بهترین دکتر عمل بینی

بهترین دکتر عمل بینی

در این مقاله سعی داریم درباره بهترین دکتر عمل بینی صحبت کنیم. به راستی بهترین دکتر جراح بینی کیست؟ ین سوال، سوالی است که اغلب کاربران ما می پرسند. در این مقاله قصد داریم به ملاک های انتخاب پزشک و همینطور هزینه ها اشاره کنیم. سالانه هزاران نفر زیر تیغ جراحی رفته و جراحی بینی انجام می دهند. جراحی بینی می تواند با هدف زیبایی یا بهبود عملکرد بینی و یا هر دو این موارد انجام گیرد. با جراحی بینی می توان حتی به بهبود یا درمان مشکلات تنفسی انجامید و به اصلاح بد فرمی هایی که مادرزادی یا بد فرمی های که در اثر ضربه و آسیبی که دیده است می پردازد. بیمارانی که به دنبال انجام جراحی بینی هستند احتمالاً برای پیدا کردن بهترین جراح بینی به تحقیقات و پرس و جوهای زیادی نیاز دارند. یک جراح بینی خوب به بهبود عملکرد مجاری بینی تسلط داشته و همزمان برای زیبایی و تقارن هرچه بیشتر بینی تجربه بالایی دارد. به این ترتیب تنفس درست بعد از جراحی بینی امکان پذیر می شود.

انتخاب بهترین جراح بینی

در این روزها افراد بسیاری را به عنوان مراجعه کننده برای انجام جراحی بینی در مطب های متخصصین جراحی پلاستیک مشاهده می کنید. خوب است بدانید که اکثر آن ها بدون تحقیق و بررسی سابقه جراح انتخاب شده برای خوش فرم کردن بینی خود به آن مراجعه می کنند و برخی نیز تنها به چند مورد جراحی موفق پزشک توجه کرده و بدون آن که فرم بینی و صورت خود را مورد توجه قرار دهند به عنوان متقاضی به این گونه از از مطب ها مراجعه می کنند. برگزیدن بهترین جراح زیبایی بینی قبل از مراحل جراحی بینی قبل از مراحل عمل زیبایی از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به این که خواسته شما برای کوچک کردن و بهبود وضعیت آن چیست، می‌بایست به متخصصی مراجعه کنید که از توانایی و تجربه کافی در این حیطه برخوردار بوده و تحصیلات مناسبی را در این زمینه کسب نموده باشد .

انتخاب بهترین جراح بینی

ویژگی های بهترین دکتر عمل بینی

جراح بینی خوب کسی است که دارای مهارت بالا و تعداد زیاد عمل های موفق باشد. خیلی از موارد را می توان برای یافتن بهترین جراح بینی ر نظر گرفت:

یکی از اصلی ترین راه کارها ملاقات با بیمارانی است که توسط همان پزشکی که انتخاب کرده اید تحت درمان قرار گرفته است. همینطور می توان با صحبت با بیماران از شیوه کار جراح بینی مطلع شد و با حضور در جلسات مشاوره اطمینان کامل را به دست آورد.

از مهم ترین عامل ها برای پیدا کردن بهترین جراح بینی تهران یا هر شهر دیگری بررسی و چگونگی وضعیت تنفسی بیماران، بعد از عمل است.

خصوصیات بهترین دکتر عمل بینی

ویژگی های بهترین جراح بینی را اگر بدانید ، شک نداشته باشید بهترین را خواغهید انتخاب کرد. در سال های گذشته افراد زیادی برای جراحی زیبایی بینی به سراغ جراحانی می رفتند که توانایی جراحی برای رسیدن به بینی هایی با فرم فانتزی و عروسکی داشتند. در واقع تقاضا کننده برای اینگونه  از بینی های در گذشته بیشتر از زمان حال بود ( البته امروزه افرادی نیز وجود دارند که بینی های عروسکی را از حالت طبیعی آن بیشتر می‌پسندند ) اما امروزه طرفداران جراحی‌های زیبایی طبیعی بینی بیشتر شده است و افراد مراجعه‌کننده اولین درخواست خود را در این حیطه به متخصص جراحی پلاستیک عنوان می‌کنند . انتخاب بهترین جراحی بینی طبیعی کار آسانی نیست، بسیاری از متخصصین در جلسات اول وعده جراحی طبیعی به بیماران خود می‌دهند و بعد از جراحی و ماه‌ها بعد مراجعه‌کننده با نارضایتی به مطب متخصص مراجعه کرده و شاید چندین عمل برای بهبود وضعیت بینی او در جهت طبیعی شدن انجام گیرد . با توجه به موارد گفته شده توجه به این موضوع که متخصص از چه میزان تجربه و سوابق کاری در جراحی های طبیعی بینی برخوردار است می‌تواند کمک فراوانی به مراجعه کنندگان نماید . بررسی نمونه کارهای انجام شده چه به صورت حضوری و یا غیر حضوری می‌تواند شما را در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی یاری رساند .

ویژگی های بهترین دکتر عمل بینی

برای این که بتوانیم به انتخاب بهترین جراح بینی اقدام کنیم می بایست ویژگی های کلی برای انتخاب بهترین جراح بینی را بدانیم:

 • یکی از مهارت های متخصص، داشتن قوه تخیل برای ترسیم بینی در قبل از عمل می باشد.
 • برای بیمار زمان کافی در جهت مشورت  دادن اطلاعات کافی را در نظر بگیرید، در اصل صبور باشید.
 • توانایی بسیار و مناسب جراحی برای یک جراح زیبایی بینی امری ضروری است.
 • برخورداری از دانش ریاضی به عنوان یک مهارت لازم برای جراح زیبایی محسوب می‌شود.
 • برای آنکه جراح زیبایی در کار خود موفق باشد می‌بایست از علوم زیباشناختی در اجزاء صورت به اندازه کافی برخوردار باشد.

ویژگی های بهترین جراحان زیبایی بینی

چند ویژگی بهترین جراح بینی

 • رضایت بیمارن پس از جراحی
 • دارا بودن تخصص و مهارت لازم برای جراحی زیبایی
 • داشتن سوابق درخشان در جراحی زیبایی بینی
 • به کار گیری هنر حین جراحی زیبایی بینی
 • صبور بودن هنگام برخورد با بیمار و پاسخ به سوالات وی

در نهایت بهترین جراح بینی کسی است که برای دریافت رضایت بیماران تخصص و هنر را به کار بگیرد تا در عین رسیدن به فرم بینی زیبا، سلامت عملکرد بینی نیز حفظ شود.

چگونه بهترین جراح بینی تهران را انتخاب کنیم ؟

برای این که بهترین نتایج از جراحی بینی حاصل شود، افراد بایددر انتخاب جراح بینی خود دقت زیادی صرف کرده و تحقیقات دقیقی انجام دهند.

تقاضا کنندگان جراحی بینی ساکن در هر شهری، می توانند از روش های زیر برای انتخاب جراحی بینی شان استفاده کنند:

 • درست نمودن یک لیست از اسامی جراحان بینی خوب در انتخاب متخصص زیبایی بسیار کمک کننده است.
 • برای تهیه لیست مورد نظر می توانید از افرادی که در گذشته عمل بینی انجام داده و از نتیجه آن راضی بوده اند سوال نموده یا در گوگل و شبکه های اجتماعی جستجو کنید.
 • بعد از اینکه از اسامی بهترین جراحان بینی منطقه تان یک لیست تهیه کردید، در رابطه با سوابق آن ها تحقیق کرده و از میزان تحصیلاتشان آگاه شوید.
 • به مطب متخصصص زیبایی مورد نظر بروید و در مورد توقعاتی که از نتیجه جراحی انجام شده دارید با او صبحت نمایید، در حین مراجعه میزان صبوری و طرز برخورد جراح بینی را نیز محک بزنید.
 • سعی کنید زمانی به مطب متخصص زیبایی مراجعه کنید که بیماران قبلی در مطب حضور داشته باشند، با بیماران در رابطه با میزان رضایت شان از جراحی بینی سوال کنید.
 • جراحان بینی در مطب خود، یک آلبوم از نمونه کارهای شان دارند. از آن ها درخواست کنید تا آلبوم مورد نظر را به شما نشان دهند.
 • با مراجعه به بخش گالری تصاویر وب سایت جراح بینی یاصفحه رسمی اینستاگرام او نیز قادر به مشاهده نمونه کارهای ایشان خواهید بود.

چگونه بهترین جراح بینی تهران را انتخاب کنیم ؟

جراحی بینی ترمیمی

اگر در انتخاب متخصص زیبایی دقت نکرده و پزشکی را انتخاب کنید که از تجربه و تخصص کافی برخوردار نباشد، ممکن است نتیجه دلخواهتان از جراحی بینی به دست نیامده و ناچار به انجام جراحی بینی ترمیمی باشید. البته منظورمان از نتیجه دلخواه توقعاتی است که معقول و منطقی باشد، فردی که بینی گوشتی دارد نباید توقع فرم فانتزی بعد از عمل را داشته باشد، این فرد حتی با انجام جراحی بینی ترمیمی نیز به فرم فانتزی دست نخواهد یافت. لازم به ذکر است که انتخاب متخصص زیبایی بی تجربه فقط یکی از عواملی است که ممکن است موجب احتیاج فرد به جراحی ترمیمی بینی شود، پس بهترین جراح بینی تهران یا محل سکونت خود را انتخاب کنید. در برخی موارد دیگر عدم انجام مراقبت های لازم نیز موجب می شود که نتیجه دلخواه از جراحی بینی حاصل نشود.

در ادامه به چند دسته از افراد نامناسب برای جراحی بینی اشاره شده است :

اشخاصی که به اختلال بدشکل پنداری ابتلا دارند : یکی از انواع مشکلات روانپزشکی، مشکل بدشکل پنداری است که به موجب آن شخص مبتلا با اینکه نقصی ندارد مدام در حال ایرادگیری از اعضای بدن خود می باشد. این اختلال دارای انواع مختلفی است. این دسته از افراد باید در ابتدا برای معالجه به روانپزشک مراجعه کرده و پس از درمان برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام کنند.

افرادی که دچار بیماری وسواس هستند : این دسته از افراد به اشتباه گمان می کنند که با انجام این عمل زیبایی افسردگی شان از بین خواهد رفت در صورتی که چنین نبوده و در برخی از موارد استرس های ناشی از جراحی زیبایی بینی حتی امکان تشدید مشکلات ناشی از این اختلالات را به دنبال خواهد داشت.

افرادی که انگیزه ای برای جراحی بینی ندارند: هدف این دسته از افراد ازجراحی بینی معمولاً جلب نظر اطرافیان اعم از نامزد و همسر می باشد. افراد نباید بینی خود را بنا به خواسته و سلایق اطرافیان جراحی کنند زیرا در نهایت این خودشان هستند که باید از بینی خود و فرم آن راضی باشند.

افرادی که کمالگرا بوده و ایده آلیست هستند: اینگونه افراد نمی توانند وجود کوچکترین نقص را تحمل کنند و این موضوع دست خودشان نبوده و کاملاً غیرارادی است. بهترین جراح بینی تهران یا هر شهر دیگری به خوبی بر این موضوع واقف است که انجام جراحی بینی ، موجب ایجاد یکی بینی بی نقص مطلق نشده و تنها موجب بهبود نسبی آن خواهد شد و به همین دلیل وعده یک بینی ایده آل و بی نقص را به بیمار خود نخواهد داد. باید گفت که جراحی بینی در صورت انجام توسط یک پزشک حاذق معمولاً نتیجه درخشانی داشته و موجب زیبایی دو چندان بیمار خواهد شد افراد ایده آل گرا تمام این نتایج مثبت را نادیده گرفته و در صورت وجود یک ایراد جزئی، به آن ایراد چسبیده و کار جراح بینی را زیر سوال خواهند برد.

جراحی بینی ترمیمی

چه زمانی باید برای انجام جراحی بینی ترمیمی مراجعه کرد ؟

برای رسیدن به یک بینی بی نقص و ایده آل، جراح بینی باید یک سریی تغییرات را در ساختار بینی ایجاد کند، همچون:

 • تقویت استخوان ها
 • حذف استخوان های اضافی
 • کاهش حجم بینی و غیره.

برای انجام اصلاحات فوق، لازم است تا جراح به ساختار بینی دسترسی داشته باشد که این امر تنها با ایجاد برش بر روی پوست و جدا کردن آن از ساختمان بینی میسر خواهد بود، انجام تمامی این کارها باعث ایجاد زخم هایی درون بینی می شود که برای ترمیم آن ها حداقل 1 سال زمان نیاز است. افراد تقاضا کننده جراحی ترمیمی بینی باید بعد از گذشت 1 سال که زخم های داخل بینی کاملاً ترمیم شده و ورم بینی به طور کامل فروکش کرده است برای عمل بینی ترمیمی اقدام کنند.

خصوصیات بهترین دکتر عمل بینی

متخصص بینی خوب دارای خصوصیاتی است که باید در انتخاب جراحی بینی به آن توجه کرد این خصلت ها عبارتند از:

 • سلامت تقاضا کننده را اولویت کار خود قرار دهد.
 • جراحی بینی خوب باید جنبه های زیبا شناختی بین آگاهی کامل داشته باشد.
 • حفط عملکرد تنفسی بینی و ایجاد تناسب بینی با دیگر اجزای صورت با توجه به انتظار فرد مهمترین خصوصیت است.
 • بتواند با مهارت  و تخصص خود بیشترین تاثیر مطلوب را روی نتیجه جراحی بینی ایجاد نماید.
 • داشتن صبر و حوصله در مقابل شنیدن انتظارات بیمار از ویژگی مهم یک جراح بینی خوب می باشد.
 • جراحی را با توجه به انواع بینی از قبیل جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی استخوانی به نحو مطلوبی انجام دهد.
 • با در نظر گرفتن علم و تخصص در زمینه پزشکی قادر به ادغام هنر زیبایی به منظور ایجاد ظاهری زیبا را داشته باشد.
 • بدون در نظر گرفتن منافع خود هنگام مشاوره دیدگاه کلی از نتیجه عمل بینی به فرد بدهد تا فرد بتواند به خوبی درباره عمل جراحی بینی تصمیم گیری کند.

خصوصیات جراح بینی خوب

نوع و میزان تغییرات بینی توسط جراح

تقاضا کننده ایی که جراحی بینی را به دلایل مختلف انجام می دهند.

تغییرات احتمالی که جراح شما می تواند بر روی  بینی از طریق جراحی رینوپلاستی انجام دهد عبارتند از:

 • تغییر در سایز
 • تغییر در زاویه
 • برطرف کردن انحراف بینی
 • تغییر شکل در نوک بینی
 • کوچک کردن بینی
 • اگر جراحی بینی شما بیشتر به خاطر زیبایی، صورت می خواهد بگیرد باید صبر کرد چون در جراحی بینی سن مناسب بسیار مهم است. برای دختران این سن حدود 15 سال است، پسران نیز همچنین باید منتظر شوند.
 • اگر این جراحی به منظور درمان اختلالات تنفسی و پولیپ بینی انجام شود، جراحی بینی را می توان در سنین پایین تر انجام داد.

کلام آخر

با تشکر از تمامی کسانی که تا پایان مقاله همراه ما بودند. انتقدات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
قیمت عمل بینی
نوشتهٔ بعدی
مراقبت بعد از عمل بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست