رینوپلاستی بسته

رینوپلاستی بسته

در این مقاله ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا شما را با جراحی رینوپلاستی بسته آشنا کنیم. امروزه جراحی زیبایی بینی طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد و جراحی بینی در دو روش انجام می شود . در برخی از موارد جراحی بینی به روش رینوپلاستی بسته بسیار بهتر از جراحی بینی به روش باز می باشد. جراحی بینی به روش باز برای پایین آوردن سوراخ بینی است . توصیه می شود با جراح خود در این مورد مشورت کنید زیرا که پزشک متخصص می تواند به درستی تشخیص دهد کدام روش برای شما مناسب می باشد و بهتر است اگر نیاز به جراحی به روش باز باشد مطمئن شوید پزشکی که برای جراحی انتخاب می کنید ماهر و با تجربه است. جراحی بینی به روش رینوپلاستی بسته به زمان کمتر ، برش کمتر احتیاج دارد هم چنین زمان پایان جراحی 30 دقیقه کم تر می باشد و جای زخم کم تری برجا می ماند به همین خاطر همین دلایل طرفدار بسیاری در سراسر جهان دارد.

رینو پلاستی بسته چیست؟

 جراحی رینو پلاستی بسته یکی از پر طرفدار ترین روش های جراحی بینی می باشد، این روش زمانی انجام می شود که فرد بخواهد تغییرات جزئی در بینی خود ایجاد کند یا برآمدگی روی بینی خود را از بین ببرد، در این روش با استفاده از حفره های بینی یا برشی در قسمت پایینی بینی جراحی را  انجام می دهند بیشتر بیماران به دلیل دیده نشدن جای زخم این روش را انتخاب می کنند ، در این روش دقت داشته باشد که به پزشک متخصص مراجعه کنید زیرا ماهر بودن جراح در این عمل اهمیت زیادی دارد.

مزایای رینوپلاستی بسته

جراحی بینی به روش رینوپلاستی بسته  فواید متعددی دارد که به شرح زیر می باشد:

 • مدت زمان کوتاه جراحی
 • گردش خون در نوک بینی بیشتر می باشد.
 • تورم بینی در این روش کم تر می باشد.
 • میزان زخم های ایجاد شده در این جراحی کم تر می باشد.

مدت زمان کوتاه جراحی: این مزیت به این معنی می باشد که در این روش از بی حسی کم تری استفاده می شود و مدت زمان جراحی حدودا نیم ساعت کم تر می باشد و این مزیت برای بعضی از افراد مهم تلقی می شود.

گردش خون در نوک بینی: در این روش به این دلیل که برشی بر روی بینی ایجاد نمی شود، پس گردش خون در این ناحیه متوقف نمی شود و این موضوع یک نکته مهم در جراحی رینوپلاستی بسته می باشد.

تورم بینی: در این روش به دلیل این که در حین جراحی به کانال های طبیعی پوست صدمه وارد نمی شود و دست زده نمی شود زودتر بهبود پیدا می کند و تورم کمتر می باشد.

زخم های ایجاد شده در جراحی: در این روش به دلیل این که برشی بر روی بینی ایجاد نمی شود پس زخمی  بر روی پوست نمی ماند و برش ها در نواحی داخلی بینی ایجاد می شود.

نکات بعد از جراحی بینی به روش بسته

 • اگر جراح بینی برایتان دارو تجویز کرده به صورت مرتب و در زمان معین شده مصرف کنید.
 • برای اینکه به نتیجه دلخواه خود برسید توصیه می شود نکات مراقبتی را با دقت انجام دهید.
 • در دوران نقاهت صورت خود را با دستمال مرطوب تمیز کنید و از شستن صورت خودداری کنید زیرا گچ بینی به هیچ وجه نباید خیس شود.
 • از رفتن به مکان هایی که شلوغ است و ممکن است ضربه ای به بینی شما وارد شود خودداری کنید.
 • تا یک روز از کمپرس آب یخ استفاده کنید تا تورم و کبودی بینی بعد از جراحی کاهش پیدا کند.
 • در هنگام خوابیدن سرتان را کمی بالاتر از بدنتان قرار دهید تا تورم کاهش پیدا کند.
 • آب کرفس بخورید تا تورم بینی کاهش پیدا کند.
 • سعی کنید عادت کنید به بینی خود دست نزنید.
 • تا یک هفته بعد از جراحی بینی از فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید.
 • ممکن است بعد از جراحی چند روز شاهد خروج خون آبه از بینی خود باشید که طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست.
 • از قرار گرفتن در جاهای گرم و در معرض نور خورشید خودداری کنید.

 

نکات بعد از جراحی بینی به روش بستهرینوپلاستی بسته برای چه افرادی انجام می شود؟

در جراحی بینی بسته از ابزارهای برش در نواحی داخلی بینی استفاده می شود  و بهترین شکل بینی را به صورت می دهد. برای افرادی که از عمل بینی خود رضایت ندارند و افرادی که می خواهند برای اولین بار بینی خود را عمل کنند و یا افرادی که  به دلیل مشکل در ساختار بینی به راحتی نمی توانند نفس بکشند  و مشکلات خروپف دارند انجام می شود. هم چنین افرادی که دارای پولیب بینی هستند این نوع جراحی را انجام می دهند. افرادی که گرفتگی بینی و ناراحتی سینوزیت دارند و کسانی که بینی آن ها مناسب صورتشان نیست و می خواهند جراحی بینی انجام دهند بعد از جراحی به این روش تغییرات خود را باور نمی کنند. کسانی که نمی توانند انتخاب کنند برای جراحی بینی از کدام روش استفاده کنند باید با پزشک متخصص مشورت کنند تا پزشک بهترین روش را به شما پیشنهاد دهد. کسانی که جراحی به روش بسته انجام داده اند در زمان کم تر به نتیجه دلخواه خود رسیده اند و از اینکه هیچ اسکاری وجود ندارد کاملا راضی می باشند. افرادی که بعد از عمل بینی به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند با روش جراحی رینوپلاستی بسته می توانند بینی خود را ترمیم کنند و به نتیجه دلخواه خود برسند.

معایب جراحی بینی به روش بسته

 • در این روش جراح دید کاملی ندارد و تجسم بینی در حالت طبیعی دشوار است.
 • در این روش جراح نمی تواند تغییراتی زیادی انجام دهد و در اصلاح مواردی محدودیت دارد.
 • احتمال ضعف کمتر می باشد و برای افرادی که تقریبا سن بالایی دارند توصیه می شود.

دشواری تجسم:  در این روش پوست بینی برای دسترسی به قسمت داخلی بینی کشیده می شود و به این دلیل غضروف بینی تحریک شده و باعث می شود مشاهده وضعیت طبیعی بینی دشوار شود.

داشتن محدودیت در اصلاح: در این روش جراح نمی تواند تغییرات بسیار زیادی انجام دهد و توصیه می شود افرادی که مایل  به تغییرات جزئی در بینی خود هستند از این روش استفاده کنند. افرادی که به تغییرات زیاد در بینی خود نیاز دارند بهتر است از روش جراحی بینی باز استفاده کنند. هم چنین به دلیل پیچیدگی زیاد نمی شود از روش ترکیبی باز و بسته استفاده شود.

مراحل جراحی بینی

مرحله اول _بیهوشی: استفاده از داروها برای راحتی شما در طول جراحی می باشد که شامل آرامبخش یا بی هوشی عمومی می باشد ، و پزشک متخصص شما بهترین روش را به شما پیشنهاد می کنند.

مرحله دوم_ برش: در این مرحله با روش رینوپلاستی بسته که برش ها در داخل بینی پنهان می شوند. در روش باز که در آن برشی در کلوملا نوار باریکی از بافت که سوراخ های بینی را جدا می کند ایجاد می شود.

مرحله سوم_ تغییر شکل بینی: زمانی که بینی بیش از اندازه بزرگ باشد با برداشتن غضروف و یا استخوان کوچک می شود و در مواردی ممکن است جراح بینی نیاز به پیوند غضروف داشته باشد. معمولا از پارتیشن وسط بینی برای این منظور استفاده می شود ، در بعضی از موارد ممکن است از غضروف گوش و یا دنده استفاده کرد.

مرحله چهارم_ اصلاح انحراف سیتوم: اگر سیتوم انحراف داشته باشد، می توان آن را صاف کرد و برای بهبود بخشیدن تنفس برآمدگی داخل بینی را کاهش داد.

مرحله پنجم_ بستن برش: زمانی که ساختار بینی به شکل دلخواه درآمد، بافت و پوست بینی مجددا تراشیده می شود و برش ها بسته می شود، هم چنین ممکن است برش های اضافی در چین های طبیعی سوراخ بینی برای تغییر اندازه آنها گذاشته شود.

مراحل جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی از مسکن استفاده نکنید.
 • به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • حتما یک نفر را به عنوان همراه با خود ببرید.
 • روز قبل از عمل رینوپلاستی آب زیاد بنوشید.
 • در صورتی که از دارو خاصی مصرف می کنید یا بیماری خاصی دارید پزشک جراح خود را مطلع سازید.
 • چنانچه حساسیتی دارید حتما با پزشک مشورت کنید.
 • سعی کنید شب قبل از غذا سبک استفاده کنید و حدودا 8ساعت چیزی نخورید.
 • قبل از جراحی آزمایش خون انجام دهید و جواب آن را در روز عمل همراه خود داشته باشید.
 • قبل از انجام عمل جراحی استحمام کنید.

نکته مهم این است که اگر قبل از عمل سرما خورده باشید عمل زیبایی بینی را به بعد از بهبودی موکول کنید، زیرا ممکن است شرایط را برای بعد از عمل دشوار کند و روند بهبودی طولانی شود.

آزمایش قبل از جراحی بینی

جراح بینی آزمایش های لازم را که برای کنترل انعقاد خون و به طور کلی برای بررسی وضعیت سلامتی به بیمار تجویز می کند که قبل از انجام جراحی انجام دهد مانند:

 • HIV
 • HCV AB
 • HBS AG
 • FBS: قند خون ناشتا
 • PT_PIT: کنترل مشکل انعقادی خون
 • آزمایش تشخیص بارداری در بانوان

مزایای رینوپلاستی بینی استخوانی

اگر قصد دارید جراحی رینوپلاستی بینی استخوانی انجام دهید نیاز به انگیزه کافی دارید، زیبایی بعد از عمل مهم ترین انگیزه برای جراحی زیبایی می باشد، در ادامه مقاله مزایا رینوپلاستی بینی استخوانی را که توسط کلینیک زیبایی در کالیفرنیا  اعلام شده را توضیح می دهیم تا بهترین تصمیم را در این مورد بگیرید

 • اصلاح فرم صورت
 • زیبایی و جذابیت ظاهری در صورت
 • اصلاح افتادگی بینی
 • اصلاح انحراف بینی
 • بهبود تنفس
 • پدیدار شدن جذابیت چشم ها و لب ها

اگر در صورتی که جراحی با هدف درمان پولیب بینی ، انحراف بینی ، و هم چین مشکلاتی باشد باز هم درمان تنفس و مشکلاتی مانند؛ بهبود تنفس و مشکلات خرو پف، خوابیدن با دهان باز، انگیزه فوق العاده برای انجام این روش جراحی می باشد و بهبود آن جزء مزایای رینوپلاستی بینی استخوانی محسوب می شود.

چه بینی هایی گوشتی به شمار می رود؟

بینی گوشتی داری پوست ضخیم و غضروف های نازک می باشد، هم چنین بینی های گوشتی حالت بی شکل و نوک گرد دارند و غضروف های بسیار ضعیفی دارند. اکثر افراد تصور می کنند بینی های گوشتی قسمت پایین بزرگ تری دارند در واقع بینی گوشتی را با بینی غضروفی اشتباه می گیرند. قبل از انجام جراحی رینوپلاستی حتما با پزشک مشورت کنید تا از گوشتی بودن بینی اطمینان داشته باشید. در جراحی بینی به روش رینوپلاستی بینی گوشتی غضروفی برداشته نمی شود بلکه در برخی از موارد غضروف های کمکی گذاشته تا آن را تقویت کند.

انواع مدل عمل بینی

جراحی بینی به طور کلی سه مدل می باشد؛ مدل بینی طبیعی، مدل فانتزی یا عروسکی، نیمه فانتزی

مدل جراحی طبیعی: جراحی طبیعی بینی به معنی برطرف کردن عیوب و مشکلات ظاهری در فرم بینی فرد می باشد، به طوری که نمی شود تشخیص داد که فرد جراحی زیبایی بینی انجام داده است. هدف از جراحی بینی به سبک طبیعی ایجاد تناسب بین بینی و دیگر اعضای صورت همراه با عملکرد تنفسی می باشد.

جراحی بینی فانتزی: برخی از افراد با هدف کوچک کردن بیش از اندازه بینی جراحی به روش فانتزی را انجام می دهند، در این نوع عمل پزشک جراح باید توجه داشته باشد که با بیش از اندازه کوچک کردن بینی، فرد دچار اختلال تنفسی نشود. در رینوپلاستی باید توجه داشت که این نوع جراحی صرفا برای کوچک کردن بیش از اندازه بینی نمی باشد، بلکه برای رفع ایرادات و تناسب بینی با سایر اعضای صورت می شود. در جراحی زیبایی از نوع فانتزی باید در انتخاب پزشک دقت داشته باشید زیرا اگر پزشک شما متخصص نباشد و تجربه کافی در جراحی فانتزی بینی نداشته باشد منجر به سر بالایی شدن بیش از اندازه بینی و خوکی شدن آن می شود.

بینی نیمه فانتزی: جراحی بینی نیمه فانتزی، ترکیبی از روش فانتزی و طبیعی می باشد و ویژگی هر دو روش را دارد به طوری که دارای قوس کم در نیم رخ می باشد، اما سر بالا نمی باشد و فرمی ایده آل دارد. اکثر افراد متقاضی جراحی رینوپلاستی بسته با روش نیمه فانتزی هستند.

انواع مدل عمل بینی

انواع روش های جراحی

 1. عمل بینی بسته
 2. عمل بینی باز

عمل بینی بسته: در این روش جراحی بینی  هیچ نوع برشی بر روی بینی ایجاد نمی شود، جراح پوست اسکلت بینی را به وسیله ابزار مخصوص جدا می کند و به این دلیل که در این روش برشی بر روی پوست ایجاد نشده است زمان بهبودی کم تر است و تورم، کبودی در بیمار بسیار کم تر می باشد.

عمل بینی باز: در این روش جراحی بینی یک برش بر روی پایه میانی بینی ایجاد می شود تا پزشک متخصص بتواند پوست اسکلت را جدا کند و تغییراتی که نیاز می باشد اعمال کند. هم چنین در این روش برخلاف روش بسته پزشک متخصص می تواند به راحتی ایرادات بینی را مشاهده کند و با دقت بیشتری تغییرات را بر روی بینی اجرا کند، به طوری که تقارن در سوراخ های بینی تا حد ممکن به حداقل برساند. به همین دلیل جراحی بینی به روش باز برای افرادی که بینی هایی با ایرادات زیاد و بزرگ دارند مناسب تر می باشد.

چه سنی برای جراحی مناسب می باشد؟

در سنین که به افراد به بلوغ می رساند در شکل صورت آنها تغییراتی ایجاد می شود که در بعضی مواقع احساس می کنند زیبا نیستند و به فکر انجام عمل زیبایی می باشند  و جراحی بینی می تواند یکی از آنها باشد،  به همین دلیل عمل بینی در بین نوجوانان بیشتر رواج داشته است اما برای جراحی بینی باید صبر کنید تا رشد بینی متوقف شود در دختران در سن 15سالگی و در پسران در سن 17سالگی است . بهتر است بعد از 18سالگی جراحی بینی انجام شود تا به نتیجه ایده آل خود برسید.

بهترین کاندیدا برای عمل بینی

 • افرادی که بیماری های خاص مانند ایدز و… ندارند.
 • افرادی که بینی شان حالت خوبی ندارد و قوز دارد.
 • افرادی که دارای مشکلات متعددی در ناحیه بینی هستند و برای رفع آنها باید جراحی بینی انجام دهند.
 • افرادی که نوک بینی آنها بسیار پهن می باشد.
 • افرادی که از ناحیه بینی دچار مشکلات تنفسی می باشند.
 • افرادی که بینی آنها انحراف دارد.

چه پزشکانی را برای عمل زیبایی بینی انتخاب کنیم؟

عمل بینی جز عمل های تهاجمی می باشد که افراد با دیدن شکل ظاهری بینی می توانند به مهارت پزشک جراح پی ببرند. هم چنین در برخی از موارد به دلیل نامناسب بودن شکل بینی حتی ماهرترین جراحان نیز قادر به جراحی موفق نمی باشند و همان جراحی بر رزومه آنها می تواند تاثیر بگذارد و بعضی از جراحان از پذیرفتن افرادی که فرم بینی نامناسب دارند خودداری می کنند .

راه شناخت جراح خوب به شرح زیر می باشد:

 • رزومه خوب پزشک
 • موقعیت مکانی کلینیک
 • میزان رضایت مراجعه کنندگان
 • تعداد افراد مراجعه کننده
 • داشتن مهارت کافی در جراحی
 • راهنمایی بیمار قبل و بعد از عمل
 • اولویت سلامت بیمار و منفعت بیمار باشد.
 • حفظ عملکرد تنفسی با تغییر اندازه بینی
 • در نظر گرفتن تناسب بینی با سایر اعضای صورت

بهترین کاندیدا برای عمل بینی

کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا شما را با انواع جراحی بینی و رینوپلاستی بسته  آشنا کنیم، تا شما بتوانید نهایت استفاده از این مقاله را داشته باشید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم، در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

 

نوشتهٔ پیشین
مزایای جراحی بینی به روش باز
نوشتهٔ بعدی
تیپ پلاستی بینی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست