عمل زیبایی بینی

در این مقاله قصد داریم در ارتباط با عمل زیبایی بینی صحبت کنیم. امروزه عمل زیبایی بینی یکی از پر طرفدار ترین عمل های جراحی زیبایی در ناحیه صورت می باشد ؛ در این عمل جراحی می توان تمامی عیب های بینی و پره های اطراف آن را بر طرف کرد ، عمل جراحی درمانی بینی هم با بر طرف نمودن مشکلاتی مانند پولیپ بینی و دیگر موارد در برخی از مواقع در کنار عمل زیبایی بینی انجام می شود ، پیچیدگی های این عمل جراحی و درک عمیق جراح از زیبایی شناسی و درک کامل شکل و فرم بینی در افراد مختلف یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم . در ادامه قصد داریم شما را با عمل زیبایی بینی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید. به طور کلی عمل زیبایی بینی که در بسیاری از موارد به صورت سرپایی و برای تغییر شکل بینی مانند بزرگ و کوچک کردن بینی ، برداشت قوز بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی انحراف بینی ، جراحی بینی استخوانی ، پولیپ بینی ، کوچک نمودن سوراخ های بینی و رفع عیب های دیگر بینی می باشد. در عمل زیبایی بینی ، پزشک متخصص با استفاده از یک برش دسترسی به استخوان و غضروف را پیدا می کند و در صورت نیاز پیوند غضروف و یا استخوان نیز انجام می شود که این پیوند ها می توانند از بدن خود بیمار یا پر کننده های ترکیبی مصنوعی باشد . برش در بسیاری از مواقع داخل بینی افراد زده می شود و به همین دلیل است که بعد از انجام جراحی زیبایی بینی قابل مشاهده نمی باشد . بعد از اصلاح فرم غضروف و یا استخوان ، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید و اصلاح شده پیاده می شود و در آخر اسپلینت بینی بر روی بینی تا زمانی که بینی به تثبیت فرم جدید برسد گذاشته می شود ما در مجله جراحان بینی قصد داریم شما را با عمل زیبایی بینی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عمل جراحی بینی

به طور کلی عمل زیبایی بینی یکی از عمل های جراحی جا افتاده در تمامی کشور ها است ، این عمل جراحی زیبایی با اهداف مختلفی مانند بهبود ظاهر بینی ، جذابیت هر چه بیشتر در بینی و درمان احتمالی مشکلاتی مانند انحراف بینی و پولیپ بینی انجام می شود . این عمل جراحی بینی توسط جراحان متخصص در این زمینه صورت می گیرد ، در این عمل جراحی معمولا با ایجاد برش در ناحیه پایین بینی افراد عمل جراحی شروع می شود ، همچنین با توجه به تغییراتی که مورد نیاز می باشد فرم و شکل استخوان بینی ، پره های بینی و غضروف آن کاملا تغییر می کند ، پزشک جراح بینی با توجه به نیاز افراد ، فرآیند خاصی از تغییرات را در عمل جراحی بینی در پیش می گیرند .

عمل جراحی بینیافراد مناسب عمل بینی

به طور کلی برای افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی می باشند عمل زیبایی بینی بهترین گزینه برای آن ها می باشد ، افرادی که دارای قوز بر روی بینی خود هستند و این قوز چهره آن ها را به هم ریخته است هم می توانند از عمل جراحی بینی استفاده کنند . همچنین افرادی که دارای بینی های کج و یا منحرف می باشند نسبت به درمان و اصلاح ظاهر بینی اقدام به انجام این عمل جراحی می کنند .

افرادی که نگران ظاهر بینی خود می باشند می توانند از عمل جراحی بینی استفاده کنند ، افراد بیماری که به دنبال تفاوت قابل توجهی در ظاهر کلی بینی خود می باشند و یا افرادی که کمی تغییر می خواهند . در ادامه شما را با برخی از دلایلی که موجب انتخاب پزشک جراحی بینی می شود و اینکه این عمل جراحی چه کمکی به شما می کند را آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • بینی افراد نسبت به صورت آن ها بزرگ تر می شود ، ابعاد کلی بینی را می توان کمی تغییر داد تا بینی کوچک تر به نظر برسد .
 • قوز و یا برآمدگی بر روی بینی : قوز بینی کاملا صاف می شود .
 • نوک چاق ، گرد و یا نامشخص بینی : نوک بیمی فرد نازک تر  باریک تر و مشخص تر خواهد شد .
 • بینی های پهن : استخوان های بینی کاملا باریک می شوند و سوراخ های بینی کوچک خواهند شد .
 • بینی بیش از حد بر جسته می باشد : بینی فرد در عمل جراحی کوچک تر می شود تا مناسب با صورت شما شود .
 • نوک بینی به سمت پایین می باشد : نوک بینی فرد بالا می رود و تقریبا صاف می شود .
 • بینی شکسته و یا کج ( به دلیل تصادف ) : بینی کاملا صاف می شود .
 • کج بودن سپتوم بینی و یا همان دیواره بینی : سپتوم کاملا صاف می شود و تنفس بهتر خواهد شد .

 روش های عمل جراحی بینی

به طور کلی عمل جراحی بینی به دو روش گوناگون انجام می شود ، پزشکان جراح در زمینه عمل جراحی بینی با توجه به نیاز افراد اقدام به انجام عمل جراحی بینی می کنند ، افراد با توجه به شرایطی که دارد یک روش عمل جراحی را برای خود انتخاب می کنند تا توسط پزشک جراح صورت گیرد ، همچنین گاهی هم ممکن است که روشی که برای جراحی بینی خود انتخاب کرده اید برای شما مناسب نباشد ، در شرایط این چنینی پزشک جراح روش های دیگری را به شما پیشنهاد می کنند که در ادامه شما را با 3 روش این عمل جراحی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

جراحی رینوپلاستی بسته : عمل جراحی بینی به روش بسته همان طور که از نام این روش پیدا است ، زمانی کاربرد دارد که دسترسی آزادی مد نظر پزشک جراح نمی باشد که در این عمل جراحی میزان برش در زیر بینی بسیار کم می باشد و دسترسی آن ها تنها از همین روش امکان پذیر می باشد ، در عمل جراحی به روش بسته پوست بینی برداشته نمی شود و افراد بعد از عمل جراحی شاهد کم ترین میزان درد ، تورم و مشکلات مواجه خواهند شد. میزان دسترسی پزشک جراحی بینی در روش بسته بسیار محدود می باشد و این عمل جراحی بیشتر مناسب تغییر جزئی در بینی ها می باشد ، مدت زمان عمل جراحی بینی در این روش بسیار کم تر می باشد.

عمل جراحی بینی به روش باز : طبق تحقیقات و اظهاراتی که شده عمل جراحی بینی به روش باز یکی از رایج ترین انتخاب های پزشکان جراح برای اعمال تغییرات در بینی افراد می باشد ، این روش جراحی به پزشک جراح این امکان را می دهد که به راحتی دسترسی بهتری بر روی بخش های مختلف بینی فرد بیمار داشته باشد و تغییرات مورد نیاز را در بینی افراد لحاظ کند .

 روش های عمل جراحی بینیاقدامات بعد از عمل بینی

انجام عمل زیبایی بینی یک سری مراقبت بعد از عمل بینی را دارد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

 • به دلیل تاثیرات دارو های بیهوشی در روز های اول باید به طور کامل استراحت کنید و از روز دوم می توانید فعالیت های شخصی و سبک خود را انجام دهید .
 • یک هفته بعد از انجام عمل جراحی بینی اسپلینت بینی از روی بینی افراد برداشته می شود و در طی هفته های اول نباید صورت خود را خیس کنید زیرا منجر به خیس شدن اسپلینت شده و می تواند نتیجه منفی را به همراه داشته باشد .
 • در روز های اولیه عمل جراحی بینی تورم و کبودی در ناحیه های چسم و بینی طبیعی می باشد و می توانید برای بهبود سریع تر از کمپرس یخ استفاده کنید .
 • از هر گونه آسیب دیدگی بینی محافظ کنید زیرا کوچک ترین ضربه ای در طی دوران نقاهت می تواند نتیجه منفی بر فرم بینی داشته باشد .
 • از عضلاتی که بینی را درگیر می کنند ، کمتر استفاده کنید به طور مثال خندیدن یا خمیازه کشیدن ، بینی را تحت تاثیر قرار می دهد به همین دلیل خنده ، عطسه کردن ، خمیازه کشیدن و صحبت کردن را کنترل کنید .
 • ماساژ بینی افراد را در طی دوران نقاهت حتما فراموش کنید .
 • انجام هر گونه فعالیت های ورزشی ، شنا و دویدن حداقل تا 1 ماه ممنوع می باشد و بیمار باید پس از تایید جراح بینی فعالیت های ورزشی خود را شروع کنند .

در طی دوران درمان عمل زیبایی بینی فرد باید به خوبی مراقبت شود زیرا بینی در مرحله ترمیم است و هر گونه آسیبی می تواند نتیحه عمل بینی را تحت تاثیر خود قرار دهد . در رابطه با نکاتی که گفته شد حتما باید با جراح بینی خود صحبت کنید زیرا در دوران نقاهت در هر فردی با توجه به نوع بینی شخصی ، متفاوت می باشد .

هدف از جراحی بینی چیست؟

همان طور که می دانید عمل زیبایی بینی به منظور تغییر فرم ، شکل و اندازه بینی و اصلاح دیگر ایرادات بینی می باشد ، از متداول ترین درخواست های بیمارانی که متقاضی این عمل جراحی می باشند عبارتند از :

 • بینی کجشان صاف شود.
 • سوراخ بینی شان تنگ تر یا گشادتر شود.
 • استخوان بینی باریک تر شود.
 • اعمال تغییراتی در نوک بینی
 • زاویه بینی لب و بینی اصلاح شود.

اگر بخواهیم به طور کلی هدف از عمل جراحی بینی را به شما بگوییم ، هدف از انجام این عمل جراحی بهبود کلی ظاهر بینی و ایجاد تناسب بین دیگر اجزای صورت می باشد .

هدف از جراحی بینی چیست؟نکات مهم بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

شما بعد از انجام عمل جراحی بینی باید به یک سری نکات مراقبتی توجه داشته باشید که در ادامه شما را با این نکات آشنا خواهیم کرد .

 • در ساعات اول بعد از عمل جراحی بینی بهتر است که برای کاهش تورم دور چشم از کیسه های یخ روی چشم های خود استفاده کنید .
 • طی چند هفته پس از انجام عمل جراحی برای بهتر شدن تنفس می توانید روزانه در چند نوبت با محلول های سرم نمکی ، داخل بینی خود را شست و شو دهید .
 • تا دو هفته بعد از انجام عمل بینی سعی کنید از تخلیه ترشحات بینی با فشار به طور جدی خودداری کنید .
 • رفتن به مسافرت بعد از 5 تا 7 روز بعد از عمل بلامانع است.
 • در هفته‌های اول پس از عمل لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری شود.
 • طی روزهای اول پس از عمل جراحی بینی از هرگونه ضربه به بینی باید پرهیز شود. به‌عنوان مثال هنگام خواب باید طاق باز خوابید.
 • هنگام خوابیدن سعی شود نیم‌تنه بالاتر از پاها قرار گیرد تا ورم کمتری در ناحیه صورت ایجاد شود.
 • در هفته‌های اول پس از عمل بینی لازم است از فعالیت‌های بدنی شدید و ورزش‌های سنگین اجتناب شود.
 • از خوردن غذاهایی که به جویدن طولانی نیاز دارند در هفته‌های اول باید پرهیز شود.
 • در هفته های اول عمل جراحی سعی کنید عطسه خود را با دهان باز انجام دهید و از حرکات شدید صورت هنگام خنده و همچنین گریه جلوگیری کنید.
 • برای شستن صورت و یا حمام کردن به شرطی که پانسمان روی بینی خیس نشود اشکالی ندارد .
 • استفاده از لنزهای تماسی چشم و مواد آرایشی روز بعد از عمل بلامانع است.

سن مناسب برای عمل بینی

معمولا افراد در سنین نوجوانی خود به دلیل تغییرات هورمونی بینی آن ها بزرگ می شود و در برخی اوقات باعث از دست رفتن اعتماد به نفس در آن ها می شود  و به همین دلیل است که بیشترین آمار متقاضیان جراحی زیبایی بینی نوجوانان می باشند ، همین موضوع موجب شده سوال بسیاری از آن ها این باشد که بهترین سن برای عمل زیبایی بینی چه سنی می تواند باشد ؟ به گفته پزشکان متخصص جراحی پلاستیک افراد در صورتی می توانند اقدام به انجام عمل زیبایی بینی کنند که سن رشد استخوانی آن ها تمام شده باشد که این سن در دختران حدود 16 سالگی و در پسران حدود 17 سال می باشد.

مراحل انجام عمل بینی

به طور کلی قبل از انجام عمل جراحی بینی بررسی های لازم برای به وجود آمدن تغییرات در فرم و اندازه شکل بینی ها انجام می شود ، پزشک جراح سعی بر این دارد که ایده آل ترین و بهترین فرم را برای بینی به فرد بدهد ، این عمل جراحی یک روشی است که شکل بینی فرد و عملکرد آن را به طور کامل بهبود می بخشد و این روش در اصل شامل شکل دهی دوباره غضروف بینی و استخوان برای رسیدن به شکل نهایی و مورد نظر می باشد . پزشک جراح بینی به خوبی تمام ایرادات بینی فرد را به طور کامل بر طرف می کند ، انجام عمل جراحی بینی موجب می شود که شما نقص های ظاهری بینی خود را اصلاح کنید و در صورت وجود گرفتگی و مشکلات تنفسی این مشکلات را درمان نمایید ، به طور کلی عمل جراحی بینی یک عمل جراحی زیبایی و درمانی به حساب می آید ، عمل جراحی بینی بر اساس اصول زیبایی شناسی صورت می گیرد . هر فردی که نگران ظاهر بینی خود می باشد می تواند از عمل جراحی بینی استفاده کند ، افرادی که به دنبال تفاوت های قابل توجه در ظاهر کلی بینی خود می باشند و یا افرادی که تغییرات اندکی را می خواهند می توانند از این عمل جراحی بهره لازم را ببرند ، هر چه پوست فرد زیبا تر و صاف تر باشد و از انعطاف پذیری بسیار خوبی برخوردار باشد تغییرات به وجود می آید که درد تیغه بینی را به خوبی نشان می دهد و ظاهر بینی بعد از عمل جراحی بسیار ایده آل و زیبا تر خواهد شد . بعد از انجام عمل جراحی بینی پانسمان های لازم و بخیه های موجود در بینی افراد انجام می شود و گچ بر روی بینی فرد قرار می گیرد .

مراحل انجام عمل بینیاهمیت مشاوره قبل از عمل بینی

افراد باید قبل از انجام عمل جراحی بینی توسط پزشک جراح مشاوره های لازم را حتما دریافت نمایند که این مشاوره ها آسیب های وارد شده به بینی افراد را مورد بررسی قرار می دهند و مشکلات واحدی که نیاز به اصلاح آن ها می باشد نیز مد نظر افراد قرار می گیرد ، طی انجام جلسات مشاوره پزشک جراح بینی به شما اعلام می کند که بعد از عمل جراحی بینی میزان موفقیت این عمل جراحی چقدر می باشد و نتیجه تقریبی از این عمل جراحی به شما به طور کامل اعلام می شود . در مشاوره های قبل از انجام عمل بینی فرد با ساختار بینی و جنس آن به خوبی آشنا خواهید شد و افراد می توانند دیدگاه بسیار بهتری نسبت به نتیجه آن داشته باشید ، همان طور که می دانید نتیجه عمل جراحی بینی به نوع بینی کاملا بستگی دارد و البته تخصص و تجربه پزشک جراح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ، اگر فرد دارای یک بینی ایده آل برای عمل جراحی باشد طبیعی است که نتیجه عمل جراحی برای فرد بسیار ایده آل باشد .

کلام آخر

از این که مارا تا پایان مقاله عمل زیبایی بینی همراهی کردید ممنونیم. انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و در صورت داشتن هرگونه سوال با شماره های درج شده داخل سایت تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
عمل بینی استخوانی
نوشتهٔ بعدی
بینی نیمه فانتزی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست