هزینه جراحی بینی در تهران

هزینه جراحی بینی در تهران

ما در این مقاله سعی داریم که انواع هزینه های جراحی بینی در تهران  را به شما معرفی کنیم. بهتر است بدانید هزینه جراحی بینی در بخش ها و زمان های مختلف متفاوت است​، وقتی که فرد برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کند، باید برای پرداخت هزینه های آن آمادگی لازم را داشته باشد. تمام هزینه عمل بینی که با هدف بالا رفتن زیبایی و بهبود ظاهر افراد انجام می شوند، تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت. بیمه خدمات درمانی،تنهابخشی از هزینه عمل را تقبل می کند. بقیه هزینه ها باید توسط فرد پرداخت شود.

هزینه جراحی انواع بینی

در این بخش از مقاله می خواهیم به سوالات رایجی که درباره هزینه جراحی بینی استخوانی ، گوشتی ، غضروفی ، ترمیمی پرسیده می شود پاسخ دهیم.این موضوع بر کسی پوشیده نیست که بینی های گوشتی ، استخوانی ، غضروفی با هم تفاوت های زیادی دارند و همین تفاوت ها می تواند در قیمت جراحی بینی تاثیر گذار باشد، همانطور که در بخش ها بالاتر مقاله اشاره شد بینی ترمیمی نیز به دلیل دشواری که دارد هزینه آن بالاتر است.

هزینه جراحی انواع بینی 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی بینی

  • مهارت جراح بینی

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت عمل بینی شهرت و مهارت جراح بینی می باشد، چرا که جراح بینی که چندین سال این کار را انجام داده است با چالش های جراحی زیبایی بینی دست و پنجه نرم کرده و الان می تواند بهترین فرم بینی را بدون ایجاد مشکلات تنفسی و غیره به وجود آورد.

  • نوع بینی

نوع بینی از دیگر موارد تاثیر گذار بر هزینه جراحی بینی می باشد، افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند به دلیل دشوارتر بودن جراحی این نوع بینی معمولا باید هزینه بیشتری را نسبت به بینی استخوانی پرداخت کنند. همچنین هزینه جراحی بینی ترمیمی نیز به دلیل رفع ایرادات حاصل از رینوپلاستی اولیه معمولا پیچیده تر می باشد لذا هزینه آن متفاوت است.

  • هزینه متخصص بیهوشی برای جراحی

در صورتی که بینی با بیهوشی کامل انجام شود نیاز به یک متخصص بیهوشی است تا در طول عمل جراحی علائم حیاتی بیمار را بررسی کند. انتخاب روش بیهوشی کامل به این علت است که بیمار در طی فرآیند جراحی دردی حس نکند و جراح با تمرکز بیشتر جراحی را انجام دهد.

آیا هزینه جراحی بینی بسته و باز متفاوت است ؟

جراحی بینی می تواند به دو صورت انجام شود، جراحی بینی باز به صورتی که برشی روی بافت بین دو سوراخ بینی(ناحیه کلوملا) و اگر نیاز باشد برش های کوچکی در زیر سوراخ بینی ایجاد می شود. در روش بسته هیچ برشی روی بینی ایجاد نمی شود و جراح فقط از طریق حفره های بینی جراحی را انجام می دهد، این روش بعضی مواقع برای ترمیم و تغییرات جزئی بینی استفاده می شود اما 80% جراحی ها به روش باز انجام می شود زیرا در این روش جراح دسترسی کاملی به ساختار و اسکلت بینی دارد. در نهایت اینکه کدام روش عمل بینی برای شما مناسب تر است را جراح تعیین می کند. هزینه جراحی بینی بسته بدلیل سختی کار و حساسیت بالا کمی بیشتر از روش باز می باشد. در جلسه مشاوره پزشک حتما این موارد را به شما خواهد گفت.

هزینه جراحی بینی و عوامل موثر بر آن

شاید بار ها به این مطلب برخورد کرده اید که جراحی بینی فقط با 3 میلیون. جراحان بسیاری وجود دارند که فقط با سه میلیون تومان جراحی بینی را انجام می دهند. بعضی با 5 میلیون و بعضی دیگر با 10 میلیون تومان. اما آیا هزینه جراحی کوچک کردن بینی اینقدر متفاوت است؟ نرخ واقعی آن چقدر است؟ آیا ارزان بودن هزینه به معنای بد بودن جراحی است؟ این ها سوالاتی است که ممکن ذهن شما را بعد از دیدن تفاوت در قیمت ها در گیر کند. در زیر به عواملی که تعیین کننده این هزینه ها است اشاره شده است :

انواع بینی

اولین و مهمترین فاکتور در تعیین میزان قیمت در جراحی بینی، نوع بینی و شرایط آن است. گاهی بینی به دلیل داشتن پولیپ و یا آسیب دیدگی بر اثر سانحه یا تصادف ساختار نرمال خود را از دست داده و عمل آن با پیچیدگی بسیاری همراه است. از این رو مدت زمان جراحی ممکن است کمی بیشتر از مقدار معمول باشد. همین سختی کار و افزایش زمان جراحی تاثیر بسیاری بر هزینه جراحی دارد.

  • تخصص و تجربه جراح

بسیاری از جراحان دارای تحصیلات تخصصی و تجربه کافی می باشند در نتیجه مهارت و دانش آن ها برای انجام عمل جراحی بیشتر است. تحصیل در خارج از کشور و استفاده از امکانات و وسایل به روز و همچنین سابقه کاری، همگی رزومه پزشک را تشکیل می دهد که در تعیین قیمت جراحی توسط پزشک مربوطه بسیار موثر است. هر چه تجربه و تبحر پزشک بیشتر باشد و امکانات و وسایل جراحی به روز تر باشد، به طبع مبالغ مرتبط با این عمل توسط این پزشکان نیز بیشتر خواهد بود.

  • محل انجام عمل جراحی

معمولا قیمت جراحی بینی در همه شهرها یکسان نیست و در کلان شهر ها قیمتی بالاتری برای عمل جراحی در نظر گرفته می شود. به دلیل امکانات بیشتر ،  پزشکان با تجربه تر و هم چنین متقاضیان بیشتر قیمت ها در این شهر ها نسبت به شهرهای کوچک بیشتر است.

هزینه جراحی بینی و عوامل موثر بر آن :

هزینه های جراحی بینی بر اساس نوع بینی

همانطور که در بالا اشاره شد، نوع بینی عامل اصلی و تعیین کننده در قیمت و هزینه عمل زیبایی بینی است. در زیر با توجه به نوع بینی توضیح مختصری در مورد هزینه ها و میزان آن ها آورده شده است :

بینی گوشتی

بینی گوشتی همانطور که از نام آن پیداست، دارای پوستی ضخیم است که موجب شده بینی حالتی گوشتی داشته باشد. میزان ضخامت پوست در نواحی پره ها و لبه های بینی بیشتر است از اینرو حالت دادن به آن نیز سختر است و نوک بینی معمولا سخت تر به حالت اید آل در می آید. بنابراین انتظار می رود هزینه عمل بینی گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است.

بینی های استخوانی

بینی های استخوانی نسبتا ساده تر از بینی های گوشتی جراحی می شوند. به دلیل پوست نازک این نوع از بینی ها و همچنین داشتن استخوان و غضروف بسیار، معمولا پروسه ی راحت تری داشته و هم چنین نتیجه مطلوبی نیز به همراه دارد. زیرا جراح با تراشیدن استخوان و غضروف، می تواند به راحتی بینی را به شکل ایده آل فرد در آورده و تغییر دهد. بنابراین میزان هزینه عمل بینی استخوانی کمتر است.

هزینه های جراحی بینی به چه مواردی بستگی خواهد داشت؟

برای انجام عمل زیبایی بینی باید در انتخاب پزشک متخصص رینوپلاستی دقت بالایی را به عمل بیاوریم به این دلیل که مهارت و تجربه پزشک میزان موفقیت عمل را تا حدودی مشخص می کند. این مورد را در زمان جراحی بینی خود در نظر بگیرید که بالا بودن میزان مبلغ دریافتی پزشک دلیلی بر مهارت بالای پزشک نیست. نوع بینی نیز از جمله مواردی است که هزینه های جراحی بینی به آن وابسته می باشد. برای مثال شخصی  بینی گوشتی و شخصی بینی استخوانی دارد و هزینه های آن کاملا با هم متفاوت است و اصلا مبلغ مشخص و ثابتی ندارد. مورد دیگری که در رابطه با هزینه های جراحی بینی باید ذکر کنیم این است که اگر در زمان انجام عمل زیبایی بینی فرد مشکلات تنفسی از جمله انحراف بینی و پولیپ داشته باشد باعث افزایش هزینه های جراحی بینی خواهد شد.

این مشکلات در اغلب کسانی که اقدام به انجام رینوپلاستی می کنند وجود ندارند زیرا این مشکلات در پی حوادثی برای افراد رخ می دهد. انتخاب بیمارستان و یا کلینیک برای جراحی بین در هزینه های رینوپلاستی بسیار تاثیر گذار می باشد چرا که اگر امکانات و خدمات یک مرکز درمانی خوب و بیشتر باشد باعث افزایش هزینه های عمل زیبایی بینی خواهد شد. در این میان برخی از افراد سود جو نیز با دادن وعده هایی نظیر امکانات بالا و غیره افراد را گول می زنند. انجام عمل زیبایی بینی در ایران معمولا هزینه های بسیار بالایی را در بر ندارد و به دلیل وجود پزشکان با تجربه ای که دارای مهارت بالایی در انجام جراحی بینی دارند تا حدود زیادی موفقیت در این عمل را برای افراد تضمین می کنند.

آیا هزینه های جراحی بینی ارزش نتایج آن را دارد؟

افرادی که اقدام به انجام عمل بینی زیبایی بینی می کنند را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

دسته ی اول افرادی که از شکل بینی خود راضی نیستند و تمایل دارند تا شکل بینی خود را به گونه ی دلخواه تغییر دهند و دسته دوم افرادی هستند که تمایل دارند عیب های بینی خود که باعث زشتی صورت و کاهش اعتماد به نفسشان شده را اصلاح کنند.نکته ای که می توان به آن اشاره کرد و می توان گفت که جزئی از نتایج ارزشمند جراحی بینی می باشد این است که این عمل مشکلات تنفسی و آسیب های مادرزادی را کاملا اصلاح می کند. این عمل که توسط متخصصان رینوپلاستی صورت می گیرد می تواند این عیب ها را که برای فرد مشکلات گوناگونی را ایجاد کرده اصلاح کند.

برخی افراد بنا به دلایل مختلف که یکی از آنها می تواند شکل نامناسب بینی باشد کمتر در جامعه ظاهر می شوند. این افراد به این دلیل که اعتماد به نفس بسیار کمی که به دلیل ظاهر نامناسب بینی خود دارند تا حدودی گوشه گیر شده و کمتر در جامعه حضور می یابند، این افراد معمولا تصمیم به انجام جراحی بینی خود می گیرند. عمل زیبایی بینی تا حد زیادی شما را به تصوری که از بینی جدید خود دارید می رساند. این نکته به این دلیل است که سرنوشت بینی شما در دستان پزشک متخصص رینوپلاستی خواهد بود و شما طی مشاوره هایی که با پزشک درباره عمل زیبایی بینی خواهید داشت می توانید درباره چیزی که می خواهید با پزشک متخصص در میان بگذارید.

سایر عوامل موثر بر قیمت عمل بینی

محل انجام جراحی در تعیین هزینه عمل بینی تاثیر گذار است. معمولاً عمل هایی که در بیمارستان انجام می‌شود به دلیل امکانات بیشتر، هزینه بالاتری دارند. در مقابل اگر عمل بینی از پیچیدگی کمی برخوردار باشد و سلامت فرد در حالت ایده آل باشد، می توان عمل را در مراکز جراحی خصوصی انجام داد. همچنین هزینه های قبل و بعد از عمل جراحی بینی نیز به هزینه عمل اضافه شده و باید در نظر گرفته شود. تیم جراحی که شامل دستیار جراح، متخصص بیهوشی و کادر درمانی هستند نیز هزینه‌ ای را به خود اختصاص می دهند. قیمت نهایی عمل بینی بعد از جلسه مشاوره و معاینه بینی و با در نظر گرفتن کلیه عوامل موثر به مراجع اعلام می شود.

سایر عوامل موثر بر قیمت عمل بینی :

عوامل تأثیرگذار بر افزایش هزینه‌های جراحی بینی

عمل جراحی بینی به دو شیوه‌ی باز و بسته صورت می‌پذیرد که تشخیص اینکه کدام عمل مناسب شماست با در نظر گرفتن به نوع و شکل بینی شما، با پزشک معالج می‌باشد. هزینه‌ی عمل باز به نسبت هزینه‌ی عمل بسته بیشتر است زیرا در این نوع عمل مدت‌ زمان عمل بیشتر بوده و به طبع مدت بیهوشی نیز افزایش خواهد یافت. انجام این عمل برای داشتن نتیجه‌ی زیبایی مطلوب به‌دقت زیادی نیاز دارد. یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر افزایش هزینه‌ها میزان پیچیدگی جراحی می‌باشد. با پیچیده شدن عمل جراحی زمان درمان بالا رفته و به همان میزان هزینه‌ی جراحی افزایش میابد. از عواملی که می‌تواند سبب افزایش هزینه‌ها و پیچیدگی عمل شود عبارت‌اند از:

زمانی که بینی دچار صدمه های زیادی شده باشد، بینی برای تقویت نقاط ضعیف نیاز به پیوند غضروف داشته باشد، بینی دارای پوستی بسیار نازک یا بسیار ضخیم باشد، بینی دارای انحراف و یا انسداد شدید باشد. تمام این موارد می‌تواند بر هزینه‌های عمل شما بیافزاید.

بهتر است برای آگاهی از هزینه‌های دقیق عمل بینی خود ابتدا به پزشک مراجعه کرده و مورد معاینه قرار بگیرید. پس از انتخاب بهترین روش جراحی توسط پزشک ، هزینه‌ی کلی عمل زیبایی خود را محاسبه کنید. اگر پزشک شما تشخیص بیماری خاصی همانند انحراف یا انسداد شدید را در شما داده باشد و شما تحت پوشش بیمه پزشکی قرار داشته باشید می‌توانید  یک بخشی از هزینه‌های عمل خود را از بیمه دریافت کنید. این امر مبلغ چشم‌گیری از هزینه‌های پرداختی توسط شما را کاهش خواهد داد، به خاطر داشته باشید اولویت شما باید انتخاب پزشک خوب باشد و هزینه در اولویت دوم قرار بگیرد.

کلام آخر

قیمت جراحی رینوپلاستی در تهران، تحت عوامل مختلفی قرار می گیرد. ممکن است گاهی هزینه درمان توسط بیمه نیز پرداخت شود. مثلا زمانی که فرد در اثر تصادف یا در حین انجام کار، دچار سانحه گشته و بینی به شدت آسیب دیده است، ممکن است بیمه هزینه درمان جراحی بینی را قبول کند اما جراحی زیبایی بینی که فرد به صورت دلخواه این کار را انجام می دهد تحت حمایت بیمه قرار نمی گیرد. پس قبل از انتخاب پزشک جراح و همچنین تحت تاثیر قرار گرفتن قیمت کم عمل جراحی، به نکات گفته حتما توجه کنید تا نتیجه عمل دور از انتظار نباشد.از شما سپاسگزاریم که تا انتها مقاله همراه ما بودید در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهاد با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین جراح بینی گوشتی در تهران
نوشتهٔ بعدی
مزایای جراحی بینی در تهران

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست