جراحی بینی طبیعی مردانه

جراحی بینی طبیعی مردانه

ما در این مقاله سعی داریم شما را جراحی بینی طبیعی مردانه و انواع آن آشنا کنیم،به طور معمول اکثر آقایان به دنبال بینی طبیعی هستند و دوست دارند بعد عمل بینی آنها معلوم نباشد و طبیعی به نظر برسد. البته از نظر اغلب افراد نیز بهترین مدل بینی برای یک آقا ، مدل بینی طبیعی است .چهره یک مرد زمانی جذابیت دارد که طبیعی باشد و با ساختار استخوانی چهره هماهنگی داشته باشد .

بهترین شکل بینی برای مردان

بهترین فرم بینی مردانه باید به گونه ای باشد که حالت طبیعی خود را حفظ کند.همانطور که میدانید بینی مردان از بینی زنان بزرگ تر می باشد در نتیجه فرم و مدل آن با فرم و مدل بینی زنانه باید متفاوت باشد. نوک بینی مردان نباید زیاد بالا رفته باشد.بینی مردان نباید بیش از حد کوچک یا بیش از حد پهن و یا بیش از حد نازک باشد. عمل بینی در بین مردان گسترش یافته است و مطابق با آمارها یک سوم از جراحی های بینی متعلق به آقایان می باشد.

شما احتمالا مقالات زیادی را درباره فرم بینی ایده آل طی جراحی زیبایی در خانم‌ها خوانده‌اید؛ اما این بدان معنا نیست که زیبایی بینی در مردان تحت تاثیر فاکتورهای خاصی نیست. اکثر آقایان جراحی بینی طبیعی مردانه را ترجیح می‌دهند و تقاضای حفظ جذبه مردانه صورتشان را همراه با رفع ایرادات آن دارند. به طور کلی ترجیح داده می‌شود که بینی خانم‌ها، کوچک و ظریف با کمی قوس باشد، از آن طرف، معمولا ملاک برای بینی‌های مردانه این است که به جای شیب داشتن، بینی را به طور صاف و مستقیم حالت دهند، گاهی اوقات حتی بعضی از مردان، باقی ماندن اندکی قوز بر بینی را ترجیح می‌دهند، زیرا اعتقاد دارند که این فرم باعث جذابیت بینی و چهره مردانه‌شان می‌شود.

انواع عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی بینی انواع مختلفی دارد. برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن، براساس آناتومی صورت مدل های مختلف برای جراحی بینی طبیعی مردانه  انتخاب می شود.

 • عمل جراحی بینی استخوانی
 • عمل جراحی بینی گوشتی
 • عمل جراحی اصلاح قوز بینی
 • عمل جراحی ترمیمی

عوارض قابل پیشگیری در جراحی بینی

برای جلوگیری از ماندگاری بخیه پوست در روی بینی که بسیاری از بیماران اژ آن شکایت می کنند، می توان یک بخیه زیر پوستی در بینی زد تا فشاری بر روی بخیه های ظاهری پوست قرار نگیرد، بعد از 5 روز بخیه های ظاهری پوست کشیده می شود و بخیه های زیر پوستی هم جذب می شوند.

سعی شود برش های کنار پره های بینی به دلیل عوارضی که دارد ایجاد نشود، زیرا موجب می شود علاوه بر ماندن جای بخیه، بیمار مشکلات تنفسی پیدا کند.

مهم ترین نکته برای پیشگیری از عوارض احتمالی جراحی زیبایی بینی، انتخاب پزشک معالج است. تلاش کنید پزشکی را انتخاب کنید که با حداقل تورم، حداقل آسیب بافتی و حداقل کبودی جراحی بینی شما را انجام دهد.

عمل جراحی بینی مردانه
عمل جراحی بینی طبیعی مردانه

جراحی بینی معمولاً به عنوان یک عمل سرپایی شناخته می شود، به این معنی که نیاز به بستری شدن شبانه ندارد. شما به صورت کامل و یا موضعی بیهوش می شوید. در طول عمل، جراح برش هایی را در سوراخ بینی انجام می دهد. در موارد دشوارتر، جراح ممکن است برش مورد نظر را روی پایه بینی انجام دهد. سپس جراح، استخوان و غضروف درونی بینی را به صورتی که زیباتر شود، تغییر شکل می دهد.همچنین اگر تیغه بینی منحرف باشد، جراح می تواند آن را درست کرده و برآمدگی داخل بینی را کاهش دهد تا تنفس بهتر صورت پذیرد. هنگامی که ساختار زیرین بینی به شکل مورد نظر ساخته شد، پوست و بافت بینی مجدداً برگشته و برش ها بسته می شوند.

عوارض عمل زیبایی بینی مردان

عوارض عمل بینی در تمامی افراد یکسان است  و بروز عوارض بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد .یکی از عوارض جراحی بینی ، ناراضی بودن از فرم بینی جراحی شده است .جراح بینی هنگام رینوپلاستی و فرم دهی بینی یک آقا باید توجه زیادی به فرم بینی داشته باشد زیرا کوچک ترین تغییری که باعث فانتزی شدن بینی شود منجر به نارضایتی آقایان از نتیجه رینوپلاستی می شود .به علت اینکه فرم بینی برای آقایان اهمیت بیشتری دارد و هیچ گونه میلی به مدل بینی فانتزی ندارند بهتر است در انتخاب جراح بینی دقت بیشتری داشته باشند و حتماً نمونه کارهای جراحی بینی طبیعی، جراح بینی مد نظر خود را مشاهده کنند.

مشکلات شایع بینی در مردان

مشکلات شایع بینی در مردان

 • قوز استخوانی روی بینی
 • نوک بزرگ و کروی شکل
 • بینی کشیده
 • نوک سر پایین
 • سوراخ های بزرگ
 • بینی با فرورفتگی بیش از حد
 • پل بیش از حد گسترده یا خیلی مسطح
 • مردان علاوه بر مسائل ژنتیک، به دلیل آسیب های ورزشی دچار زخم و شکستگی بینی می شوند و بینی شان کج می شود.

هزینه عمل بینی مردانه چقدر است؟

عمل بینی مردانه قیمت متفاوتی نسبت به دیگر عمل‌های بینی ندارد و تنها تفاوت قیمت، در زیبایی یا ترمیمی بودن آن است. عواملی همچون استفاده از تجهیزات و داروهای مورد نیاز (مانند دارو و دستگاه‌های بیهوشی)، آزمایشات، عکسبرداری از بینی، نوع جراحی (باز یا بسته)، دستمزد پزشک، دستمزد تکنسین‌ها و در برخی موارد، نیاز به پیوند غضروف یا استخوان، همگی می‌توانند بر هزینه جراحی بینی مردانه طبیعی و یا فانتزی تاثیر بگذارند.

در برخی موارد، هدف از جراحی تنها تغییر دادن فرم بینی است، اما گاهی پیش می‌آید که پزشک با مواردی مانند انحراف بینی و اختلالات تنفسی نیز رو به رو خواهد بود که در این صورت، هزینه آن ممکن است کمی افزایش پیدا کند. به طور کلی می‌توان مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت عمل بین را در موارد زیر خلاصه کرد:

 • نوع بینی و میزان اختلالات آن
 • روش جراحی بینی
 • هزینه‌ داروهای بیهوشی
 • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
 • دستمزد پزشک و….

مزایای جراحی زیبایی بینی مردان

انتخاب فرم مناسب برای عمل زیبایی بینی در آقایان منجر به افزایش اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. علاوه بر این؛ مزایای زیادی برای انجام این نوع جراحی وجود دارد که همگی باهم باعث افزایش میزان استقبال مردان از عمل زیبایی یا ترمیمی بینی می‌شود. به طور کلی، مزایای عمل بینی اگر توسط یک پزشک حاذق انجام شود شامل موارد زیر خواهد بود:

 • اصلاح مشکلات تنفسی
 • از بین بردن خصوصیات ارثی که ممکن است تناسب کلی صورت را از بین برده باشد
 • رفع بد شکلی‌ها و برجستگی های ناخوشایندی که در اثر تصادفات یا آسیب‌های ورزشی به وجود آمده‌اند.
 • کاهش یا رفع کامل نامتقارن بودن سوراخ‌های بینی
 • اگر بینی دچار شکستگی شدید و از بین رفتن ساختار شده باشد، فوق تخصصین جراح پلاستیک می‌توانند با استفاده از استخوان یا غضروف گوش یا استفاده از ایمپلنت‌های مخصوص، فرم بینی را حتی زیباتر نسبت به گذشته بازگردانند.
 • به شرطی که بینی بعد از عمل آسیب بیشتری نبیند، این تغییر فرم بینی دائمی خواهد بود.

فرم ایده آل بینی مردانه 

با توجه به این که صورت مرد باید جذبه و ابهت داشته باشد، نباید عمل بینی مردان مشابه عمل بینی در خانم‌ها انجام شود. بینی در مردان نباید نازک شود و همچنین نباید خیلی پهن باقی بماند. در صورتی که عمل بینی مردان مشابه عمل بینی خانم‌ها انجام شود، بینی حالت ظریف و زنانه خواهد گرفت که چهره را از حالت مردانه خارج خواهد کرد. به منظور عمل بینی مردان باید فرم بینی مناسب برای این جنس را در نظر داشت. برای مردان بهتر است که نوک بینی آن‌ها به میزان زیادی سر بالا نشود و همچنین پل بینی قوس زیادی نداشته باشد.

علاوه بر آن بینی مردان به میزان کمتری نسبت به بینی خانم‌ها باید کوچک شود. بینی به عنوان عضوی که در وسط صورت قرار گرفته اندازه‌اش باید در تناسب با سایر اجزای چهره تا زیبایی دیگر اجزا نیز تحت‌الشعاع قرار نگیرد.

فرم ایده آل بینی مردانه 

    چه مواردی در جراحی بینی مردان مهم است؟

 • بینی مردان باید از نمای نیم رخ دارای شیب ملایم و صاف باشد.
 • بین پیشانی و بینی مردان باید زاویه بیشتر نسبت به بینی زنان باشد.
 • پل بینی مردان باید مقاوم تر و مستحکم تر از بینی زنان باشد.
 • بینی مردان باید بلندتر از بینی زنان باشد.
 • در نمای نیم رخ بین نوک بینی و لب بالایی زاویه 100 درجه باید تشکیل شود.

برخی از مردان ممکن است خواسته های عجیب و افراطی از جراح بینی خود داشته باشند در این حالت جراح بینی باید سعی در متقاعد کردن مردان برای صرف نظر از خواسته هایشان داشته باشد. زیرا فرم فانتزی برای مردان نامناسب است و ظاهر خشن، در چهره مردانه آن ها را از بین می برد. همچنین کوچک کردن غیرطبیعی بینی مردان باعث بروز مشکلات تنفسی شدیدی می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در مردان :

 • بعد از انجام جراحی بینی توصیه می شود، به مدت 2 هفته از انجام کار و فعالیت های سنگین اجتناب شود. در این مدت بینی با آتل بسته می شود. برای محافظت و کاهش تورم از آتل استفاده می شود.
 • برای جلوگیری از صدمه دیدن بینی از انجام فعالیت و ورزش هایی که ممکن است به بینی صدمه وارد شود، اجتناب شود. زیرا حدود 6 ماه زمان لازم است تا ساختار بینی فرمی ثابت به خود بگیرد.
 • انجام فعالیت و ورزش باعث افزایش تورم و کبودی می شود. به همین دلیل از انجام این چنین فعالیت ها باید اجتناب شود.
 • برای کاهش تورم و کبودی و همچنین عدم ابتلا به یبوست می توانید پیاده روی آرام داشته باشید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در مردان :

تفاوت جراحی بینی مردان در مقایسه با زنان

 • مطابق با آمار منتشر شده بیش از یک سوم جراحی های بینی انجام شده را آقایان تشکیل داده اند. با توجه به محبوبیت رینوپلاستی در بین آقایان باید به این نکته توجه داشت که بینی آقایان نباید از فرم مردانه خود خارج شود و شکلی زنانه به خود بگیرد.
 •  بینی مردان نباید دارای یک نوک خراب باشد تا از حالت طبیعی خارج نشده و فرم مردانه خود را حفظ کند.
 • مطابق با نظریه متخصصان، صورت مردان بهتر است مخروطی شکل و صورت زنان ظریف و قلبی شکل باشد.
 •  نوک بینی مردان بهتر است رو به پایین باشد و رو به بالا بودن بینی حالتی زنانه به آن می دهد.

مراقبت های قبل از عمل بینی در آقایان

 • قبل از انجام عمل نباید دارویی مصرف کنید و در صورت مصرف دارویی خاص پیش از عمل با پزشک خود در میان بگذارید.
 • سیگار کشیدن قبل از عمل ممنوع می باشد.
 • از مصرف آسپرین 15 ساعت قبل از عمل پرهیز کنید.
 •  8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن اجتناب نمایید

تفاوت مقادیر نرمال شکل بینی بر اساس جنس

بازه مقادیر پارامترهای تن سنجی براساس چهره زیبا ایده آل و بینی زیبا ایده آل بین مرد و زن متفاوت است . این تفاوت باید در ارزیابی قبل از جراحی لحاظ شود . به طور معمول زنان جذاب چشم های بزرگ تر ،بینی های کوچک ، لب های کامل تر ، فاصله کم تر بین چانه و لب ها ، کوچک تر بودن لب تحتانی و فک بالا مختصر مشخص دارند . برخلاف زنان مردان جذاب چشم های کوچک و فرو رفته ، بینی بزرگ تر ، استخوان های گونه و فک برجسته ، گوش های مشخص غیر برجسته دارند . تکنیک های جراحی زیبایی بینی برای زنان و مردان در وسعت برش تفاوت دارد . عدم درک تفاوت های شکل بینی در رابطه با جنس ممکن است منجر به نتایج زیبایی ناسازگار شود که یک شکایت نادر جراحی زیبایی بینی نیست .

کلام آخر

کسانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی دارند، می بایست ضمن انتخاب یک جراح بینی خوب، به نکات زیادی توجه کنند. یکی از این نکات حفظ زیبایی طبیعی چهره و جذابیت مردانه آنها می باشد. بنابراین از اصرار در کوچک کردن بیش از اندازه بینی خود به پزشک جراح و اعتماد به وی، می توانند به یک نتیجه مطلوب از جراحی زیبایی بینی برسند. ممنون که تا ادامه این مقاله همراه ما بودید،انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
جراحی انحراف بینی
نوشتهٔ بعدی
جراحی بینی استخوانی مردانه

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست