بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی

بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی

در این مقاله قصد داریم درباره بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی صحبت کنیم. یکی از پنج عمل جراحی که بیشتر از بقیه عمل ها بر روی افراد متقاضی انجام می شود عمل جراحی بینی است. در مدت درمان، یک جراح پلاستیک وضعیت غضروف و استخوان بینی را اصلاح می کند تا به این ترتیب ظاهر مورد نظر بیمار برای بینی خود را ایجاد نماید. برای زنان و مردانی که از اندازه و ظاهر بینی خود ناراضی هستند .

عمل جراحی رینوپلاستی می تواند یک روش بی خطر، موثر و آزمون شده در طول زمان برای رفع مشکلات ظاهری بیمار باشد. هنگامی که این عمل جراحی توسط یک جراح با تجربه انجام می شود، نتایج آن می تواند منجر به بهبود توازن اجزای صورت و کمک به بیماران برای بازیابی اعتماد به نفس باشد. عمل جراحی رینوپلاستی همچنین می تواند برای اصلاح اشکالات ساختاری مانند بینی عقابی همچون مشکلات تنفسی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی که نام دیگر آن رینوپلاستی است، نوعی عمل جراحی زیبایی است که برای ترمیم و اصلاح عیوب ظاهری بینی و زیبا سازی آن انجام می شود.

انواع مدل جراحی زیبایی

جراحی زیبایی بینی باید طوری باشد که بینی عمل شده تقاضا کننده با همه اجزای صورت تناسب و هماهنگی داشته باشد و در نگاه اول، ظاهر مصنوعی و غیر طبیعی را در چشم بیننده تداعی کند.
در ادامه با انواع مدل جراحی بینی آشنا می شویم:
۱.عمل بینی طبیعی: در بیشتر افراد تقاضا کننده، آقایان و خانم ها این مدل بینی را می پسندند. منظور از اشکالات ظاهری بینی مانند: قوز بینی، افتادگی نوک بینی، انحراف ظاهری، پهنای نوک بینی به نحوی عمل شود که بینی زیباتر و شکیل تر باشد تا ظاهری مصنوعی و عملی پیدا کند.

انواع مدل جراحی زیبایی

یا می توان گفت اگر شخصی بعد از عمل بینی شخصی را ببیند متوجه آن نشود که عمل جراحی زیبایی در وی صورت گرفته است
لازم به ذکر است که وقتی می گوییم طبیعی، منظور از طبیعی به معنای ماندن اشکالات اولیه و بزرگی بینی نیست بلکه به معنی تناسب کامل بینی با سایر اجزای صورت است و باقی نماندن عوارض ظاهری مانند جای بخیه، فرو رفتگی زیاد در ناحیه پشت و پره های بینی کوچک تر از حد شدن سوراخ بینی می باشد.
بینی های طبیعی علاوه بر حفظ تناسب اجزای صورت عموما از عملکرد بهتری برخوردار هستند و سلامتی شخص بعد از عمل جراحی حفظ می شود.
2.عمل بینی نیمه فانتزی: به طور کلی اکثرا نیمی از خانم های متقاضی برای عمل جراحی زیبایی بینی خواهان این نوع بینی هستند. منظور از بینی نیمه فانتزی مدلی است که ضمن حفظ تناسب سایز و شکل بینی با سایر اجزای صورت نوک بینی کمی از حالت طبیعی خارج و سر بالاتر و قوس پشت بینی نیز کمی بیشتر باشد.
در این مدل بینی پهنای بینی و سوراخ ها کمی از حالت طبیعی باریک تر بود و به همین دلیل نیمه فانتزی است.
لازم به ذکر است در این مدل جراحی بینی ظاهر بینی خیلی غیر طبیعی نیست، به گونه ایی نیست که کسی متوجه غیر طبیعی بودن آن شود. در این نوع نوک بینی بیش از حد بالا نرفته و ظاهر اصطلاحا خوکی پیدا نمی کند و همچنین قوس بینی به حالت سرسره ایی تبدیل نمی شود
مدل نیمه فانتزی هر چند مقداری کوچکتر و ظریف تر از مدل طبیعی است اما باید به خاطر داشت که عملکرد تنفسی بینی ممکن است به اندازه مدل طبیعی، کاملا مطلوب نباشد
 3.مدل غیر طبیعی بینی و کاملا فانتزی: بعضی از متقاضیان عمل جراحی زیبایی بینی خواهان مدل های غیر طبیعی هستند. این مدل ها به این گونه است: بالا رفتن بیش از حد نوک بینی یا به اصطلاح خوکی، قوس بیش از اندازه در پشت بینی یعنی فرو رفتگی زیاد ناحیه پره های بینی و کوچک شدن زیاد سایز بینی در این نوع دیده می شود. در نتیجه بینی دیگر حالت طبیعی خود را ندارد و در نگاه اول همان ظاهر غیر طبیعی و به اصطلاح عملی بینی مشهود و رایگان است.
شاید این مدل از بینی در کوتاه مدت و به خصوص در سنین کمتر برای برخی مطلوب باشد ولی در دراز مدت موجب نارضایتی می شود و گاهی انگشت نما شدن فرد باعث می شودشخص بعد از چند سال به دنبال عمل ترمیم و اصلاح شکل غیر طبیعی بینی خود خواهد بود. علاوه بر این اکثریت این افراد دچار مشکل تنفسی می شود و بویایی خود را از دست خواهند داد و عوارض ناشی از این عمل غیر اصولی و باعث می شود افراد سلامت خود را از دست دهند.

انواع مدل جراحی زیبایی

مزایا عمل جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی دارای مزایایی است که به شرح زیر می باشد:

ایجاد تقارن بین اجزای صورت: نبود توازن محدود در ناحیه بینی می تواند سبب بوجود آمدن ایراد چشمگیر در ظاهر فرد شود. به این ترتیب عمل جراحی بینی می تواند یک ظاهر متوازن برای بیمار ایجاد نماید.

بهبود ظاهر: تغییر شکل پل بینی یا سر آن می تواند توجه افراد را به سایر اجزای صورت جذب کند.

اندازه متناسب: کم شدن عرض بینی حتی به مقدار کم نیز می تواند تاثیر با اهمیت در تناسب بینی با بقیه اجزای صورت فرد داشته باشد.

برداشتن قوز یا اصلاح انحراف بینی: منصرف شدن از اینکه قوز بینی در نتیجه عوامل ارثی یا به خاطر یک آسیب دیدگی ایجاد شده باشد، رینوپلاستی می تواند موارد نقص موجود بر روی پل بینی را اصلاح نماید.

علاوه بر مزایای زیبایی، رینوپلاستی می تواند مشکلات مربوط به سلامت فرد را نیز اصلاح کند.

دو مزیت اصلی این روش برای اصلاح عملکرد بینی به شرح زیر می باشد:

 بهبود مشکلات تنفسی: عمل بینی می تواند مسیرهای بینی تنگ را باز کرده و مشکلات ساختاری آن را اصلاح نماید. به همین دلیل این عمل جراحی می تواند به بهبود مشکلات تنفسی کمک کند.

اصلاح موارد نقص مادرزادی: عمل زیبایی  بینی می تواند مشکلات خارجی و نیز مشکلات مادرزادی داخلی بینی همچون انحراف تیغه بینی را اصلاح نماید. هنگامی که جراحی بینی برای رفع مشکلات ساختاری استفاده می شود، موسسات ارائه دهنده خدمات بیمه ممکن است هزینه آن را تحت پوشش خود قرار دهند.مزایا عمل جراحی بینی

عوارض عمل جراحی بینی

هر چند عوارض جانبی بلند مدت در این عمل جراحی نادر است، با این وجود رینوپلاستی می تواند برخی عوارض جانبی موقت برای فرد به شرح زیر به همراه داشته باشد:

کبودی: کبودی اصولا در اطراف چشم ها ایجاد می شود و با حداقل با گذشت 10 روز از عمل جراحی از بین می رود.

ناراحتی: متقاضیان امکان دارد ناراحتی و التهاب به خصوص در نواحی تغییر شکل داده شده بینی یا بافت خارج شده برای پیوند استخوان رو به رو می شوند. در بیشتر مواقع، افراد می توانند ناراحتی خود را با مصرف داروهای مسکن موجود بر طرف نمایند.

ورم: بخش عمده ورم ایجاد شده پس از عمل جراحی معمولاً با گذشت چند هفته از بین می رود. به هر حال، بر طرف شدن کامل این عارضه به شش ماه تا یک سال زمان نیاز دارد.

تاثیرات جانبی داروی بی هوشی: برخی از متقاضیان امکان دارد با احساس حالت تهوع پس از استفاده از داروی بی هوشی مواجه شوند و این مشکل با تغییرات موقت در صدا و ترشح بیش از حد مایع مخاطی نیز می تواند همراه باشد.

خون ریزی بینی: داشتن خون ریزی از بینی برای 72 ساعت پس از عمل جراحی طبیعی و عادی می باشد. هر چند خون ریزی احتمالی پس از این دوره معمولاً جدی نیست، بیمار باید جراح خود را در صورت مشاهده این شرایط از خون ریزی بینی خود مطلع نماید.

خطرات عمل جراحی بینی

وقتی که این عمل جراحی توسط یک پزشک یا جراح پلاستیک با تجربه و با مهارت انجام می شود، می تواند یک روش بی خطر بوده و عوارض جانبی بلند مدت محدود برای بیمار به همراه داشته باشد. به هر حال، تمام جراحی ها دارای سطوح مشخص ریسک و خطر هستند. به همین علت، لازم است بیمار از خطرات آگاه بوده و با توجه به دستورالعمل های مراقبتی جراح، فرآیند بهبود خود را کنترل کرده باشد.در صورتی که در طول مدت بهبود هر گونه علائم غیر عادی در وضعیت بیمار مشاهده شود، لازم است در این رابطه با پزشک معالج ملاقات گردد.

خطرات عمل جراحی بینی

بهترین سن جراحی بینی

بهترین سن جراحی بینی در افراد مختلف، متفاوت است. بهترین سن عمل بینی، رسیدن به بلوغ کامل جسمی است. همچنین نباید از سن جوانی و دوران سلامت و شادابی پوست صورت نیز زیاد فاصله گرفت. معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی سن مناسبی برای انجام عمل جراحی بینی است. در این بازه سنی، هم فرد به بلوغ کامل رسیده و اجزای صورت کاملا رشد کرده‌اند؛ هم تصمیم فرد از سر احساسات و شرایط خاص دوران نوجوانی نیست؛ و همچنین هنوز پوست خاصیت الاستیک و کشسانی خود را از دست نداده است. در این مقاله در مورد بهترین سن انجام جراحی بینی، دلیل وجود حداقل سن و حداکثر سن جراحی زیبایی ، به طور کامل توضیح داده شده است. بد نیست به این نکته اشاره شود که شرایط بدنی هر فرد ممکن است با دیگری متفاوت باشد. پس اگر در مورد جراحی بینی تصمیم خود را گرفته‌اید، بهتر است در ارتباط با بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی با جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی مشورت کنید.

بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی

عمل بینی زیر 18 سال در بانوان امکان پذیر است. دختران پس از ۱۶سالگی  می توانند عمل بینی را انجام دهند. سن عمل بینی در پسران  پس از ۱۸ سالگی می باشد.هر چقدر پوست افراد شاداب تر و جوان تر باشد، نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی نیز مطلوب تر خواهد بود. اگر جراحی زیبایی بینی پایین تر از سنین مذکور انجام شود در رشد و بلوغ صورت مشکل ایجاد می گردد. بینی مرکز رشد صورت است و در زمان بلوغ، دستور رشد کل صورت توسط صفحات رشد استخوانی داده خواهد شد. بنابراین نتیجه می گیریم عمل جراحی زیبایی بینی و یا سن مناسب عمل جراحی زیبایی بینی قبل از  اتمام دوران بلوغ می تواند سبب بروز نقص هایی در رشد صورت شود.

چه فصلی از سال جهت انجام جراحی بینی مناسب‌تر است؟نکته دیگر که بسیاری از مردم در مورد انجام رینوپلاستی به آن توجه می‌کنند فصل انجام این عمل است. در فصل تابستان تحمل کردن پانسمان‌ها و گچ بینی راحت نبوده و توصیه می‌شود رینوپلاستی در این فصل انجام نگیرد. علاوه بر آن بسیاری از پزشکان قرار گرفتن در معرض نور آفتاب را از 4 تا 6 هفته بعد از عمل مجاز نمی‌دانند. با توجه به موارد فوق، انجام جراحی بینی در ماه‌ های تابستان با مشکلات بیشتری همراه خواهد بود. از طرفی، عمل‌های جراحی بینی برای افراد مختلف متفاوت است بنابراین در مورد انتخاب ماه انجام عمل جراحی می‌توانید با پزشک خود صحبت کرده و از نظرات او استفاده نمایید. این موضوع ممکن است در عمل‌های جراحی که با فرایندهای ساده‌ای انجام می‌شود زیاد مهم نباشد.

بهترین جراح بینی چه ویژگی‌ هایی باید داشته باشد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که شاید نظر افراد مختلف در ارتباط با بهترین جراح بینی در تهران فرق داشته باشد و هر کس بسته به سلیقه و ملاک‌های شخصی خود جراح خاصی را انتخاب کند. پس برای انتخاب دکتر عمل بینی ابتدا باید بدانید چه خواسته و ملاکی دارید، اما به صورت کلی یک جراح خوب باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • دارای تحصیلات ممتاز در زمینه جراحی بینی باشد.
  • نمونه‌کارهای موفق در عمل بینی داشته باشد.
  • اطلاعات خود را به روز رسانی کنید و از جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌ها برای جراحی استفاده کند.
  • از تکنولوژی اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی استفاده کند.
  • سلامت راه تنفسی را در اولویت کار خود قرار دهد.
  • با زیبایی شناسی آشنا باشد و بینی را در تناسب با سایر اجزای چهره در آورد.

بهترین جراح بینی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

کلام آخر

از شما همراهان عزیز سپاس گذارم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. امیدوارم که به مطالب و نکات  گفته شده راجع به بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی، توجه کرده باشید و به پاسخ سوالات خود در این زمینه رسیده باشید. هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید و در صورت داشتن سوال می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه رینوپلاستی بینی در ونک
نوشتهٔ بعدی
تا چه مدت چسب باید روی بینی باشد؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست