هزینه رینوپلاستی بینی در ونک

هزینه رینوپلاستی بینی در ونک

در این مقاله قصد داریم در ارتباط با هزینه رینوپلاستی بینی در ونک صحبت کنیم. ذات انسان اینطور است که به دنبال زیبایی می رود و زیبایی را دوست دارد. افراد با با پیشرفت علم پزشکی این امکان را پیدا کردند تا بتوانند صورت خود را که مهم ترین عضو ظاهری بدن است آن طور که دوست دارند تغییر دهند. عمل بینی از اولین و پر طرفدارترین عمل های زیبایی به منظور بهبود ظاهر افراد است. در طی این فرایند، جراح پلاستیک، غضروف و استخوان بینی را برای تجسم رسیدن به یک ظاهر مطلوب تر تغییر می دهد. برای مردان و زنان که از اندازه و شکل بینی خود ناراضی هستند، جراحی بینی یک راه حل زیبایی  مطمئن، موثر  به آنها پیشنهاد می دهد درست وقتی کار را به یک جراح زیبایی با تجربه و ماهر بسپارند. رینوپلاستی می تواند تا حد زیادی تعادل ویژگی های صورت را بهبود دهد و به بیماران کمک کند اعتماد به نفس تازه ای پیدا کنند. عمل بینی همچنین می تواند برای اصلاح نقص های ساختاری، از جمله مواردی که باعث مشکلات تنفسی می شود، به کار گرفته شود.

رینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی بینی که با تغییر استخوان یا غضروف انجام می شود ، جراحی رینوپلاستی است. جراحی رینوپلاستی یکی از رایج ترین انواع جراحی پلاستیک است. افراد برای ترمیم بینی خود بعد از آسیب دیدگی ، برای اصلاح مشکلات تنفسی یا نقص هنگام تولد ، یا به دلیل اینکه از ظاهر بینی خود ناراضی هستند ، جراحی زیبایی بینی انجام می دهند.

رینوپلاستی چیست؟

تغییراتی که ممکن است جراح شما از طریق جراحی زیبایی بینی به بینی شما وارد کند شامل موارد زیر است:

 • تغییر اندازه
 • تغییر زاویه
 • صاف کردن برآمدگی بینی
 • تغییر شکل نوک
 • باریک شدن بینی

اگر می خواهید جراحی زیبایی بینی را برای به دست آوردن زیبایی صورت خود انجام دهید، باید منتظر بمانید تا استخوان بینی شما به طور کامل رشد کند. برای دختران ، این حدود ۱۵ سالگی است. پسران ممکن است هنوز کمی بزرگتر شوند. اما اگر به دلیل اختلال در تنفس جراحی می شوید ، جراحی زیبایی بینی در سنین پایین تر قابل انجام است.

مراقبت های قبل از عمل بینی

افراد متقاضی برای عمل بینی باید مراقبت هایی قبل از جراحی را بدانند و به آن توجه کنند تا در حین و بعد از جراحی، دوره بهبودی عالی داشته باشند. در ادامه این مطالب با مراقبت های قبل از جراحی بینی آشنا می شوید.

 1. به مدت دو هفته قبل از عمل نباید از آسپرین استفاده کنید.
 2. به مدت دو هفته قبل از عمل نباید از دخانیات و نیکوتین استفاده کرد زیرا دخانیات و نیکوتین باعث تنگ شدن رگ های خونی و همچنین باعث اختلال گردش خون می شود بنابراین از استفاده آن اجتناب کنید.
 3. از خوردن و آشامیدن آب تا 8 ساعت قبل از عمل پرهیز کنید.
 4. یک روز قبل از عمل به مقدار کافی آب بنوشید.
 5. شب قبل از عمل دوش بگیرید علاوه بر تمیز شدن بدن از هر گونه آرایش و لوسیون و کرم می تواند به ریلکس شدنتان کمک کند و سبک شوید.
 6. از زدن لاک بر روی ناخن خودداری کنید و اگر لاک ناخن دارید حتما آن را پاک کنید.
 7. حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.
 8. از داشتن هر گونه زیورآلات در روز عمل کنار خود، خودداری کنید.
 9. در روز عمل از خوردن و آشامیدن خودداری فرمایید.
 10. آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.

مراقبت های قبل از عمل بینیحین عمل جراحی

 • پزشک بیهوشی داروهای مورد نیاز برای بیهوشی عمومی را به بیمار می‌دهد و او را می‌خواباند.
 • جراح رینوپلاستی بینی گوشتی را با توجه به روش باز یا بسته، که از قبل تعیین شده است، آغاز می‌کند.
 • یکی از شیوه‌های تقویت غضروف بینی گوشتی آورد غضروف میانی به نوک بینی است. در این صورت نوک بینی بیمار حالت مناسبی پیدا می‌کند.
 • پزشک بعد از فرم دادن به استخوان بینی، چربی‌های اضافه را برمی‌دارد.
 • در نهایت زخم‌های ایجاد شده باید به شکل کاملا حرفه‌ای بخیه بخورند تا اثری از زخم باقی نماند. برای زخم‌های داخلی معمولا از بخیه‌های قابل جذب استفاده می‌کنند. اما بخیه‌های زخم‌های خارجی به گونه‌ای هستند که بعد از چند روز باید کشیده شوند.

مراقبت های بعد از عمل بینی

بعد از جراحی 24 ساعت اول، سخت ترین زمان برای ریکاوری فرد است. در این زمان هنوز اثر داروهای بیهوشی از بین رفته است. در این مدت ممکن است کمی سردرد، ورم، کبودی و خونریزی بینی را تجربه کنید. بهتر است در این زمان فرد فقط استراحت کند و از مسکن های تجویز شده پزشک استفاده کند. در ادامه تمام نکاتی که باید بعد از عمل بینی رعایت کنید را برای شما آورده ایم.

 1. از پزشک درباره بهترین زمان برای حمام کردن بعد از عمل بینی را پرس و جو کنید.
 2.  حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم برای کاهش کبودی و تورم استفاده کنید.
 3. تا ۲۴ ساعت از مایعات و غذاهای میکس شده و نرم استفاده کنید. از خوردن غذاها و میوه هایی که نیاز به جویدن داشته باشد مانند هویج و سیب و … بپرهیزید.
 4. در روزهای اول بعد از جراحی بینی مسافرت با هواپیما توصیه نمی شود.
 5. با دهان باز سرفه یا عطسه کنید تا به بینی خود فشاری وارد نشود.
 6.  از فین کردن و فشار به بینی بپرهیزید چون ممکن است سبب خونریزی شود.
 7. از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول خودداری نمایید.
 8. از خوردن نمک خودداری کنید.
 9. آب آناناس، آلوئه ورا و کرفس می تواند به کاهش تورم صورت کمک کند. برای بهتر شدن طعم آب کرفس می توانید آن را آب هویج مخلوط کنید، بنابراین از خوراکی هایی که برای کاهش تورم صورت مفید است غافل نشوید.
 10. گذاشتن چند بالش زیر سر خود در هنگام استراحت و خواب غافل نشوید.
 11. برای مسواک زدن، از مسواک نرم استفاده کنید.
 12. تا دو ماه نباید از عینک طبی یا آفتابی استفاده شود. میتوانید لنز را جایگزین کنید.
 13. از پایین انداختن سر و بلند کردن اجسام سنگین همچنین فعالیت های شدید ورزش تا چند هفته اول خودداری کنید.
 14. کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی بر اسکلت زمانبر خواهد بود بنابراین تورم در دو طرف بینی شما قطعا متفاوت خواهد بود ، حتی اگر دو طرف آن یکسان عمل شده باشد. بنابراین نگران این موضوع نباشید.
 15. چسب زدن برای کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی به اسکلت است پس در نحوه چسب زدن بینی دقت شود.
 16. اجازه قضاوت به دیگران را در روزها و ماه های اول بعد از عمل بینی را ندهید زیرا در این روزها فرم بینی شما کاملا مشخص نمی باشد.

مراقبت های بعد از عمل بینیعوارض و خطرات جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی با خطرات زیادی همراه است زیرا انتظارات بیمار و پزشک همیشه با هم مطابقت ندارد. علاوه بر ناهنجاری های بعد از عمل، بسیاری از خطرات و عوارض در نظر گرفته شده است.

این عوارض و خطرات شامل:

 • خون دماغ شدن مکرر
 • سخت نفس کشیدن از راه بینی و باعث اختلال در تنفس شود.
 • بی حسی دائمی در داخل و اطراف بینی
 • احتمال ایجاد ظاهر نامتقارن و غیر یکدست در بینی
 • درد، تغییر رنگ یا ورم مداوم بینی
 • اثر زخم
 • سوراخ شدن تیغه‌ بینی
 • عفونت بینی
 • پیوندهای اتوژن جابجایی و جذب هستند و آلوپلاست ها  نیز می توانند باعث عفونت شوند.
 • عوارض پوستی و بافت های نرم از جمله  بی حسی، کیست ناشی از مخاط آواره یا زیر گرانولومای پوستی می تواند ناشی از مواد پماد باشد.

جراح بینی در ونک

یکی از نکاتی که امروزه بیش از هر زمان شاهد آن هستیم، جست و جوی افراد خواهان انجام جراحی های بینی برای جراحانی است که نزدیک به محل زندگی آن ها فعالیت می کنند. در ادامه می خواهیم بگوییم هزینه های رینوپلاستی بینی در محدوده ونک به چیزهایی بستگی دارد و شما را با مهم ترین موضوعاتی که باید در مورد جراحی بینی به آن ها توجه داشته باشید، آشنا کنیم.

جراح بینی در ونکهزینه عمل رینوپلاستی در ونک به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه عمل رینوپلاستی در ونک به عوامل مختلفی وجود دارد، با این دلایل در ادامه مطالب آشنا می شویم.

هزینه عمل بینی در ونک به عواملی مانند دلیل جراحی که ممکن است مشکل تنفسی، ناهنجاری ها، شکستگی و …. بستگی خواهد داشت، البته مهارت و تجربه پزشکی که شما به ایشان مراجعه می کنید نیز بسیار اهمیت خواهد داشت. بیماران بهتر است ابتدا به صورت حضوری معاینه گردند و عکس برداری های لازم از بینی ایشان انجام گیرد، سپس میزان هزینه عمل بینی به ایشان اطلاع داده خواهد شد. هزینه و قیمت عمل بینی اگر با هدف زیبایی انجام شود با توجه به استخوانی یا گوشتی بودن بینی مشخص می شود. معمولا اگر بینی دارای انحراف باشد هزینه عمل بینی افزایش می یابد.

برای مثال باید بگوییم که بینی شکسته جراحی سخت تری نسبت به بقیه جراحی ها دارد. بینی کج و کبودی که در اطراف چشم و بینی را احاطه کرده است، حاکی از شکستگی بینی است. اگر استخوان ها به طور قابل توجهی به طرف یا خارج از یک طرف فشار بیاورند، یا خونریزی قابل توجهی از بینی وجود داشته باشد، و یا اگر بینی به طور کامل با تورم داخل بینی مسدود شده باشد، فوراً باید به پزشک مراجعه نمایید. گاهی اوقات تورم و کبودی پوست و بافت نرم بینی می تواند تشخیص مشکل را سخت نماید که شکستگی تا چه میزان به استخوان های بینی منتقل شده است، در این حالت ممکن است بر تنفس یا ظاهر بینی نیز تأثیر بگذارد. در موارد شکستگی بینی به صورت خفیف، اگر تا ۴۸ تا ۷۲ ساعت برای قرار ملاقات پزشک منتظر بمانید به پزشک در ارزیابی صدمه شما کمک خواهد کرد. در طول این ساعات که منتظر دیدن دکتر هستید، می توانید بر روی شکستگی یخ بمالید. برای استخوان هایی که به صورت بد جابجا شده اند، جراحان ممکن است سعی کنند استخوان های بینی را به حالت اولیه خود با استفاده از بی حسی موضعی یا عمومی برگردانند، این عمل به کاهش شکستگی بینی کمک می کند. این فرآیند معمولاً قبل از شکل بندی نادرست استخوان های شکسته، در طی هفت تا ۱۰ روز پس از آسیب انجام می شود. یک اسپلینت بینی داخلی و یا خارجی نیز ممکن است حدود یک هفته پس از کاهش شکستگی بینی در جای داده شود تا به استخوان و غضروف کمک کند در وضعیت مناسب بهبود یابند. در بعضی موارد نیز، آسیب بینی ممکن است منجر به تنفس ضعیف یا ناهنجاری زیبایی بینی شود. جراحی بینی اصلاحی معمولاً با روش سپتورینوپلاستی، است. جراحی به این روش معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. برای هفت تا ده روز اول بعد از عمل امکان ایجاد تورم و کبودی و همچنین احتمالاً ریزش بینی یا اسپلینت وجود دارد.

بهترین سن و زمان مناسب برای جراحی رینوپلاستی

بیشتر جراحان بینی در مطب هایشان با افراد زیر 18 سال در خواست انجام عمل جراحی بینی را دارند مواجه می شوند و سوالی که پیش می آید این است که حداقل سن برای جراحی چه زمانی است. متغیرهای متعددی را باید برای مشخص کردن سن مناسب برای جراحی بینی در نظر گرفت. به عنوان یک قاعده کلی بسیار مهم است که بیماران قبل از جراحی به هر دوی بلوغ جسمی و احساسی رسیده باشند.

بهترین سن و زمان مناسب برای جراحی رینوپلاستیکلام آخر

از شما همراهان عزیز سپاس گذارم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. امیدوارم که به مطالب گفته شده توجه کرده باشید و بتوانید با توجه به نکاتی که برای شما توضیح دادیم هزینه رینوپلاستی بینی در ونک را متوجه شده باشید. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد می توانید آن را با ما در میان بگذارید و در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید.

نوشتهٔ پیشین
سوالات رایج قبل از عمل بینی
نوشتهٔ بعدی
عوارض عمل بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست