینی در ایران 

انواع روش های عمل بینی

نوع عمل بینی فرد بستگی به ناحیه ای از بینی افراد دارد که تحت درمان است ، در ادامه مقاله به توضیحاتی درباره انواع مختلف جراحی بینی می پردازیم :

 • جراحی پل بینی : در عمل جراحی بینی پل بینی و یا تیغه بینی این ناحیه تحت عمل جراحی قرار می گیرد و استخوان ها و غضروف این ناحیه بینی که موجب ایجاد قوز بینی می شوند به طور کامل تراشیده می شود و سطح صافی ایجاد می شود ، بینی افراد ممکن است شکسته شود و استخوان های باقی مانده بینی به یکدیگر نزدیک تر شوند و به همین دلیل بینی باریک تری ایجاد می شود . 
 • جراحی نوک بینی : زمانی که نوک بینی افراد تحت عمل جراحی قرار می گیرد غضروف های بینی که وظیفه حفاظت از نوک بینی را دارند برداشته می شوند و تغییر شکل می دهند که این جراحی به این منظور انجام می گیرد که مجراهای بینی بسیار کوچک تر به نظر می رسند و نوک بینی افراد جمع تر می شوند ، این عمل جراحی با تکنیک باز انجام می شود و در بسیاری از موارد برای جراحی ترمیمی بینی از نوع از جراحی کمک گرفته می شود تا به اصطلاح نوک بینی پرداخته شود .
 • جراحی طول بینی :  جراح با کاهش طول بینی افراد می تواند ظاهر بهتری برای تیغه بینی ایجاد کند ، با کوتاه نمودن نوک بینی افراد می توان از ارتفاع بینی آن ها کمتر کرد ، در حقیقت ایجاد یک سری تغییرات در نوک بینی می تواند منجر به تغییراتی در طول بینی افراد شود .
 • جراحی پهنای بینی : جراح با شکستن و تغییر موقعیت استخوان های کناری بینی ، می تواند به کاهش پهنای بینی و باریک نمودن آن ها کمک کرد ، این عمل جراحی معمولا همراه با تغییر در اجزای دیگر بینی صورت می گیرد .
 • پیوند غضروف بینی : جراح بینی در برخی از موارد با کمک غضروف های مصنوعی یا از بدن خود فرد جراحی بینی را انجام می دهند که در این نوع از عمل جراحی برای ساخت پل بینی صاف و یا اصلاح نوک بینی صورت می گیرد .

تکنیک های گفته شده در بالای مطالب برای صاف کردن و تغییر شکل نوک بیمی شکسته در اثر آسیب صورت می گیرد تا مشکلات تنفسی را بهبود بخشد .

نکات مهم قبل از جراحی بینی طبیعی

دلایل انجام عمل جراحی رینوپلاستی مختلف می باشد ولی در ابتدا بررسی می شود که هدف از جراحی بینی چیست ؟ سپس با توجه به هدف و انتظارات بیمار از این عمل جراحی و همین طور شرایط بیمار مانند نوع پوست، سن بیمار و … تصمیم به استفاده از تکنیک خاصی برای جراحی می شود .

آزمایشات قبل از جراحی : قبل از انجام عمل جراحی نیاز است که آزمایشات مختلفی انجام شود که جراحی مشکل خاصی را برای فرد بیمار ایجاد نمی کند و در صورتی که بیمار دچار کم خونی باشد و یا به بیماری دیابت مبتلا باشد و یا مشکلات دیگری را داشته باشد ، نیاز است که ابتدا مشکلات به طور جدی رفع شوند و یا راه حل مناسبی برای آن ها پیدا شود و سپس برای جراحی بینی اقدام شود ، برای انجام این کار قبل از عمل جراحی آزمایش خون از فرد گرفته شود تا موارد مشخص شوند . 

نکات مهم قبل از جراحی بینی طبیعی

اقدامات قبل از جراحی بینی : عمل جراحی بینی دارای پیچیدگی های بسیاری می باشد که فرد جراح لازم است با یک همراه به مرکز جراحی برود و به این دلیل است که انجام جراحی بینی با بیهوشی انجام می گیرد و فرد بیمار بعد از جراحی نمی تواند رانندگی کند و هوشیاری مناسبی را ندارد ، پس لازم است که با یک همراه به خانه خود برود ، صحبت با یکی از دوستان و یا اعضای خانواده قبل از انجام عمل جراحی لازم و ضروری می باشد تا آن ها از برنامه خود را با بیمار هماهنگ کنند .

چه انتظاری باید از بهترین جراح بینی در ایران داشت ؟

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا جراحی بینی درد دارد ؟ این عمل جراحی چه مدت زمان طول می کشد ؟ باید چه انتظاراتی از بهترین جراح بینی در ایران داشت ؟ تمام این سوال ها ذهن بیماران را به خود درگیر می کند .

به طور کلی عمل های جراحی بین 90 تا 180 دقیقه طول می کشد که این زمان بستگی به تکنیک مورد استفاده در این عمل جراحی دارد . بعد از اتمام عمل جراحی معمولا بیماران نیاز دارند که یک با دو شب خود را در بیمارستان بستری شوند و همچنین بعد از انجام عمل جراحی نیاز است که یک اسپلینت روی بینی فرد قرار گیرد و تا هفت روز بعد از انجام عمل جراحی بر روی بینی فرد بیمار قرار گیرد ، همچنین به مدت 12 ساعت بعد از انجام عمل جراحی یک پد در زیر بینی فرد قرار می گیرد .

نیاز است که دو هفته بعد از انجام عمل جراحی استراحت کنید تا تورم بینی شما تا حدی کاهش پبدا کند و درد آن کمتر شود و سپس می توانید به محل کار خود برگردید . بعد از گذشت 3 تا 5 روز که از جراحی بگذرد شما باید قادر به راه رفتن مسافت های بلند باشید ، همچنین بعد از سه هفته معمولا می توانید شنا کنید گرچه فعالیت های فیزیکی سنگین باید برای شش هفته به تاخیر بیافتد .

بسیاری از جراحی های بینی که روش بسته که از داخل مجراهای بینی انجام می شوند معمولا نیاز به دو هفته زمان برای دوران نقاهت خود دارند ، هیچ کار خارجی بر روی بینی بیمار انجام نمی شود ، اما بینی بیمار دچار شکستگی هایی می شود که بخشی از جراحی می باشد  کبودی های قابل توجهی در اطراف چشم ها برای 7 تا 10 روز دیده می شود. اطراف چشم ها هم برای 10 تا 20 روز دچار زردی می شوند.

میزان تخصص و تحصیلات جراح تا چه میزان اهمیت دارد؟

به طور حتم تحصیلات و علم پزشک و به روز بودن آن بر اساس علوم جدید تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه جراحی بیمار می تواند داشته باشد ، بهترین جراح بینی در ایران حتما باید علم کافی در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی را داشته باشد ، یک پزشک بینی خوب که 7 سال دوره پزشکی عمومی، 4 سال دوره تخصص جراحی عمومی و سپس 5 سال دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را گذرانده است ، با علم کامل و به روز و به کار گیری از تکنیک های مدرن در جراحی بهترین نتیجه را برای شما رقم خواهد زد ، بسیاری از پزشکان که دوره جراحی عمومی را گذرانده اند در زمینه جراحی بینی فعالیت دارند اما پزشکی که دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک را به طور کامل آموزش دیده است به صورت آکادمیک و حرفه ای یک گام از جراحان عمومی پیش تر می باشند و علاوه بر این ها جراح های فوق تخصص پلاستیک در کلینیک ها و مراکز درمانی بهتر و معتبر تری فعالیت کرده است و با کیس های عمل بینی بیشتری برخورد کرده است و در نتیجه مهارت ، تجربه و علم بالایی در عمل رینوپلاستی دارد .

چه انتظاری باید از بهترین جراح بینی در ایران داشت ؟ 

میزان تشخیص مهارت جراح رینوپلاستی

شاید در ابتدای کار این تصور را داشته باشید که عمل رینوپلاستی و پی بردن به مهارت جراح آن یک امر تصادفی می باشد و به شانس فرد بیمار بستگی دارد اما همان طور که گفتیم بررسی و ارزیابی و پی بردن به مهارت های لازم جراح یک امر تصادفی است و به شانس فرد بیمار بستگی دارد اما همان طور که گفته شد بررسی ها و ارزیابی های قبل از عمل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، تعداد عمل های جراحی پزشک متخصص ، نمونه کار های فرد در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، نمونه کار های حضوری فرد ، نظر سایر بیماران او ، تعداد مراجعه کنندگان به مطب و همین طور میزان موفقیت عمل مراجعه کنندگان ، عضویت پزشک متخصص در انجمن های تخصصی داخل و خارجی جراحان پلاستیک و زیبایی ، مدارک و گواهینامه های جراح و همچنین تخصص و مهارت او در سایر جراحی های پلاستیک (مانند ابدومینوپلاستی، پروتز سینه و …) نشان دهنده مهارت بالای پزشک و تبحر او در جراحی پلاستیک است.

بهترین جراح بینی در ایران چه معیار هایی را باید در نظر بگیرد ؟

در عمل جراحی بینی هدف افراد فقط و فقط کوچک نمودن بینی افراد نمی باشد بهترین جراح بینی در ایران باید موارد زیر را در هم نظر بگیرد :

 • حفظ استانداردهای زیبایی: بیش از اندازه کوچک نکردن بینی یا سر بالا نکردن آن (به اصطلاح مدل خوکی بینی)
 • تقویت بافت های بینی و عدم کاهش بافت های پشت بینی
 • رفع افتادگی های نوک بینی و عیوب آن
 • کوچک نکردن بیش از حد سوراخ های بینی
 • دقت در جراحی و عدم آسیب زدن به عصب بویایی

عوارض جراحی بینی توسط پزشک غیر متخصص چیست؟

همان طور که گفته شد عمل جراحی بینی حتما باید توسط یک فرد متخصص و با تجربه صورت گیرد تا فرد بیمار به دلیل مشکلات بعد از عمل جراحی مجبور به جراحی ترمیمی بینی نباشد ، در میان مشکلات ناشی از جراحی بینی توسط یک پزشک غیر متخصص می توان به موارد زیر اشاره کرد .

 • بروز مشکلات تنفسی بعد از جراحی
 • از بین رفتن بویایی ناشی از آسیب رسیدن به عصب بویایی
 • آپنه تنفسی در خواب (وقفه تنفسی)
 • سردرد و مشکلات ناشی از کمبود اکسیژن
 • آسیب رساندن به غضروف بینی و بافت آن
 • عدم تقارن سوراخ های بینی
 • بالا بردن بیش از حد بینی و به وجود آمدن عدم زیبایی بینی بعد از جراحی
 • کوچک کردن بیش از حد سوراخ های بینی و بروز مشکلات تنفسی

عوارض جراحی بینی توسط پزشک غیر متخصص چیست؟

قبل از جراحی بینی چه هزینه هایی وجود دارد؟

زمانی که به بهترین جراح بینی در ایران مراجعه می کند و برای انجام عمل جراحی تصمیم نهایی خود را می گیرید ، پزشک متخصص آزمایش هایی را برای شما تجویز می کند که هزینه های خاص خود را دارند که از آزمایش ها شامل موارد زیر می شوند .

 • آزمایش سی تی اسکن
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه برای جراحی بینی

کلام آخر
از این که ما را تا آخر مقاله بهترین جراح بینی در ایران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
مراقبت های بعد از جراحی بینی
نوشتهٔ بعدی
جراحی انحراف بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست